sobhe-no.ir
316
چهارشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
1
آمار سفرهای خارجی ایرانیان عجیب و غریب است

ترکیه سوار بر موج گردشگری ایران

براساس سند چشم‌ انداز 20 ساله و همچنین برنامه ششم توسعه، ایران باید در سال 2025 درآمدی معادل 30 میلیارد دلار از حضور گردشگران در داخل کشور به دست آورد که براساس آمار تنها 50 درصد این مهم محقق شده است. برای رشد 13درصدی گردشگری و رسیدن به سند چشم‌انداز 20 ساله نقش دولت بیش از پیش پررنگ می‌شود. یکی از درآمدهای پایداری که همه کشورها از آن بهره می‌برند صنعت گردشگری و توریسم است که در سال‌های اخیر با افزایش فعالیت کشورهای مختلف در زمینه معرفی جاذبه‌های گردشگری خود، رقابتی سخت را به‌وجود آورده‌اند و جامانده‌های از این رقابت سهم بسیار کمی از بازار چند صد هزار میلیارد دلاری این صنعت پویا را از آن خود می‌کنند.

خبر

بازهم سانحه واژگونی اتوبوس بلای جان مردم شد

جاده‌های سیاهپوش شهریور

ساعت‌های اولیه بامداد سه‌شنبه، دوباره سرویس حوادث رسانه‌ها پر شد از خبر تلخ واژگونی اتوبوسی دیگر و مرگ دردناک 11 هموطن. این‌بار، جاده تهران به آبعلی، حادثه آفرید تا سفر مسافران کرج به مقصد ساری، برای همیشه ناتمام بماند و پایان تلخ، در دره رقم بخورد. به این ترتیب، دومین سانحه مرگبار اتوبوس در شهریورماه رقم خورد تا به فاصله حدود 10روز از واژگونی تلخ اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی در حوالی داراب، آمار درگذشتگان این دو حادثه، به 20 نفر برسد.

مدیرانی‌ که ‌شبکه‌پنج‌ را به ‌مرز نابودی‌ کشاندند

شبکه‌ای‌ روی ‌دست‌مانده

شبکه پنج سیما در 2سال اخیر دچار تغییر سیاست‌های متعددی شده که نتیجه آن ریزش شدید مخاطب است.

نصرالله: تاریخ منطقه را می‌نویسیم

سرمقاله

تکرار خطای برجامی

غمنامه روهینگیا و آن زن بی رحم

هولوکاست میانمار

پسر 7 ساله روهینگیایی که روی یک تشک پاره در کف بیمارستان دولتی شلوغ در بنگلادش بستری شده، هنوز باند پانسمانش که یک هفته‌ای است به دلیل برخورد گلوله نیروهای میانماری روی سینه‌اش بسته شده، عوض نشده است.

صبح نو

سرمقاله

تکرار خطای برجامی

بهانه جویی‌های طرف آمریکایی در اجرای برجام در هفته‌های اخیر فرصتی فراهم کرده تا کارشناسان داخلی به دور از هیاهوهای سیاسی، به نقد نقاط ضعف و خلأهای حقوقی و فنی توافقنامه برجام بپردازند. اشکالاتی که در زمان تصویب برجام از سوی صاحب نظران مورد تاکید بود اما عجله دولتمردان در تصویب این برنامه و رسیدن به توافق با غربی‌ها از یک سو و محرمانه نگه داشتن محتوای توافقنامه از سوی دیگر، موجب شد تا منتقدان با انگ سیاسی و دلواپسی نتوانند کاری از پیش ببرند. در چنان فضایی، روزنامه‌های اصلاح طلب و همسو با دولت هم برخلاف این روزها که در برابر اشکالات و بهانه جویی‌های آمریکا سکوت و هر روز با تیترها و وعده‌های فروپاشی تحریم‌ها و آفتاب برجام و ... افکار عمومی را احاطه کرده بودند؛ حالا این روزها آن اشتباه را به گونه‌ای دیگر و با سکوت در برابر عهد شکنی آمریکا، در حال تکرار است و مردم  نسبت به بهانه‌های طرف مقابل نامحرم فرض می‌شوند؛ در حالی که این زمان بهترین فرصت است که می‌توان به‌دور از هیجانات، هم از اشکالات برجام گفت تا درس و تجربه‌ای باشد برای خود و آیندگان و هم چنانچه ضرورت ایجاب کرد، در برابر نقض عهد آمریکا، از برجام خارج شویم، افکار عمومی دلایل و زمینه این خروج از توافق را بدانند و آمادگی پذیرش آن را در خود فراهم آورند. ضمن اینکه این اقدام، این پیام غیر مستقیم را به طرف مقابل منعکس خواهد کرد که ما نیز در صورت نقض عهد آنها، در خروج از برجام مصمم هستیم و آمادگی لازم را ایجاد کرده‌ایم.

captcha
شماره‌های پیشین