sobhe-no.ir
151
سه شنبه، ۰۷ دی ۱۳۹۵
9

قاب خبر

نگاهی به حمل‌ونقل عمومی پایتخت

بدهی دولت به ترافیک تهران پرداخت می‌شود؟

حال تهران خوب نیست و این موضوع را همه می دانند؛ اما کسانی که باید راه چاره برای حال بد تهران پیدا کنند، دست روی دست گذاشته اند. علت های قفل شدن خیابان ها و آلودگی هوا مشخص است و همه آن را از بر هستند. راهکارها هم مشخص است؛ اما اجرایی کردن آن به بودجه نیاز دارد. بودجه ای که چند سالی می شود دولت ها (هم دولت فعلی و هم دولت قبلی) از پرداخت آن به شهرداری شانه خالی می کنند و برای همین همچنان بخش حمل و نقل عمومی تهران چه در بخش اتوبوسرانی، چه تاکسیرانی و چه مترو دچار کمبودهایی است که گفته می‌شود به احتمال زیاد با پرداخت بدهی دولت به شهرداری قابل حل خواهدبود. شش سال می شود مترو در انتظار اختصاص سهم ۲ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی است که از سوی مجلس هشتم در سال 89 مصوب شد. در کنار این مبلغ بدهی، سهمیه سالانه بودجه را هم که هر سال کمتر از سال قبل از سوی دولت به شهرداری پرداخت می شود،اضافه کنید که موجب شده حال تهران هر روز بدتر از دیروز شود.

سیاست زدگی با چاشنی بی‌تدبیری

ترافیک تهران هم سیاسی شده است!

صبح نو

قاب خبر

 
تخلیه شهر برای خنثی کردن بمب: تخلیه 54 هزار نفر از ساکنان شهر آگزبورگ در پی خنثی سازی بمب 1.8 تنی به جا مانده از جنگ جهانی دوم.


کامیون عجیب: در آینده مرسدس بنز قصد دارد یک مدل کامیون عجیب مفهومی و فرضی کلاس E را ارائه کند.

اعتراض به ازدواج همجنس‌گرایان: طرح قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در تایوان باعث تجمع هزاران نفر از مردم خشمگین این کشور مقابل پارلمان شد.


دختر اصفهانی به استادیوم رفت: روز یکشنبه در پی بازی فوتبال سپاهان- استقلال دختر اصفهانی برای تماشای فوتبال، مخفیانه وارد ورزشگاه شد.

captcha
شماره‌های پیشین