sobhe-no.ir
223
یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
15
عبور اصلاح‌طلبان از روحانی

تروآی جهانگیری

« من آمده‌ام تا به عنوان نماینده جریان اصلاح‌طلب از تمام فرصت‌ها استفاده کنم.» این جمله آقای جهانگیری در اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بود، اما کسی فکرش را هم نمی‌کرد همین جمله برنامه ریزی اصلاح طلبان برای انتخابات 96 را تغییر دهد.

سید مصطفی میر سلیم: امکان انکار وعده‌ها دیگر نیست

توئیت‌گاه

صبح نو

سید مصطفی میر سلیم: امکان انکار وعده‌ها دیگر نیست

سید مصطفی  میر سلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی بیانیه‌ای گفت: اولین مناظره برگزار شد و شاهد مواردی بودیم که نمی‌توان در برابر آن ساکت ماند. این جانب از مدافعان برگزاری زنده مناظره بوده‌ام و همچنان معتقدم نباید از «آزادی‌» مقید به قانون ترسید و به بهانه امنیت، جریان آزاد اطلاعات را متوقف ساخت.
از این رو از موضع وزیر محترم کشور رنجیدم، که اگر ایشان نتوانند اعتماد کنند که نامزدهای انتخابات (که  شورای نگهبان به دقت گزینش کرده‌اند) مصالح ملی را رعایت می‌کنند؛ چگونه انتظار دارند مردم اعتماد کنند که رویه حذف اشتباهات رییس جمهور حاضر در قدرت- که بارها در سال‌های اخیر در پایگاه اطلاع رسانی دولت رخ داده- در مناظرات غیرزنده تکرار نخواهد شد؟     
وی در ادامه تصریح کرد: به لطف الهی در آن تصمیم تجدید نظر شد و برکات آن را در افزایش شور انتخاباتی دیدیم. از برکات این حرکت، شفاف سازی، رفع شبهات و وادار کردن به پاسخگویی مسوولان بود که ان شاء الله نتیجه نهایی آن را در مشارکت گسترده مردم در انتخابات خواهیم دید.
اما همان گونه که نباید از تن دادن به نقد در اتاقی شیشه‌ای و در برابر داوران اصلی که مردم‌اند، گریخت، چند نکته را نیز نباید از نظر دور داشت.
میرسلیم افزود: نخست آنکه فراموش نکنیم که علاوه بر تقوای الهی که ما را به «راستی و درستی» دعوت می‌نماید، رشد رسانه‌ها و نظارت عمومی به مرحله‌ای رسیده است که امکان انکار وعده‌ها و عملکردها دیگر از نظریاتی چون «دروغ بزرگ» پیروی نمی‌کند و درجا رسوایی پدید خواهد آورد. باید به نحوی سخن گفت و وعده داد که فرداها ما را توان عمل به آن باشد.
وی در پایان تصریح کرد: دیگر آنکه فراموش نکنیم در کنار مردم، دشمن نیز نظاره گر این مناظرات است. نباید سخنان ما به گونه‌ای باشد که برای منکوب کردن رقیب یک موضوع استثنائی را به اندازه‌ای بزرگ نماییم که خود خوراکى براى دشمن فراهم آوریم یا در شکلی بدتر، دشمن را برای بهره گیری از مواضع و عملکرد خود به طمع اندازیم.

captcha
شماره‌های پیشین