sobhe-no.ir
149
یکشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۵
1
معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی:

به ارزشیابی آثار سینمایی ورود نکرده‌ایم

مدیریت سینمای دولتی یکی از مسائل مهمی است که در سینمای ایران همواره مورد نقد و نظر مثبت و منفی از سوی اهالی سینما و مسوولان بوده است. به همین دلیل همواره با انواع برچسب‌ها و حرف و حدیث‌ها روبه‌رو بوده است. این موضوع در نشست اخیر برنامه هفت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جنگ رسانه‌ای وزرای بهداشت و رفاه ادامه دارد

ربیعی: اشتباه کردم

توپ وزیر بهداشت حسابی پر است و سفرهای رسانه‌ای خود را رسانه به رسانه و تریبون به تریبون راه انداخته تا بتواند پولی برای طرح سلامت جور کند. پول اصلی هم در دست بیمه‌هاست و کلید این پول هم در دستان وزیر رفاه است. دکتر قاضی زاده در قم کنایه اول را حواله وزیر رفاه کرد و گفت: «مطالبات وزارت بهداشت از سازمان‌های بیمه گر 11هزار میلیارد تومان است و به همین میزان هم بدهی دارد و این موضوع موجب شده که نتوانیم کارانه پزشکان و پرستاران را به موقع پرداخت کنیم.» او سپس در همایش بسیجیان گفت: «هم‌اکنون حال و روز من این است که باید وام بگیرم برای بیمه، بقیه پول را پرداخت کنم تا طلب من را بدهند. آیا از این خنده‌دارتر در دنیا دیده‌اید؟» و بعد، حرف‌های تندتری حواله وزارت رفاه و بیمه‌ها کرد که این حرف‌ها بالاخره وزیر رفاه را به رسانه‌ها کشاند تا جواب قاضی زاده هاشمی را بدهد.

استمداد بانک‌ها از معاون اول رئیس‌جمهور

املاک بانک‌ها به فروش نمی‌رسد

بانک‌ها دیگر تاب مشکلات منابع خود را ندارند؛ اوضاع آنقدر برایشان بد شده که دومینووار به سرنوشت یکدیگر دچار می‌شوند. اکنون دیگر، زیان‌های هزار میلیاردی برای بانک‌ها، به یک افسانه شبیه نیست؛ آنها حتی دیگر نمی‌خواهند دردشان را هم پنهان کنند؛ همه‌جا از آن سخن می‌گویند و از همه هم استمداد می‌طلبند. بانک‌های ایران، حالشان خوش نیست.

راه دشوار روحانی و حامیان اصلاح طلب

تعطیلی مدارس ابتدایی هم چاره‌ساز نشد

در انتظار باران ...

عکس‌های مقایسه‌ای، یکی از داغ‌ترین پست‌های دیروز شبکه‌های اجتماعی بود. عکس‌هایی با یک قاب در 2 روز متفاوت و برای نشان دادن بلایی که پدیده «وارونگی» و آلودگی هوا بر سر این روزهای تهران، تبریز، اصفهان، کرج و چند شهر دیگر آورده است. مدارس ابتدایی شهرهای تهران و تبریز دیروز به‌دلیل حجم بالای آلودگی هوا تعطیل شد. اتفاقی که البته برای امروز تهران نیفتاد و حوالی ظهر شنبه اعلام‌شد مدارس پایتخت، روز یک‌شنبه تعطیل نیستند.

گفتاری از دکتر عماد افروغ درباره نقش گفت‌وگوی ادیان در صلح پایدار

آرمانشهر، بخشی از واقعیت است

گفتار زیر تلخیصی از سخنرانی آقای دکتر عماد افروغ در نشست نقد و بررسی کتاب «توحید گرایی و صلح» نوشته خود اوست که سال جاری برگزار شد. افروغ در این نشست ضمن توضیح عوامل دوازده گانه صلح مثبت و پایدار، به برخی نقدها در این زمینه پاسخ می‌دهد. این کتاب و سخنرانی در واقع در دل یک پروژه کلان‌تر فکری وی قرار دارد که به موضوع الزامات گفت‌وگوی اجتماعی ارجاع دارد.

نقش‌یابی ایران در رویارویی‌ها و دولت‌های شکننده

تعارفات سیاسی برای مدیریت فضای مجازی

سرمقاله

توازن میان رأس و بدنه

معرفی برگزیدگان نهایی جایزه ادبی جلال

«لم‌یزرع» بایرامی به بار نشست

مراسم اختتامیه نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد روز گذشته با حضور جمع کثیری از اهالی ادبیات در تالار وحدت برگزار شد.

شماره‌های پیشین