sobhe-no.ir
487
دوشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
15
معاون‌توسعه‌ومنابع‌سازمان‌سینمایی‌درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

بودجه قطعی جشنواره فجر زیر پنج‌میلیارد است

بودجه جشنواره‌های فیلم فجر در دوره‌های مختلف همواره موضوع مورد بحث محافل خبری بوده است. اخیراً آقای رضا میرکریمی دبیرجشنواره جهانی فجر به‌طور غیر‌مستقیم مبلغی نجومی را به جشنواره ملی فجر نسبت داد.

خبر

صبح نو

خبر

«سرو زیر آب»در انتظار اکران
آقای سیدحامد حسینی، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «سرو زیر آب» که یکی از فیلم‌های راه‌یافته به سی‌وششمین جشنواره فجر بود، درارتباط با زمان اکران این فیلم گفت: توافقات اولیه اکران فیلم انجام شده است و منتظر نخستین و بهترین فرصت برای اکران این فیلم هستیم. وی در ادامه به صبا گفت: تلاش‌مان این است که فیلم با فیلم‌های دیگر جشنواره که در حوزه دفاع‌مقدس است، تداخل اکران نداشته باشد و فضایی ایجا دشود که در هر زمان از سال فیلم‌هایی در این حوزه را ‌روی پرده داشته باشیم. با تعاملاتی که با سازندگان دیگر فیلم‌های جشنواره انجام شده است، ان‌شاءالله در بهترین فرصت فیلم را اکران خواهیم کرد. سرو زیر آب فیلمی به کارگردانی و نویسندگی آقایان محمد‌علی باشه آهنگر و حامد باشه آهنگر، و تهیه‌کنندگی سید‌حامد حسینی است. این فیلم که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری و شهرداری تهران ساخته شده‌است به موضوع شهدای گمنام می‌پردازد.

«سلام‌علیکم‌حاج‌آقا»
جلوی‌دوربین‌می‌رود
آقای حسین تبریزی جدیدترین فیلم خود را با نام «سلام علیکم حاج آقا» اواسط تیرماه در تهران جلوی دوربین می‌برد.حسین تبریزی، کارگردان سینما به مهرگفت: حدود دو هفته پیش پروانه ساخت فیلم سینمایی «سلام علیکم حاج آقا» را دریافت و پس از آن کارهای پیش‌تولید و رایزنی با بازیگران را آغاز کردیم و باید ببینیم برنامه‌های آن‌ها به چه صورت است. وی با بیان اینکه اغلب سکانس‌های این فیلم در تهران و بخشی از آن در مشهد فیلمبرداری می‌شود، اظهار کرد: «سلام علیکم حاج آقا» یک طنز اجتماعی و درباره جوانی است که برای او مشکلی پیش می‌آید و احساس می‌کند این مشکلات برای او یک امتحان الهی هستند، از همین رو تلاش می‌کند از این امتحان سربلند بیرون بیاید. کارگردان «زخم باز» در پایان بیان کرد: هدف ما از ساخت این فیلم اکران به موقعِ آن است و برای حضور در سی‌و‌هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر بعداً تصمیم می‌گیریم.

انرژی‌حماسی‌درتئاتردفاع‌مقدس
مریم کاظمی، کارگردان و بازیگر تئاتر گفت: نمایش «دریادلان» توانست انرژی خاصی به تئاتر دفاع مقدس در عرصه خیابانی بدهد، امیدوارم کارهای دیگر نیز تأثیرگذاری اینچنینی داشته باشند.خانم مریم کاظمی، کارگردان و بازیگر تئاتر پس از تماشای نمایش محیطی دریادلان به فارس گفت: نمایش‌هایی در حوزه دفاع مقدس یا موضوعات خاصی که دارند و سلیقه و عقیده را نمایش می‌دهند، تا الان ندیده بودم چنین پرانرژی و زنده اجرا شود. البته داریم نمایش‌هایی که این چنین باشند اما از این دست کارها کمتر بوده که خوشحالم این کار را تماشا کردم. وی درباره تأثیرگذاری این نمایش نیز گفت: صرف نظر اینکه این نمایش چه می‌خواهد بگوید یا اینکه مربوط به چه دوره خاص یا مقطعی از جنگ هشت‌ساله ما با عراق است، این کار یک انرژی حماسی و رزمی در مخاطب ایجاد می‌کند که خوشبختانه توانسته در موقعیت خودش به هدفش برسد.

فیلمبردار«ماجرای‌نیمروز2»مشخص‌شد
فیلمبردار فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز ۲» بیان کرد احتمال فیلمبرداری این پروژه به‌صورت سوپر۱۶ زیاد است.
آقای هادی بهروز، مدیر فیلمبرداری در گفت‌وگو با مهر با اشاره به فعالیت‌های خود در حوزه سینما گفت: در پروژه «ماجری نیمروز ۲» به کارگردانی محمدحسین مهدویان همکاری می‌کنم و قرار است فیلمبرداری آن را برعهده داشته باشم. وی با اشاره به اینکه به زودی مراحل پیش‌تولید این اثر سینمایی آغاز می‌شود، بیان کرد: فکر می‌کنم بعد از پایان ماه مبارک رمضان پیش تولید «ماجرای نیمروز ۲» آغاز شود. بهروز افزود: البته فکر می‌کنم فیلمبرداری «ماجرای نیمروز۲» با توجه به اینکه یک اثر تاریخی است ممکن است با استفاده از نگاتیو سوپر۱۶ انجام شود.

 

captcha
شماره‌های پیشین