sobhe-no.ir
487
دوشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
6
تازه‌ترین اخبار درباره ماجرای مدرسه جنجالی غرب تهران

از سلامت هر هفت دانش‌آموز تا گزارش وزیر به مجلس

وعده‌های نافرجام و پیاپی شهرداری برای پایان تعمیرات یک پل ادامه دارد

عملیات بی‌پایان کریمخان

پل کریمخان زند معبری در شهر تهران و در تقاطع بلوار کریمخان زند و خیابان سپهبد قرنی است که سبب روان شدن رفت و آمد در خیابان‌هایی چون سنایی، میرزای شیرازی و ایرانشهر شده اما مدتی است که این پل به دلیل بازسازی بسته شده و تاریخ‌هایی که برای بازگشایی این معبر از سوی مسوولان شهرداری تهران اعلام می‌شود هم نتوانسته آن را در دسترس قرار دهد.

صبح نو

تازه‌ترین اخبار درباره ماجرای مدرسه جنجالی غرب تهران

از سلامت هر هفت دانش‌آموز تا گزارش وزیر به مجلس

اتفاق تلخ مدرسه پسرانه خبرساز در غرب تهران، همچنان مورد توجه رسانه‌هاست و هر روز اخبار جدیدی درباره آن منتشر می‌شود. تازه‌ترین خبر و شاید یکی از کلیدی‌ترین اخبار درباره واقعیت این ماجرا دیروز منتشر شد و رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از نتایج معاینه هفت دانش‌‌آموز مدرسه‌ای در غرب تهران از سوی پزشکی قانونی خبر داد.
دکتر احمد شجاعی دیروز و در حاشیه شصت‌و‌دومین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی در این‌باره گفت: هفت دانش‌آموز تحت معاینه قرار گرفته و با توجه به اینکه هیچ کدام ادعای تجاوز فیزیکی نداشتند، معاینه جسمانی نیز روی آنان انجام نشد و نیز تنها دو دانش‌آموز دچار مشکلات روانشناختی بودند.
رییس سازمان پزشکی قانونی درباره وضعیت ناظم مدرسه نیز گفت: ناظم این مدرسه نیز برای انجام تست‌های روانشناختی و شخصیتی به روانپزشکان قانونی معرفی شد و در‌حال‌حاضر برابر آزمایش‌های مختلفی که تا کنون روی وی انجام شده مشکل خاصی در این فرد دیده نشده اما آزمایش‌های بعدی نیز روی این فرد انجام خواهد شد.
شجاعی همچنین به اظهار نظری در یک برنامه تلویزیونی اشاره کرد و گفت:‌ پزشکی قانونی را به مخدوش بودن آمار، متهم کرده بودند در‌حالی‌که چنین اظهار نظری صحت ندارد و ما در آمارهای پزشکی قانونی آن دسته از افرادی را که تا یک ماه بعد در بیمارستان نیز فوت کنند در نظر خواهیم گرفت و به همین دلیل است که آمارهای پزشکی قانونی با تأخیر یک ماهه اعلام می‌شود.
ماجرای مدرسه خبرساز غرب تهران، دیروز در مجلس شورای اسلامی هم به یکی از سوژه‌های خبرنگاران تبدیل شده بود و یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جزئیات گزارش وزیر آموزش‌وپرورش به این کمیسیون درباره این حادثه را تشریح کرد.
آقای سید محمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص بررسی حادثه مدرسه غیرانتفاعی غرب تهران اظهار داشت: در این جلسه با حضور وزیر آموزش‌و‌پرورش گزارشی از اقدامات انجام شده برای پیگیری این حادثه و برخورد با مقصران و نیز اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته، ارائه شد.
وی افزود: بر اساس گزارش آقای بطحایی، متهم این پرونده در بازداشت است و پرونده در شعبه بازپرسی در دست رسیدگی قرار دارد و شکایت وزارت آموزش‌و‌پرورش از متهم پرونده نیز ثبت شده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: ابلاغ مدیر مدرسه نیز لغو شده و این مدیر به همراه دو نفر دیگر از معاونان مدرسه که به‌طور غیرمستقیم مقصر ماجرا بوده‌اند، تعلیق شده‌اند و به بازرسی ویژه وزارت آموزش‌و‌پرورش مأموریت داده شده تا مسأله را به‌طور ویژه بررسی و گزارش کند.
ابطحی تصریح کرد: بر اساس گزارش وزیر، اقدماتی نیز برای اصلاح فرایند صدور مجوز برای مدارس غیردولتی آغاز شده و علاوه‌بر آن تیم‌های فوریت‌های اجتماعی نیز برای جلوگیری از وقوع اتفاقات ناگوار بعدی در مدرسه مستقر شده‌اند؛ همچنین سامانه‌ای برای نظارت بر عملکرد مدارس غیر دولتی طراحی شده است.
وی افزود: طبق گزارش آقای بطحایی برای انجام اقدامات پیشگیرانه، پنج نظام طراحی شده که عبارتند از؛ نظام جامع آموزش والدین، دانش‌آموزان و نیروی انسانی در سطح مدارس و مناطق، نظام انتصاب مدیران بر مبنای شایسته‌سالاری، نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای مدیران، نظام کنترل و نظارت بر کیفیت مدارس غیردولتی و نظام رصد مستمر آسیب‌های اجتماعی در مدارس.
حالا باید منتظر ماند و دید ابعاد مختلف این پرونده چه زمانی روشن خواهد شد و با توجه به انتظار افکار عمومی برای رسیدگی سریع‌تر به آن و مجازات خاطیان، چه زمانی نتیجه نهایی تحقیقات منتشر خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین