sobhe-no.ir
478
شنبه، ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
1
مردم بحرین در سالگرد هجوم رژیم آل خلیفه به الدراز تظاهرات کردند

حماسه‌آفرینی فداییان شیخ

تشدید درگیری‌های نظامیان آل‌خلیفه با مدافعان آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در بحرین در سالگرد هجوم خونین آل‌خلیفه به فداییان و مدافعان رهبر شیعیان بحرین موجب شهادت و مجروحیت تعدادی در منطقه الدراز شد.

سید حسن نصرالله مطرح کرد:

برگزاری گسترده روز قدس در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی

در عالی‌ترین سطح کشور تصمیم‌گیری شد

تشکیل ستاد ضد تحریم

کمتر از یک ماه پیش در پی افزایش فشارهای اقتصادی غرب و افزایش تحریم‌ها علیه ایران، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه‌ای در هشتم اردیبهشت ماه با حضور سران قوا دستور تشکیل ستاد ضد تحریم را اعلام کرده و دولت را مسوول این امر کردند.

الزامات مذاکره با اروپا از سوی رهبر انقلاب تبیین شد

توافق واقعی

دو هفته از مهلت کوتاه و محدود دستگاه دیپلماسی برای مذاکره با اروپا به منظور تصمیم‌گیری نهایی درباره باقی‌ماندن یا خروج از توافق هسته‌ای ایران از برجام می‌گذرد و تیم مذاکره‌کننده ایران برای رسیدن به نتیجه زیاد فرصت ندارد از همین رو، روز گذشته نشست کمیسیون مشترک برجام جمعه و در پی درخواست ایران برگزار شد. ظریف 20 اردیبهشت‌ماه و دو روز پس از اعلام ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام در نامه‌ای به موگرینی خواستار برگزاری این نشست شده بود.

بحران مدیریت منابع آبی کشور را به‌سوی خشکی خواهد برد

سدهایی برای بی‌آبی

بحران آب در کشور محصول علل متنوعی است و این تنوع، نتیجه گستردگی و پیچیدگی مجموعه زیرساخت‌ها، نهادها، سازمان‌ها و کنش‌هایی است که حول مقوله آب شکل گرفته‌اند. هرکدام از این اجزا دارای کاستی‌هایی هستند که مجموعاً بحران آب در ایران را شکل می‌دهند. بر اساس آخرین اطلاعات ثبت‌شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، با توجه به کاهش و پراکندگی بارش‌های پاییزی در سال‌96، حجم ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی تا پایان هفته سوم آذر همان سال با ۲۲‌درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار‌میلیارد‌و۳۵۰‌میلیون مترمکعب، به سه میلیارد‌و‌۳۹۰‌میلیون مترمکعب رسیده است. هم اکنون ۴۱‌درصد حجم مخازن سدهای کشور پر و ۵۹‌درصد آن خالی است. از مجموع ۱۷۶‌سد بزرگ کشور، حجم مخازن ۹۷‌سد کمتر از ۴۰‌درصد، ۲۰‌سد بین ۴۰ تا ۵۰ درصد، ۲۶‌سد بین ۵۰ تا ۷۰ درصد، ۲۳‌سد بین ۷۰ تا ۹۰ درصد پر است.

گروهی جوان دور هم جمع شده‌اند تا بچه‌ها را همیار حامی کالای ایرانی کنند

لبخند تو سهم من است

از آغاز امسال که رهبر انقلاب شعار سال را حمایت از کالای ایرانی اعلام کردند و تأکید داشتند که مردم نقش اصلی را در این حمایت دارند، مردم به‌صورت خودجوش کارهای زیادی را برای حمایت از کالای ایرانی انجام داده‌اند. یکی از این کارها، فعالیت گروه جوانی است که تلاش‌شان را برای فروش اسباب‌بازی‌های ایرانی گذاشته‌اند. آنها البته یک کار جالب دیگر هم می‌کنند و آن هم جمع‌آوری اسباب‌بازی‌های مستعمل اما قابل استفاده برای کودکان مناطق محروم ایران است. در پویش «#سهم-من-ساخت-ایران» و «#حمایت-از-تولید-ملی» گروه سهم من برای همراه کردن کودکان دست به کار شده‌اند.

«صبح‌نو»ازحواشی‌فیلم‌های‌غیرقانونی‌گزارش‌می‌دهد

دکانی برای بدون مجوزها

تولید فیلم‌های سینمایی بدون‌ مجوز قانونی و سپس حواشی آنها، اتفاقی است که این روزها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

سرمقاله

بر اشتباه سرپوش نگذارید

انتظار کامیون داران معترض از وزارت راه

بوق ممتد را بشنوید

تجمع چندروزه کامیون‌داران در حالی رقم خورد که بیشتر آنها به حضور دلالان در توزیع بار و مهم‌تر از آن کاهش نرخ کرایه‌های حمل و نقل اعتراض داشتند. اعتراض کامیون‌داران و نفتکش‌ها از مدت‌ها پیش آغاز شده بود و هر بار با وعده‌هایی این اعتراضات قبل از جدی شدن به اتمام می‌رسید، موضوع مهم‌تر شاید این است که در این مدت وزارت راه‌وشهرسازی که متولی اصلی رسیدگی به این صنف هستند واکنشی نسبت به این اتفاق نداشته است.

شماره‌های پیشین