sobhe-no.ir
478
شنبه، ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
5
خشم مردم کره‌جنوبی و ژاپن از تصمیم آمریکا

ترامپ بازهم زیر توافق زد

ساعتی پس از تخریب سایت آزمایش اتمی کره‌شمالی، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا با ارسال نامه‌ای به «کیم جونگ اون» اعلام کرد به‌دلیل بیانیه‌های اخیر پیونگ یانگ، دیدارش با رهبر این کشور را لغو می‌کند و از برگزاری نشست بین سران دو کشور در سنگاپور منصرف شده‌است.

سید حسن نصرالله مطرح کرد:

برگزاری گسترده روز قدس در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی

صبح نو

سید حسن نصرالله مطرح کرد:

برگزاری گسترده روز قدس در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله روز گذشته به‌مناسبت 25 می، هجدهمین سالروز عید مقاومت و آزادسازی و اخراج رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان سخنرانی کرد.  دبیرکل حزب‌الله در آغاز سخنان خود گفت: با توجه به آنچه قدس با آن مواجه شده -به‌ویژه پس از به رسمیت شناختن این شهر توسط ترامپ به‌عنوان پایتخت اسرائیل و فداکاری‌های بزرگی که ملت فلسطین در راهپیمایی‌های بازگشت نشان دادند- روز قدس امسال باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. در جشن مقاومت و آزادسازی، به همه شما این پیروزی و دستاورد را تبریک می‌گویم. این مناسبت که هر سال شاهد آن هستیم، بسیار مهم است و سرشار از درس عبرت، در حال و آینده می‌توان به آن تکیه کرد. سید حسن نصرالله گفت: وقتی به مردم این مناسبت را تبریک می‌گوییم، باید در درجه نخست از کسانی تشکر کنیم که این پیروزی بزرگ را محقق کردند. بعد از خداوند باید از مردان مقاومت و مجاهدانی که برای آزادسازی سرزمین، نقش‌آفرینی و تلاش کردند، یاد کنیم.
وی افزود: باید به کمک‌های سوریه و ایران در آزادسازی جنوب لبنان در زمانی که همه دنیا در قبال حوادث جنوب لبنان سکوت کرده بودند، اشاره کنیم. پیروزی در شرایطی محقق شد که با جنگی نابرابر روبه‌رو بودیم، امکانات مقاومت از لحاظ نیرو و تجهیزات و کمی و کیفی، ضعیف بود. دبیرکل حزب‌الله در ادامه گفت: ارتش لبنان در آن مرحله حضور داشت و شهدای خود را تقدیم کرد و جانفشانی داشت و نیروهای امنیتی و گروه‌های فلسطینی و ارتش سوریه نیز جانفشانی کردند و همه کسانی که جانشان را نثار کردند از فضل خدا بهره‌مند خواهند شد. سید حسن نصرالله افزود: پیروزی بعد انسانی و اخلاقی دارد و با توجه به امکانات مقاومت، توفیقی از جانب خداست، این پیروزی است که خداوند به مردم و مقاومان می‌بخشد زیرا شایستگی آن را دارند.
دبیرکل حزب‌الله گفت: کسی که می‌خواهد برای فرار از مسوولیت مبارزه با رژیم اشغالگر بهانه‌تراشی کند، می‌تواند این کار را انجام دهد ولی شما صبر پیشه کردید و مقاومت کردید و پیروز شدید و اسرائیل ترجیح داد بدون قید و شرط عقب‌نشینی کند. وی اظهار داشت: تجربه ثابت کرد که شما شایسته پیروزی هستید، در 25 ماه می، خانواده و ملت ما ثابت کردند شایسته پیروزی‌اندو برخورد متمدنانه آن‌ها هنگام ورود به نوار مرزی و عدم انتقام‌گیری آن‌ها، این را ثابت کرد. سید حسن نصرالله گفت: در جنگ تابستان نیز شما شایسته پیروزی بودید و پس از جنگ نیز هنگامی که مردم به خانه‌های تخریب‌شده خود بازگشتند، آنان نیر ثابت کردند شایسته پیروزی‌اند. امروز نیز با وجود تهدید نفعی نصیب‌شان نشد. من هنگامی که از آینده صحبت می‌کنم، می‌گویم که به‌‌دنبال جنگ نیستیم اما ترسی از آن نداریم. من با اطمینان پیروزی در هر جنگی در آینده را اعلام می‌کنم زیرا ملت ما حضور دارند و شایسته هستند که خداوند پیروزی را نصیب‌شان کند.
دبیرکل حزب‌الله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در انتخابات اخیر، هنگامی که موضوع به حفظ مقاومت و بر‌هم‌زدن معادلات دشمنان مربوط می‌شود، دیدیم که مردم برای تقویت مقاومت، همه ملاحظات را پشت سر گذاشتند و این نقطه قوتی است که می‌توان به آن تکیه کرد. سید حسن نصرالله با اشاره به تحریم‌های آمریکا و کشورهای عربی خلیج‌فارس علیه مقاومت در لبنان و قرار گرفتن برخی از رهبران حزب‌الله در فهرست تروریسم، گفت: در گذشته اسامی برخی از رهبران حزب‌الله در فهرست تروریسم آمریکا و عربستان قرار داشت و اکنون فهرست‌های جدیدی صادر شده است. آنچه مربوط به من و برادرانم می‌شود، هیچ تأثیر مادی بر ما ندارد، ما پولی نداریم که آن را در بانک‌ها پس‌انداز کنیم بنابراین هیچ تأثیری ندارد و هدف از این تحریم‌ها دور کردن مردم از ما است. وی افزود: هنگامی که اسامی و شرکت‌ها در فهرست تروریسم قرار می‌گیرد، این مردم را آزار می‌دهد، برخی از بازرگانان در فهرست تروریسم قرار گرفتند. برخی از برادرانی که در فهرست تروریسم کشورهای عربی خلیج‌فارس قرار گرفتند، ممنوع‌السفر شدند و نمی‌توانند به حج بروند. دولت لبنان باید از منافع این افراد حمایت کنند زیرا آن‌ها لبنانی هستند و برخی نباید از آمریکایی‌ها آمریکایی‌تر باشند.
 نصرالله گفت: از دیگر اهداف این تحریم‌ها ترساندن متحدان و دور کردنشان از مقاومت و نیز از بین بردن حمایت مالی از مقاومت است و از دهه‌90 این کار را کرده‌اند و فشار بر ایران در همین راستا قرار دارد. این موضوع به یک یا دو نفر مربوط نمی‌شود بلکه یک مسیر و روند است و روشن است که ادامه دارد و اهدافی در پس آن نهفته است و از همه مهم‌تر اعمال فشار بر حامیان مقاومت است. نصرالله افزود: این مسیر آمریکایی و اسراییلی است و برخی کشورهای عربی خلیج‌فارس نیز در آن مشارکت دارند و این موضوع باید بررسی شود زیرا دولت و حکومت لبنان در برابر لبنانی‌ها مسوول هستند. نصرالله گفت: از جمله خواسته‌های آن‌ها از ایران توقف حمایت از جنبش‌های مقاومت و فشار علیه هر کسی است که می‌تواند به مقاومت کمک کند. این بخشی از نبرد و رویارویی است.

captcha
شماره‌های پیشین