sobhe-no.ir
1462
چهارشنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
9
کوتاه درباره دوشنبه‌ای که اختلال اینترنت اعصاب همه را خرد کرد

قطع کن، ولی قبلش بگو

محمدناصر حق‌خواه| دو روز پیش بود که به‌شکل ناگهانی عده زیادی از کاربران در ساعات میانه روز درباره قطع‌شدن خطوط ارتباطی اینترنت یا سرعت کم و قطع و وصل مکرر اینترنت خانگی و همراه توئیت و استوری گذاشتند و از بقیه کاربران دراین‌باره سؤال کردند. البته همزمان خطوط ارتباطی تلفن همراه هم به مشکل خورده بود و پیام‌رسانی یا تماس تلفنی هم به‌سختی و گاه با تأخیر زیاد انجام می‌شد. پس از مدتی و ردوبدل‌شدن این سؤالات بین کاربران، مشخص شد که بعضی‌ها هنوز به اینترنت دسترسی دارند و سیم‌کارت شان هم خط می‌دهد و مشکل احتمالا مربوط به بخش‌هایی خاص از شهر تهران است. پس از چند ساعت و بعد از اطلاع‌یافتن همه از مشکل بود که اطلاعیه رسمی هم رسید و با تأیید این اختلال، دلیل آن هم به مردم اطلاع‌رسانی شد. اما خطوط اینترنت و موبایل چرا قطع شدند و آیا امکان رفع این مشکل وجود نداشت؟ اگر مشکل گریزناپذیر بود، آیا امکان اطلاع‌رسانی بهتر و شفاف‌تر باتوجه‌به اینکه دسترسی به اینترنت برای بعضی‌ها مساوی با ارتزاق روزانه است، وجود نداشت؟

چهره نگاری

اعلام مرگ الظواهری

موج نگاری

ششمین انقراض بزرگ زمین

دریچه

دقیقا چه چیزی را تکذیب می‌کنید؟

صبح نو

دریچه

دقیقا چه چیزی را تکذیب می‌کنید؟

باشگاه سپاهان در فوتبال ایران جدای از تمام افتخاراتی که کسب کرده به رفتار حرفه‌ای در مواجهه با بازیکنان ، رسانه‌ها و ... شهرت دارد. رفتاری که باعث شده تا تقریبا هیچ پرونده انضباطی از این باشگاه در سطح کلان یا حتی خرد وجود نداشته باشد اما اتفاقاتی که در طول ۲۴ساعت گذشته درباره یکی از بازیکنان برزیلی جدید این باشگاه در حاشیه اردوی ترکیه اتفاق افتاده واقعا عجیب و غریب است تا جایی که صدای رسانه‌های ورزشی داخلی را درآورده. حواشی مانوئل فرناندز در ترکیه در رسانه های این کشور و همینطور ایران بازتاب زیادی داشته است. با این حال باشگاه سپاهان درگیری فرناندز و حضور او در کلوپ شبانه را تکذیب کرده است!طی روزهای اخیر درگیری مانوئل فرناندز با یک خبرنگار ترک در شهر استانبول بسیار خبرساز شده است. مانوئل فرناندز به همراه شخصی که خود را مدیر برنامه او معرفی می کند، از یک کلوپ شبانه بیرون می آید که خبرنگار Beyaz TV را مقابل خود می بیند. خبرنگار این تلویزیون اقدام به تصویر برداری از مانوئل فرناندز می کند. مردی که همراه مانوئل فرناندز بود به سمت خبرنگار می رود. لحظاتی بعد مانوئل فرناندز نیز به خبرنگار Beyaz TV حمله و به سمت او مشت پرت می کند. برخورد مشت فرناندز با صورت این خبرنگار سبب شده تا او از بازیکن سابق بشیکتاش و فعلی سپاهان به پلیس شکایت کند. بعد از مضروب کردن خبرنگار، فرناندز و همراهش سوار ماشین شدند و محل را ترک کردند.این اقدام فرناندز بازتاب زیادی در رسانه های کشور ترکیه داشته و فیلم کاملی از اتفاقات منتشر شده است. بازیکن پرتغالی سپاهان که همراه این تیم برای برگزاری اردوی آماده سازی پیش فصل به ترکیه سفر کرده از یک کلوپ در استانبول بیرون می آید و این اتفاق از سوی باشگاه سپاهان تکذیب می شود!پرسش اینجاست که باشگاه سپاهان دقیقا چه چیزی را تکذیب می کند؟ آیا بهتر نیست این باشگاه به جای تکذیب اتفاقی که هم فیلمش موجود است و هم واکنش های زیادی را منجر شده بازیکن جدیدش را جریمه و بازخواست کند؟ مسلما اگر فرناندز به رفتارهای اینچنین دست بزند خرید موفقی برای سپاهان نخواهد بود و برای این باشگاه دردسرساز هم می شود.
قطعا انتظار رسانه‌های ایرانی از باشگاهی که یکی از پرهزینه‌ترین تیم‌های ایران است و میلیاردها تومان از پول کشور را برای فوتبال هزینه می کند، برخورد حرفه‌ای با خریدهایی است که تجربه نشان داده علاقه زیادی به فرار از مسوولیت فوتبالی خود در ایران دارند!

captcha
شماره‌های پیشین