sobhe-no.ir
321
چهارشنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
1
طب اسلامی یا طب سنتی مسأله این است؟

طبابت به نان دین

روزی نیست که در سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی که صرفاً کارشان تبلیغات یا پزشکی-زیبایی است، روایت و حدیثی از طرف ائمه اطهار و امامان (عهم) منتشر نشود. روایات و احادیثی که با ذکر منبع به بزرگان دین اسلام نسبت داده می‌شوند؛ اما آیا همه این احادیث و روایات درست‌اند؟ آیا این روایات منبع علمی دارند؟

حاشیه‌سازی سریال‌شبکه‌یک

«گسل» تکان‌داد

سریال تلویزیونی «گسل» به کارگردانی آقای علیرضابذرافشان و تهیه‌کنندگی آقای محسن چگینی از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

نطق رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل مملو از خشونت و دروغ بود

ترامپ در لباس هیتلر

چند ماه است که اظهارات جنجالی و غیر‌مسوولانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور تاجر آمریکا موجب افول قدرت و تغییر نگاه دیگر کشورها به ایالات متحده شده است؛ هم او که دخالت در شبه جزیره، خاورمیانه، آسیای مرکزی و به آشوب کشیدن آنها را نوعی تجارت برای مردم خود می‌داند، روز گذشته اولین نطق جنجالی خود را در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد.

سرمقاله

پاسخ به گستاخی ترامپ

تعریف مابعدتجربی و پسامدرن از علم و علوم انسانی

ویژگی‌های یک هیأت انقلابی

درباره سخنان آیت الله فاطمی نیا درباره طب اسلامی/سنتی

نجات اسلام از خرافه گرایی در طب

آن بیست و سه نفر

روحانی خواهان حمایت اروپا از برجام شد

مذاکره با آقا اجازه ها در نیویورک

در حالی هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک آغاز شده که موضوع توافق هسته‌ای در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی است. موضوع دیدارها و گفت وگوها درباره برجام بیش از مجمع عمومی توجه‌ها را به خود جلب کرده و نگاه‌ها به سرنوشت نهایی برجام دوخته شده است.

گم شدن جوانان در میان اولویت‌های دولت

سازمانی که دگرباره جوان نخواهد شد...

سازمان ملی جوانان یکی از سازمان‌های زیر مجموعه دولت بود که در دولت دوم اصلاحات به‌جای شورای عالی جوانان تشکیل شد، اما هنوز ۱۰ سال و اندی از عمرش نگذشته بود که با دستور آقای محمود احمدی‌نژاد و تصویب مجلس منحل شد و به یکی از معاونت‌های وزارت ورزش و جوانان تقلیل پیدا کرد، ادغامی که انتقادات فراوانی را به دنبال داشت.

در نشست تحلیل راهبردهای رسانه‌ای انتخابات مطرح شد

ایده‌های کوتاه پیروز انتخابات

نشست تخصصی «تحلیل راهبردهای رسانه‌ای جریان‌های سیاسی در انتخابات» به همت جشنواره ترنم (تولیدات رسانه‌ای نوآور مردمی)، عصر دوشنبه در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد. در این نشست آقایان عباس عبدی مدیر سابق موسسه نظرسنجی آینده، پرویز امینی، استاد دانشگاه و جامعه‌شناس، محمد آقاسی، مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، مسعود معینی‌پور، عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم و عباس محسنی، استاد دانشگاه تهران به سخنرانی پرداختند.

صبح نو

سرمقاله

پاسخ به گستاخی ترامپ

اظهارات خشونت بار و دروغ‌های تکراری دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران در اولین نطق سالانه او در مجمع عمومی سازمان ملل، پرده از ماهیت واقعی سران کاخ سفید برداشت و باردیگر به ملت ایران و افکار عمومی جهان نشان داد که رژیم ایالات متحده غیر قابل اعتمادترین و مخوف‌ترین رژیم در دنیاست. در حالی که جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته با فداکاری فرماندهان و جوانان خود و کمک جریان مقاومت موفق به مهار و نابودی جریان خطرناک گروه‌های تکفیری شده که موجودیت و امنیت بسیاری از کشورهای منطقه و جهان را به خطر انداخته است. رئیس جمهور آمریکا به‌جای محکوم کردن داعش و گروه‌های تروریستی، ایران و جریان مقاومت را به صادرات خشونت و خون‌ریزی و هرج و مرج متهم می‌کند. ترامپ همچنین با حمله به توافق برجام، آن را مایه خجالت ایالات متحده خواند و گفت که اجازه نخواهد داد ایران به برنامه هسته‌ای دست پیدا کند. مضحک‌ترین بخش سخنان ترامپ حمایت او از برخی جریان‌های اپوزیسیون داخلی ایران بود. در حالی که شهرهای مختلف آمریکا، از زمان روی کار آمدن ترامپ شاهد تظاهرات پیوسته مردم آن کشور برضد ترامپ است، او از تغییر رژیم ایران سخن گفت! حرفی که پیشینیان ترامپ هم مدعی شدند و نتوانستند کاری از پیش ببرند. طبیعی است از این اظهارات رییس جمهور آمریکا، بیش از همه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی استقبال کند و نتانیاهو مدعی شود که در 20 سال ارتباط با سازمان ملل، هیچ سخنرانی‌ای تا این حد شجاعانه نشنیده است! ملت ایران منتظر است رییس جمهور کشورمان با سخنان قاطع و شجاعانه امروز خود در سازمان ملل، پاسخ محکمی به گستاخی‌های سران کاخ سفید بدهد.

captcha
شماره‌های پیشین