sobhe-no.ir
278
شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۶
1
روایتی از دو گفتار در نشست «نحوه بازنمایی آسیب‌های اجتماعی»

سینما دانشگاه نیست

«آسیب‌های اجتماعی» عنوان دغدغه‌ای است که می‌تواند اصحاب سینما و دانشگاه را دور یک میز جمع کند تا به تبادل ایده‌هایشان بپردازند. این به همراه اکران فیلم «زیر سقف دودی» ساخته خانم پوران درخشنده، جمعی از جامعه‌شناسان و سازنده اثر دور هم جمع شده‌اند تا گفت‌وگویی با موضوع «نحوه بازنمایی آسیب‌های اجتماعی» داشته باشند. این نشست چهارشنبه هفته گذشته به همت مرکز تحقیقات زن و خانواده حوزه علمیه خواهران برگزار شد. در این گزارش به روایت اظهارات دکتر محمدتقی کرمی، عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر سهیلا صادقی فسایی، عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران می‌پردازیم.

گفت‌وگو با نویسنده‌ای که زندگی داستانی عباس دوران را نوشته است

مأموریت؛ لغو کنفرانس بغداد

سی‌ام تیرماه هر سال، سالروز عملیات شهادت‌طلبانه شهید عباس دوران است. خلبانی که دو ماه بعد از فتح خرمشهر، دومین ضربه را به صدام زد و محل برگزاری کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد را با حمله به بغداد لغو کرد. کتاب «بال آتش بال خون» نوشته آقای مصطفی جمشیدی، نگاهی داستانی به دوران و زندگی او دارد. این کتاب توسط انتشارات عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران نوشته شده است. به مناسبت سالروز شهادت دوران، گفت‌وگویی با جمشیدی انجام دادیم. گفت‌وگویی که محدود به کتاب نماند و به بیان دیدگاه‌های او درباره ادبیات هم کشیده شد.

مرحوم کاسه‌ساز روز گذشته در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد

حبیبِ سینمایِ ایران

پیکر محروم حبیب‌الله کاسه‌ساز روز گذشته با حضور تعدادی از هنرمندان و سینماگران از مقابل خانه سینما تشییع و در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

طرحی مغایر با قانون اساسی در بهارستان اعلام وصول شد

برنامه‌ای بی نتیجه برای تشکیل وزارت «برنامه و بودجه»

مسوولان با توزیع موادمخدر دولتی موافقت کردند

تولد کوپن تریاک

ابتدا تابو بود، چیز زشتی که حتی نباید درباره‌اش فکر کرد، بعد شد زمزمه‌های افرادی خاص درمحافلی خاص‌تر، سپس پچ پچه‌ای عام‌تر شد ولی هنوز زشت و قبیح اما ناگهان شد یک خواسته علنی، آنقدرعلنی که حالا یک عضو حقوقدان مجلس درباره‌اش حرف می زند، آن قدرشفاف و بی پرده که حتی می‌گوید تصمیم، اجرای همان برنامه‌ای است که قبل از انقلاب اجرا می‌شده است.

قاضی عسکر: مقامات عربستان متعهد به رعایت حرمت و امنیت زائران ایرانی هستند

پایان حرف و حدیث‌ها درباره لغو حج 96

دیروز، شاید برای خانواده‌هایی که عزیزان خود را آماده اعزام به مراسم حج تمتع 96 می‌کنند، روزی پر از خبر و توصیه و وعده بود. روزی که از تریبون‌های نمازجمعه گرفته تا همایش مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت و عوامل اجرایی کاروان‌های حج تمتع ۹۶، اشاره به «تصمیم نظام» درباره برگزاری حج امسال پررنگ‌تر از همیشه بود تا به این ترتیب، در فاصله کمتر از 10 روز مانده به آغاز اعزام حجاج ایرانی به سرزمین وحی، مسافران این سفر، چمدان‌های خود را با اطمینان بیشتری ببندند.

احسنت آقای ظریف!

بهره برداری سیاسی حداکثری

دین و دانش شهید محمدجواد باهنر

دروغ، بازدهی جامعه را کم می‌کند

به بهانه بیست و یک روز بعد 1

الخیر فی ما وقع!

سرمقاله

گشت ارشاد و سرگشتگی مسوولان

شماره‌های پیشین