sobhe-no.ir
413
یکشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
12
حاج رضا مقدسی در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) آرام گرفت

بدرقه تا خانه آخرت

پیکر مرحوم رضا مقدسی روز گذشته با حضور تعدادی از دوستان و همکاران سابق وی در قطعه نام‌آوران بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

آدم‌هایی از تراز حزب‌الله

صبح نو

آدم‌هایی از تراز حزب‌الله

بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران
کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

خبری دردناک غم فراقی بر غصه‌هایم افزود «حاج رضا مقدسی مرد اخلاق و رسانه دعوت حق را لبیک گفت» بی اختیار اشک بر چشمانم حلقه زد و همراهان را متحیر از تغییر چهره!
این سومین خبر رحلت از دوستان انقلابی‌ام در یک‌ماه اخیر است که دلم را اندوهگین می‌کند. برادر صادقی، سه روز قبل حاج کمال و حالا هم حاج رضا!  هرسه هم با اخلاق و در تراز «حزب الله» خدایا!
 باور دارم این‌ها نشانه‌هایی برایم است که آماده شوم که بار ببندم و به دیدارت رهسپار گردم اما دستانم خالی است و فقط امید به فضل تو دارم...
اولین آشنایی حدود بیست و سه سال پیش بر خوان پر نعمت حضرت امام رضا ؟ع؟ در مهمان سرای روزنامه قدس واقع در خیابان دانشگاه نبش خیابان روانمهر رقم خورد و با آن لبخند و آرامش مؤمنانه، نشانی مجلس روضه در تهران را سراغ گرفت و با خوشحالی گفتم خودم می‌آیم دنبالتان و...
قصه همدلی و محبت در محفل خیمه اهل بیت عصمت و طهارت ؟سهم؟ آغاز شد و با شکل‌گیری دفتر روزنامه در تهران که آن زمان متشکل از ایشان، برادر مالکی و من بود ادامه پیدا کرد.
در چند نوبت همکاری که حدود نصف فعالیت رسانه‌ای مرا شامل می‌شد افتخار داشتم از این روحیه انقلابی و اخلاق اسلامی او که وجه بارزش برایم بود بهره ببرم؛ فکر کنم بیست و دو سال پیش بود که اولین یادداشت را نوشتم برای چاپ در روزنامه قدس و منتظربودم یادداشت را مانند نوشته دیگران خط زده باشد و رد کند! اما فقط دور یک ضمیر«ما» خط کشیده بود و با همان اخلاق و لبخند دوست داشتنی کنارش چند کلمه که هنوز با خاطره‌ای خوش به یادگار دارم برایم توصیه‌ای نوشته بود.
 بعد تاکید کرد ما الان به شما در بخش اجرایی و روابط عمومی بیشتر احتیاج داریم...
در چند سال اخیر کمتر توفیق دیدارش را داشتم و در آخرین بار که به مناسبتی منزل دکتر مهدی پور عزیز با فرزند عزیزش ملاقات داشتیم، گفتم خوشحالم از اینکه بهتر هستید ولی راستش اصلاً دلم راضی نشد بیایم بیمارستان و اشک‌هایم را پنهان کردم و از قصد مهاجرتم از تهران گفتم و ....باز با همان لبخند و آرامش مؤمنانه و البته نگاهی نگران به فرزندش این بار دیدار آخر را رقم زد.
اربعین امسال چند بیمار را خیلی یادم می‌آمد و او از جمله آنان بود... و بعد سفر امسال شروع کردم از دوستان حلالیت گرفتن و چند روز قبل که برای حلالیت گرفتن از دکتر مهدی پور رفته بودم، ذکر خیرش شد و مردد بودم برای کسب حلالیت خدمت حاج آقا رضا هم بروم یا فقط عیادت؛ که بنا به شرایط تصمیم گرفتم عیادت بروم که بارش زیبای برف و خروج از تهران دیدار ما را تا قیامت به تأخیر انداخت....
حاج رضا مقدسی با تعصب و علاقه مثال زدنی‌اش نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت و پس از ایشان نسبت به حضرت آقا و با اعتقاد راسخ به انقلاب اسلامی و تلاش برای اعتلای آن یقیناً نشان «روزنامه نگار تراز انقلاب اسلامی» زیبنده‌تر از دیگران بر سینه‌اش می‌درخشد و چه زیبا مرد «اخلاق و رسانه» نامیده شده است. اخلاق اسلامی و آرامشی مؤمنانه و اعتقاد راسخش، الگویی مناسب برای نسل جوان رسانه‌ای کشور است که باید در جامعه نشر داده شود و بر دوستان رسانه‌ای این مهم فرض است.
حقیر این مصیبت جانگداز را با قلبی اندوهگین خدمت خانواده محترم ایشان (اخوان گرامی، همسرمحترم و صبور و فرزندان برومندشان و....) دوستان معزز و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت عرض می‌کنم و بقای عمر بازماندگان را همراه با صبر و اجری جزیل از خداوند قادر و متعال خواستارم.
ان شاءالله در جوار رحمت الهی بر خوان پر نعمت اهل بیت عصمت و طهارت در آرامش ابدی خواهد بود.

  دیدگاه
 مهدی کاکاوند
پژوهشگر و روزنامه نگار

captcha
شماره‌های پیشین