sobhe-no.ir
478
شنبه، ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
15
«صبح‌نو»ازحواشی‌فیلم‌های‌غیرقانونی‌گزارش‌می‌دهد

دکانی برای بدون مجوزها

تولید فیلم‌های سینمایی بدون‌ مجوز قانونی و سپس حواشی آنها، اتفاقی است که این روزها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

خبر

صبح نو

خبر

فیلم‌جدیدفخیم‌زاده‌مقابل‌دوربین‌رفت
آقای عباس بلوندی طراح صحنه سینما این روزها مشغول همکاری با آقای مهدی فخیم زاده در فیلم سینمایی «مشت در وقت اضافه» است. عباس بلوندی طراح صحنه با اشاره به جدیدترین فعالیت‌های سینمایی خود به «مهر» گفت: به‌تازگی کار روی یک اثر سینمایی با نام «مشت در وقت اضافه» به کارگردانی مهدی فخیم زاده را آغاز کرده‌ام که به احتمال زیاد نام این پروژه تغییر می‌کند. وی ادامه داد: این فیلم یک اثر شهری است که در طول روز فیلمبرداری می‌شود. این طراح صحنه تأکید کرد: برای حضور در چند پروژه سینمایی گفت‌وگو کرده‌ام که هنوز به توافق نهایی نرسیده‌ام. بلوندی در پایان گفت: در حوزه تلویزیون کمتر ورود می‌کنم و بیشتر ترجیح می‌دهم اگر کاری در این زمینه قبول کنم بیشتر سریال‌های الف ویژه تلویزیون باشد.

بازدیدمدیرعامل‌فارابی‌از«سونامی»
آقای علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از پشت صحنه فیلم سینمایی «سونامی» بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از پشت صحنه فیلم سینمایی «سونامی» به کارگردانی آقای میلاد صدرعاملی بازدید کرد. مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این بازدید تنوع ژانر در سینما و تولید فیلم‌های ورزشی را مهم قلمداد کرد و گفت: فیلم‌هایی که با موضوعات ورزشی تولید و اکران می‌شود، دارای مخاطبان فراوانی به‌ویژه بین جوانان و یکی از اولویت‌های مهم بنیاد سینمایی فارابی حمایت از تولید فیلم‌های سینمایی با موضوعات ورزشی و جوانان است. «سونامی» به نویسندگی آقایان علی اصغری و میلاد صدرعاملی یک درام ورزشی است و به موضوع چالش‌های رقابتی ورزشکاران می‌پردازد. فیلم سینمایی «سونامی» محصول مؤسسه فرهنگی هنری سبز میلاد فیلم است.

بازیگران‌جدیدبه«جان‌دار»پیوستند
فیلم سینمایی «جان دار» با انتخاب کامل بازیگران و عوامل به‌زودی مقابل دوربین می‌رود. «جان دار» عنوان نخستین فیلم مشترک آقایان حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری است که این روزها در سکوت خبری وارد پیش‌تولید شده و به‌زودی نیز مقابل دوربین خواهد رفت. پروانه ساخت این فیلم اواخر فروردین‌ماه صادر شده است. طبق تازه‌ترین اخبار، از میان بازیگران این فیلم تاکنون حضور خانم‌هاوآقایان فاطمه معتمدآریا، حامد بهداد، جواد عزتی، علی شادمان و باران کوثری قطعی شده و ظرف چند روز آینده نیز قرار است چهره‌های مطرح دیگری نیز به این جمع اضافه شوند. آقایان حسین امیری دوماری، پدرام پورامیری و محمد داودی نویسندگان «جان‌دار» هستند. نکته جالب اینکه نویسندگان و کارگردانان «جان دار» به‌عنوان نویسنده در فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی آقای کمال تبریزی همکاری داشته‌اند. «جان دار» نخستین تجربه کارگردانی بلند حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری محسوب می‌شود. این دو پیش‌تر ساخت چند فیلم کوتاه ازجمله «نسبت خونی» را در کارنامه کاری خود داشته‌اند.

واکنش ‌هاشمی‌
به‌پخش ‌فوتبال‌ در سینماها
رییس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان درباره وضعیت نمایش فوتبال‌های جام‌جهانی، وضعیت فروش فیلم‌ها در سال جدید و اکران فیلم‌های نوروزی توضیحاتی را ارائه داد. آقای سید ضیا هاشمی، رییس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در ارتباط با پخش فوتبال‌های جام‌جهانی در سینماهای کشور که با حجم زیادی از اعتراض‌های تهیه‌کنندگان و کارگردانان روبه‌رو شده، به صبا گفت: اصولاً زمان نمایش فوتبال در ساعت ۶بعدازظهر و ۹شب واقع شده که بهترین زمان نمایش فیلم در سینماهاست و کسی در این ساعت به سینما نمی‌رود. سینما در این محدوده زمانی فرصت نمایش فیلم را از دست داده، اگر ما بتوانیم با ترفندی مردم را به سمت سالن‌ها بکشانیم این یک دستاورد است. ما ابداً نمی‌خواهیم چیزی از سینما کم کنیم و به فوتبال اضافه کنیم بلکه می‌خواهیم از این طریق مخاطب جذب کنیم.

 

captcha
شماره‌های پیشین