sobhe-no.ir
413
یکشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
2

خبر

پدیدار در گفت‌وگو با «صبح نو»: هیجانات بازار ارز مهار نشده است

دلار باز هم رکوردشکنی کرد

به‌رغم هشدارهای رییس بانک مرکزی و دولت که اعلام کرده بودند قیمت دلار حبابی شده است و مردم نباید دلار بخرند، زیرا قیمت آن به زودی با اُفت شدیدی روبه‌رو خواهد شد، قیمت دلار روز گذشته همچنان به مسیر صعودی خود ادامه داد و ساعت 15:20 شنبه 14 بهمن‌ماه از 4700 تومان عبور کرد و با قیمت 4704 تومان مقابل پاساژ افشار به‌فروش رفت.

صبح نو

خبر

برگزاری جلسه مجمع بدون حضور سران قوا
جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته به ریاست آیت‌الله هاشمی شاهرودی برگزار شد؛ نکته قابل تأمل در جلسه روز گذشته غیبت سران قوا بود؛ غیبتی که برای دومین‌بار پیاپی رخ می‌دهد.
این غیبت در حالی رخ داده که آقای حسن روحانی رییس‌جمهور، آقای علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و آیت‌الله آملی لاریجانی روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه در تهران حضور داشتند اما در جلسه مجمع حاضر نشده‌اند.
مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی و مهمی است که مهم‌ترین مسوولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر مهمان متناسب با موضوع جلسه است و بی‌تردید مسائل مهم کشور نیز در دو جلسه اخیر این مجمع مطرح شده و شاید حضور روسای قوا می‌توانست در پیشبرد مسائل مطرح شده مثمر ثمر باشد.

سردار سلامی: پهپادهایمان با پهپادهای آمریکایی قابل رقابت است
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: پهپادی که می‌سازیم با پهپادهای آمریکایی قابل رقابت است و اوج علم خود را نشان می‌دهیم به‌گونه‌ای که معدود کشورها توانایی ساخت این پرنده‌ها را دارند؛ حتی رادارهایی داریم که سیستم‌های رادارگریز را می‌تواند ردیابی کند.
وی افزود: پدافندهای هوایی ما در میان پدافندهای هوایی کشورهای پیشرفته قرار دارد که بدون کمک هیچ دولت دیگری حاصل شده و این موضوع به فناوری‌های دفاعی خلاصه نمی‌شود و فهرستی از این فناوری‌ها را در دست داریم و وقتی گلوله‌های توپ برای نقطه‌زنی تولید می‌کنیم و دومین کشور در این موضوع هستیم، نشان از قدرت و اقتدار ماست.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران افزود: تمامی این افتخارهایی که به دست آورده‌ایم توأم با ایستادگی‌هایی بوده که در عرض این 40 سال از خود نشان داده‌ایم و دشمن در این میان تلاش می‌کند با جنگ روانی داشته‌های ایران اسلامی را پوچ نشان دهد ولی واقعیت را نمی‌توانند همیشه بپوشانند.
وی بیان کرد: دشمن در همه حال تلاش می‌کند به تاریخ ما برگشته و بر سرنوشت ما مسلط شود و به‌دنبال جلوگیری از شکل‌گیری قدرت اسلام است و نمی‌خواستند انقلاب و نظام اسلامی برقرار شود تا قدرت و صلابت دولت‌های استکباری از بین نرود و امروزه نیز به دنبال از بین بردن حیات مستقل ایران هستند.

 

captcha
شماره‌های پیشین