sobhe-no.ir
223
یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
8

خبر

دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا، رساله دکترای حسن روحانی را بررسی کردند

مدرک جنجالی

آن قدر در کشور دکترهای الکی و مدرک‌های الکی‌تر دیده‌ایم که وقتی مسوولی خود را دکتر معرفی می‌کند برخی‌ها به دنبال بررسی صحت مدرک تحصیلی آن مسوول می‌روند تا بلکه سوژه جدیدی پیدا کنند. چهار سال پیش هم برخی در مورد «دکتر» حسن روحانی مشکوک شدند و رقبای انتخابی وی سراغ مدرک تحصیلی او رفتند.

صبح نو

خبر

سونامی بیکاری فارغ التحصیلان داروسازی
آقای حجت الله یزدان شناس، رییس مجمع نمایندگان انجمن داروسازان ایران گفت: تأخیر در پرداخت معوقات بیمه، چالش ارزش‌گذاری خدمات داروسازان در کتب ارزش نسبی، مالیات ستانی‌های غیرمنطقی، مصوبات عجیب شورای رقابت و داروخانه‌های زنجیره‌ای، مشکلات زیادی برای داروسازان ایجاد کرده است. وی تأکید کرد تعداد داروسازان در مقایسه سایر حرف پزشکی، اندک است و این موضوع باید سبب انگیزه‌ای باشد برای داروسازان تا اتحاد و همدلی خود را افزایش دهند.
از آنجایی که در گذشته برنامه ریزی اصولی و منطبق بر نیاز و تقاضای کشور صورت نگرفته است، امروز با سونامی بیکاری فارغ التحصیلان رشته داروسازی روبرو هستیم و این برای کشوری که در آن داروسازی، آرزوی جوانان آن است یک فاجعه تمام عیار است که موجب اتلاف نیروی انسانی ارزشمند این کشور می‌شود.(فارس)
اجازه ساخت برج‌های بلند مرتبه را
۹نماینده دولت می‌دهند
آقای ابوالفضل قناعتی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس گفت: تعجب می‌کنم که چرا شخصی مانند رییس‌جمهور قانون را پیاده نمی‌کند چون اجازه این ساخت و سازها را خود شما دولتی‌ها داده‌اید و شهردار تهران فقط مجری است. اینکه می‌گویند در منطقه 22 ساختمان‌های بلندمرتبه ساخته شده به وزارت مسکن برمی‌گردد. اجازه این ساخت و سازها را خود شما دولتی‌ها داده‌اید و شهردار تهران فقط یک مجری است. شهردار نمی‌تواند به کسی که وزارت مسکن اجازه ساخت و ساز داده دستور عدم ساخت بدهد اگر هم این چنین شود و جلوی آن فرد گرفته شود مالک می‌تواند شکایت کند و از دیوان عدالت اداری رأی می‌گیرد.
در رابطه با ساختمان‌های بلندمرتبه و بیش از 10 طبقه نیز باید بگویم در طرح تفضیلی برای ساختمان‌های بلندمرتبه مثلاً 30 طبقه در کمیسیون ماده 5 آن یک نفر شهردار و 9 نفر نماینده دولت حضور دارند که باید به ساخت این ساختمان‌ها رأی دهد .اگر روحانی نسبت به این ساخت و سازها معترض است چرا به 9 نماینده خود در کمیسیون ماده 5 نمی‌گوید که رأی ندهید. در بحث حمل و نقل مصوبه داریم که 50 درصد توسعه مترو و 82.5 درصد خرید اتوبوس با دولت است در حالی که دولت قبلی و فعلی ریالی نداده است پس چه ادعایی می‌توانند در مورد هوای پاک داشته باشند وقتی گامی برای آن برنداشته‌اند.
خودروهای هیبریدی طرح ترافیک رایگان دریافت نمی‌کنند
آقای احمد دنیا مالی، رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران به تسنیم گفت: بنده معتقد بودم که طرح ترافیک باید برای خودروهای هیبریدی رایگان باشد اما این موضوع مورد موافقت قرار نگرفت. عده‌ای از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به رایگان شدن طرح ترافیک برای خودروهای هیبریدی رأی مثبت ندادند.
به هر خودرویی طرح نمی‌دهیم اما کسی که خودروی هیبریدی دارد باید به آن طرح بدهیم اما 50 درصد هزینه را از وی دریافت کنیم. بدون شک کسی که خودرو دارد نمی‌تواند طرح دریافت کند اما پیشنهاد دادم به دلیل اینکه این خودروها آلایندگی ندارند به آن‌ها طرح ترافیک رایگان بدهیم اما این طرح در صحن شورای اسلامی شهر تهران به تصویب نرسید و عده‌ای از اعضا به آن رأی مثبت ندادند.
نیاز به جذب ۳۰۰ هزار معلم تا سال ۹۹
آقای اسفندیار چهاربند، رییس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی وزارت آموزش‌وپرورش، با اشاره به سونامی بازنشستگی معلمان گفت: از امسال تا سال ۱۳۹۹، ۳۲۰ هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد و براین اساس به ۳۰۰ هزار معلم نیاز خواهیم داشت. از سال 1380 تا سال 1399، 92 هزار نفر توسط روش‌های تربیت معلم در آموزش و پرورش جمع شده‌اند و مابقی از مسیرهای دیگر از جمله استخدام مانند حق‌التدریس‌ها و مربیان پیش دبستانی بدون گذراندن احراز صلاحیت وارد آموزش و پرورش شده‌اند.
 24 درصد از نیروهای وارد شده به آموزش و پرورش از طریق تربیت معلم و 76 درصد از مسیر غیر از تربیت معلم هستند و این نشان می‌دهد که نهاد تربیت معلم در کشور دچار چالش شده است. سؤال این است که چرا فقط باید 92 هزار نفر از مسیر تربیت معلم وارد آموزش و پرورش شوند؟

captcha
شماره‌های پیشین