sobhe-no.ir
321
چهارشنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
4

خبر

نطق رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل مملو از خشونت و دروغ بود

ترامپ در لباس هیتلر

چند ماه است که اظهارات جنجالی و غیر‌مسوولانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور تاجر آمریکا موجب افول قدرت و تغییر نگاه دیگر کشورها به ایالات متحده شده است؛ هم او که دخالت در شبه جزیره، خاورمیانه، آسیای مرکزی و به آشوب کشیدن آنها را نوعی تجارت برای مردم خود می‌داند، روز گذشته اولین نطق جنجالی خود را در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد.

صبح نو

خبر

برگزاری نشست  فوق العاده
 کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد
عراقچی: از مقاومت مردم فلسطین حمايت می‌کنیم
آقای سید عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست  فوق العاده کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد شرکت کرد.
عراقچی در سخنرانی خود در این نشست، با اشاره به سیاست‌های تجاوز گرایانه رژيم صهيونيستی که بیش از 6دهه ادامه یافته و مردم فلسطین را از حقوق اولیه انسانی و حق‌حاکمیت بر سرزمین خود محروم کرده است، بار دیگر بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مردم فلسطین تاکید کرد.
وی با اشاره به اقدامات تحریک آمیز رژيم صهيونيستی برای تغییر هویت اسلامی بیت المقدس که موجب برگزاری این نشست اضطراری شده است، گفت: ما از مقاومت مردم فلسطین که این  موج جدید تجاوز گری رژيم صهيونيستی را عقب نشاند، حمايت می‌کنیم. جمهوری اسلامی ایران با استقبال از بیانیه جنبش عدم تعهد در حمایت از فلسطین، که در جریان همین نشست اضطراری به تصویب رسید، بار دیگر همبستگی جنبش عدم تعهد و ایران را با آرمان و مردم فلسطین مورد تاکید قرار داد.

حضور تنها یک شخصیت ایرانی
 در سخنرانی ترامپ
هنگام سخنرانی ترامپ رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، تنها شخص ایرانی حاضر در سالن مجمع عمومی سازمان ملل، آقای حسنی‌نژاد، کارشناس نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل بود.
عموماً هنگام سخنرانی روسای جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل ایران، نظر دیپلماتیک در سطح پایینی در سالن سازمان ملل حضور پیدا می‌کند.
هنگام سخنرانی ترامپ، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان و همچنین بنیامین نتانیاهو و همسرش در سالن دیده می‌شدند .
تیلرسون و نیکی هیلی نیز ترامپ را هنگام حضور درسازمان ملل همراهی می‌کردند.

اگر آمریکا از برجام خارج شود
 بازنده اصلی خودش خواهد بود
آقای عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، عصرسه‌شنبه در همایش روز جهانی صلح گفت: اگر بخواهیم صلح را به سازمان‌های بین‌المللی بسپاریم، نمی‌توانیم مطمئن باشیم که چه زمانی به صلح عادلانه یا حتی منصفانه دست‌یابیم.
وی خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم کشورها به توافق نامه‌هایی که امضا می‌کنند متعهد و پایبند باشند اما آنچه در گذشته شاهد بودیم و ذات آمریکا هم نشان داده، این است که آنها بدعهدی کردند و باید این امر را در نظر باشیم.
وی ادامه داد: من فکر می‌کنم که اگر این کار(خروج از برجام) انجام شود، بازنده اصلی خود آمریکا خواهد بود.
کدخدایی همچنین در پاسخ به این سؤال که از سران کشورمان در سازمان ملل در قبال مواضع آمریکا چه انتظاری می‌رود؟ تصریح کرد: قطعاً باید موضع آنها مبتنی بر عزت ملی و حفظ منافع ملی باشد و پاسخ مناسب را هم داشته باشند.

ولایتی: ایران مذاکره مجدد
 را درباره برجام نمی‌پذیرد
دکترعلی‌اکبر ولایتی، در جمع خبرنگاران در شیراز، پیرامون پیشنهاد فرانسه برای تجدید مذاکرات برجام، گفت: یک‌بار مذاکره را پذیرفتیم، مدت‌های طولانی ایران با 1+5 مذاکره کردیم تا به این نتیجه رسیدیم.
وی افزود: هیچ نوع تردیدی از سوی هیچ کشوری در این موافقت‌نامه پذیرفته نیست و به هیچ وجه این پیشنهاد پذیرفته نمی‌شود.
ولایتی در خصوص مساله کردستان عراق نیز گفت: موضع ایران کاملاً روشن است، حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله عراق. همه‌پرسی در بخشی از یک کشور مستقل مثل عراق، مقدمه‌ای برای تجزیه عراق محسوب می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین