sobhe-no.ir
563
یکشنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۷
4
گزارش یورونیوز از تورقوزآباد

نتانیاهو را سر کار گذاشته‌اند!

اروپا همچنان وقت‌کشی می کند

التیماتوم ظریف

«در صورت ناکارآمد بودن مکانیسم ویژه کشورهای اروپایی برای حفظ «برجام»، ایران ممکن است از این توافق هسته‌ای خارج شود.» این جدیدترین تهدید و التیماتوم وزیرامورخارجه ایران به طرف اروپایی توافق هسته‌ای است.

بعد از دوماه مسوول ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور انتخاب شد

رحمانی فضلی؛ سخنگوی سه قوه

شورای عالی هماهنگی اقتصادی، در جلسه 23‌مردادماه خود تصمیم گرفتند که ستادی به نام «اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور» به‌منظور مقابله با جنگ روانی و مسائل اقتصادی تشکیل شود. لذا سیاست‌های کلان اطلاع‌رسانی توسط اعضای بررسی و اعضای جلسه ساختار، اهداف و مأموریت‌های ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور برای مقابله با هرگونه جنگ روانی و التهاب آفرینی در بازار و اقتصاد کشور را تصویب کرد.

صبح نو

گزارش یورونیوز از تورقوزآباد

نتانیاهو را سر کار گذاشته‌اند!

در پی ادعای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیررژیم صهیونیستی در سخنرانی مجمع عمومی سازمان‌ملل‌متحد مبنی بر وجود یک انبار مرتبط با برنامه هسته‌ای در «تورقوزآباد» در حومه تهران، خبرنگار یورونیوز به محلی که نتانیاهو نشان داده رفته و ضمن بازدید از این ساختمان با اهالی این منطقه گفت‌وگو 
کرده است.
خبرنگار این شبکه ابتدا تأکید می‌کند که بر خلاف تأسیسات هسته‌ای، این ساختمان هیچ حفاظت خاصی ندارد و تنها اقدام حفاظتی درباره آن، مانند هر ساختمان تجاری و شرکت دیگری در این منطقه، نصب دوربین است. وی همچنین می‌گوید نگهبان این مجموعه از اینکه بعد از حرف‌های نتانیاهو خبرنگاران مدام سراغ این ساختمان می‌آیند، کلافه شده است.
یورو نیوز درباره واکنش اهالی این منطقه به اظهارات نتانیاهو، نوشته است: «همسایگان این انبار از ادعاهای نتانیاهو جا خورده بودند و آن را غیرقابل باور می‌دانستند. آن‌ها گفتند که نخست‌وزیر [رژیم صهیونیستی] احتمالاً فریب خورده است.»
یکی از مصاحبه‌شوندگان که مالک یک قالیشویی نزدیک این ساختمان است، درباره این مجموعه می‌گوید: «بابا جان، یک نفر [نتانیاهو را] گذاشته سر کار. خودتان هم اینجا را مشاهده کنید، [می‌بینید] هیچی اینجا نیست. آب ندارند بخورند اینجا، غیرممکنه چنین چیزی اینجا درست کنند. سازمان آب یک ماه پیش آمده آب اینجا را قطع کرده. چطور می‌شود اینجا اتم درست کرد؟»
فرد دیگری می‌گوید: «این را اسرائیل گفته. معلومه که اسرائیل همیشه با ما سر جنگ دارد.»
 یکی دیگر از افراد مصاحبه‌شونده معتقد است که رژیم صهیونیستی چنین ادعاهایی را مطرح می‌کند تا ذهن مردم را منحرف کند، چرا که می‌داند مردم زیر فشار اقتصادی هستند و هدف این است که مردم را به حکومت بدوبین کنند.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه در مجمع عمومی سازمان‌ملل نمایش تازه‌ای به راه انداخت و با نمایش تصاویری مدعی شد که تل‌آویو انبار تازه‌ای از تجهیزات هسته‌ای را در ایران شناسایی کرده است.
نتانیاهو در این سخنرانی با تکرار ادعای ربودن اسناد هسته‌ای از ایران، با نشان دادن تصاویری از یک ساختمان در «تورقوز آباد»‌ مدعی شد که ایران در نزدیکی تهران تجهیزات هسته‌ای دارد که آن را به آژانس گزارش نکرده است. این در حالی است که به گفته او این تصاویر مدت‌هاست که در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفته و این نهاد واکنشی به آن‌ها نداشته است.
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «این یک شو و نمایش جدید از سوی مقامات رژیم غاصب اسرائیل است که اگر چه ارزش پرداختن ندارد؛ آن را شدیداً تکذیب و رد می‌کنیم.»
همچنین «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران روز جمعه در واکنش به این اظهارات گفته بود: «من فکر می‌کنم عده‌ای نتانیاهو را سر کار گذاشته‌اند.»
یورو نیوز در پایان گزارش خود اشاره کرده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون در ۱۲ گزارش متوالی تأیید کرده که ایران به‌طور کامل به تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای پایبند بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین