sobhe-no.ir
209
چهارشنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۶
1
رؤیای بلندپروازانه دولت برای ارز تک نرخی

کلید روحانی برای قفل رانت‌های ارزی هم کارساز نبود

ارز تک نرخی، اکنون دیگر برای همه یک رؤیا شده است. نه تجار و بازرگانان، نه فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان، هیچ یک امیدوار نیستند که دستکم تا 6ماه آینده، ارز در ایران تک نرخی شود. مقامات بانک مرکزی هم البته می‌گویند که اکنون شرایط برای تک‌نرخی شدن ارز فراهم نیست. حداقل باید آنقدر اقتصاد ایران با ثبات باشد که بتوان بر روی ارز تک‌نرخی‌اش هم حساب باز کرد و این کار را به صورت سوری انجام نداد.

در گفت‌وگو با مسوول موسسه موسیقی الاطوار لبنان مطرح شد

عبور از مرزهای لبنان با آوای هنر

موسیقی یکی از هنرهایی است که در جهان معاصر دارای اهمیت بسیاری است؛ انتقال مفاهیم الهی و ارزشمند یا زمینی و پست، هر دو از این هنر بر می‌آید و در جریان جنگ جهانی نرم که بین ارزش‌های والای انسانی و الهی در جریان است این هنر نقش مؤثر و مهمی ایفا می‌کند.

سخنگوی وزارت‌ خارجه در گفت و گو با «صبح نو» خبر داد:

روسیه؛ آخرین سفر خارجی روحانی

آقای بهرام قاسمی سخنگوی دستگاه دیپلماسی از معدود سخنگوهای دولت است که روی خوش به خبرنگاران نشان داده و با سعه صدر پاسخگوی سؤالات آنان است. بعد از اتمام تعطیلات نوروز سراغ قاسمی رفتیم تا مهم‌ترین موضوعات سیاست خارجی را از وی جویا شویم. مشروح این گفت و گو در پی می‌آید.

ته‌لنجی‌ها محدود می‌شوند

دولت یقه ملوان‌ها را گرفت

کولبری شغلی است پر دردسر که مرزنشین‌ها از آن برای کسب روزی استفاده می‌کنند. مسیر چندکیلومتری بار را باید به دوش بکشند تا این سوی مرزها در ازای واردات کالا پولی دریافت کنند. اما کولبرها روی آب هم هستند! ملوان‌ها در حین سفرهای دریایی می‌توانند کالایی را وارد کنند و با محدودیت‌های موجود بتوانند از فروش این کالا سود ببرند ولی حالا وزیر کشور طی بخشنامه‌ای ته‌لنجی‌ها را محدود کرده و مسوولان از سهم عجیب ته‌لنجی در قاچاق کالا می‌گویند.

با موافقت روحانی ایده نامزد پوششی کلید خورد

واعظی، نامزد علی‌البدل

صدای ناقوس جدال میان جریان‌های سیاسی کشور برای کارزار رقابت پاستور بلند شده است؛ بار دیگر چپ‌گرایان سپهر سیاست کشور با چراغ سبز حامیان دولت یازدهم، تاکتیک «نامزد پوششی» را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری برگزیدند.

واکنش تند کاربران فضای مجازی به رفتار عجیب مجری نود

جنجال رنگی عادل

سرمقاله

حرف اول و آخر

نگاهی به هفتمین دوره پویش مطالعاتی روشنا

چرخی که همچنان می‌چرخد

هفتمین دوره «پویش مطالعاتی روشنا» با معرفی دو کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» نوشته آقای محمد صادق کوشکی و کتاب کودک «بچرخ تا بچرخیم» اثر آقای محمد سرشار از 20 اسفند سال گذشته آغاز به‌کار کرد.

شماره‌های پیشین