sobhe-no.ir
487
دوشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام امید مهدی‌نژاد

   دخیل  
در پی درخواست یک بیش‌فعال اصلاح‌طلب از رهبر انقلاب مبنی بر اجازه خروج وی از کشور به‌خاطر بیماری صعب‌العلاج فرزندش، با درخواست این بیش‌فعال سیاسی موافقت شد. به گزارش پایگاه‌های خبری این بیش‌فعال سیاسی که سابقه حضور در جریانات مختلف سیاسی از منتهی‌الیه راست تا منتهی‌الیه چپ را در کارنامه خود دارد خودش هم باورش نمی‌شد. نامبرده به‌نام محمد نوری‌زاد که واقعاً تفاوتی نمی‌کرد نامش فاش می‌شد یا نمی‌شد، در سال‌های اخیر با انجام فعالیت‌هایی چون حضور در مناطق عجیب، بوسیدن پای فرقه‌های منحرف، دکوپاژ، گریم و جلوه‌های ویژه بصری، موجبات تفنن خاطر اقشار مختلف جامعه را فراهم آورده بود. در پی موافقت رهبر انقلاب با خروج این عنصر شگفت‌انگیز جمعی از تحلیلگران به تحلیلگری پرداختند.
برخی از تحلیلگران با اشاره به اهمیت رأفت اسلامی در برخورد با اشخاص، این مؤلفه را در این مسأله دخیل دانستند و برخی دیگر از تحلیلگران با اشاره به اینکه فرد یادشده یک طوری است که هرچه بیشتر مخالفت و این‌ها بکند بهتر است و مردم می‌گویند ببین مخالفان این‌ها کی‌ها هستند، این یکی مؤلفه را در مسأله دخیل دانستند.  گفتنی است گمانه‌زنی‌ها در مورد دخیل‌ترین مؤلفه در این مسأله کماکان ادامه دارد.

  آیا می‌دانید  
آیا می‌دانید کیفیت و کمیت لذتی که بچه از بالا انداخته شدن توسط شما می‌برد،‌ مشابه لذتی است که شما از سقوط آزاد بدون چتر از هواپیمای ترابری در ارتفاع ده‌هزار پایی می‌برید؟ بله؟ می‌دانید؟
خب دست بردارید دیگه.
دیگه بردارید دست خب.

  از پرندگان نیاموزیم  
عمر عقاب هفتاد سال است. اما وقتی به چهل سالگی می‌رسد چنگال‌هایش بلند می‌شوند و فر می‌خورند و نوکش نیز کند و خمیده می‌شود. آنگاه عقاب بر سر دوراهی مردن و دوباره متولد شدن قرار می‌گیرد. پس به قله‌ای می‌رود و نوک خود را آنقدر به صخره‌ها می‌کوبد تا کنده شود و نوک جدید بروید و چنگال‌هایش را می‌کند تا چنگال نو دربیاید.

captcha
شماره‌های پیشین