sobhe-no.ir
443
سه شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۷
1

مشارکت برای مسوولیت پذیری

گزارش خبرنگار صبح نو از پرسه نوروزی در سرپل‌ذهاب چهارماه پس از زلزله ویرانگر

شهری که دوباره ساخته می‌شود

ساعت 21:48 روز 21 آبان‌ماه 96 یکی از ناگوارترین اتفاقات سال پیش، یعنی زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه اتفاق افتاد. شدت زلزله آنقدر بالا بود که در بیش از 20 استان و چند کشور همسایه احساس شد. زلزله‌ای که پس‌لرزه‌های آن هنوز هم، چه در روز سال نو و چه در نوروز هم احساس می‌شود. یکی از شهرهایی که در نزدیکی کانون زلزله قرار داشت و خسارات جانی و ساختمانی زیادی را متحمل شد، شهر سرپل‌ذهاب است. شهری که برای نوروز بسیاری از گروه‌های جهادی برای نشاندن لبخند بر روی لب مردم شهر، از چند روز قبل از عید و در لحظه تحویل در کنار آنها بودند.

اظهارات پاپ درباره انکار جهنم خبرساز شد

پاپِ پرحاشیه

«خورخه ماریو برگولیو» یا همان «پاپ فرانسیس»، رهبر آرژانتینی مسیحیان کاتولیک جهان است. او دویست و شصت و ششمین پاپ و نخستین پاپ غیراروپایی است که پس از 1300 سال به این منصب رسیده است. اما آنچه بیش از هر چیز شخصیت او را متمایز می‌کند اظهارات جنجالی و عجیب اوست که واکنش‌های مثبت و منفی زیادی را در پی داشته است تا جایی که برخی او را «هیپی‌ترین رهبر مذهبی جهان» و «لیبرال‌ترین پاپ تاریخ» لقب داده‌اند.

تحلیلی درباره بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی

تصویرسازی واقعی از انقلاب اسلامی

یادداشت محمد پورغلامی

تحلیلی درباره بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی

تصویرسازی واقعی از انقلاب اسلامی

یادداشت محمد پورغلامی

خوش چهره در گفت‌وگو با «صبح نو» تشریح کرد

افزایش لجام گسیخته ارز ضد شعار سال است

رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مناسبت آغاز سال 1397 ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند. آحاد مردم و مسوولان را در حمایت از کالای ایرانی دارای نقش و وظیفه دانستند، برای بررسی راهکارهای تحقق شعار سال و اولویت‌ها در این راسته به سراغ آقای محمد خوش چهره، کارشناس اقتصادی رفتیم که در ادامه گفت‌وگوی روزنامه صبح نو را با این عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران می‌خوانید.

اختلاف‌نظر شدید کشورهای اروپایی با آمریکا بر سر حفظ توافق هسته‌ای

ساز ناکوک اروپا در کنسرت برجامی ترامپ

دیدگاه سیروس ذوالفقاریدر حالی‌که از زمان امضای توافق ‌هسته‌ای ایران (برجام)، اعضای اتحادیه اروپایی همواره از آن حمایت کرده و تلاش داشته‌اند این قرارداد را زنده نگه دارند، آمریکایی‌ها طی سه‌سال گذشته از اجرای تعهدات خود ذیل آن، خودداری کرده و حتی در هفته‌های اخیر منابع دیپلماتیک از احتمال خروج دولت ایالات‌متحده از این توافق خبر می‌دهند؛ موضوعی که حاکی از تضاد منافع دو سوی آتلانتیک دراین‌باره است.

مروری بر زندگی و آثار استاد نادر ابراهیمی

مردی که وامدار هیچ‌کس نبود

سخن از نادر ابراهیمی، سخنی از مردی است که قدرش به درستی دانسته نشد و به گفته حمید باباوند آن قدر جنبه‌های مختلف داشت که مسوولان می‌توانستند روی این آدم هم در زمان حیات و هم بعد از آن سرمایه‌گذاری کنند. می‌شد برای نادرابراهیمی با همراهی خانواده و همفکران او بنیادی راه انداخت که یک جریان مستقل ادبی، فکری و فرهنگی را شکل دهد. این بنیاد می‌توانست در فیلم‌سازی، تصویر‌گری، شعر، داستان و همه عرصه‌های فعالیت نادر ابراهیمی فضاهایی را شکل دهد و با دادن جایزه به افراد مستقل یا مطابق با افکار و اندیشه‌های نادر ابراهیمی، اندیشه و هم روش او را زنده نگه دارد.

شماره‌های پیشین