sobhe-no.ir
1462
چهارشنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
5
گزارش

جانباختگان سیل کشور به 76نفر رسید

شمار جانباختگان سیل و آبگرفتگی در کشور برابر تازه‌ترین گزارش‌های دریافتی، ۷۶نفر است. اجساد این افراد به پزشکی قانونی منتقل شده و بررسی اولیه حاکی از مرگ آن‌ها در پی سیل است

اجرای ۹۵درصد از طرح نسخه‌‌پیچی آنلاین

آخرین نشانی خود را به ثبت‌احوال اعلام کنید

یک پاراگراف ، یک خبر

صبح نو

آخرین نشانی خود را به ثبت‌احوال اعلام کنید

معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: همه افراد مکلف به اعلام آخرین نشانی خود به سازمان ثبت احوال هستند.
هاشم کارگر، معاون وزیر کشور درخصوص اعلام تغییر نشانی ایرانیان به سازمان ثبت احوال، گفت: مطابق قانون الزام اختصاص شماره ملی و کدپستی مصوب۱۳۷۶ و آیین‌نامه اجرایی آن و نیز مصوبه سال‌۱۳۹۷ کارگروه اجرایی فناوری اطلاعات دولت، همه افراد مکلف‌اند حداکثر 20روز بعد از جابه‌جایی، چه اقامتگاه جدید آنان ملکی باشد چه استیجاری، نشانی اقامتگاه جدید خود و اعضای خانواده را به سازمان ثبت احوال اعلام کنند.
وی در ادامه درخصوص راه‌های ارتباطی برای اعلام نشانی، گفت: تمام افراد به‌صورت رایگان نشانی جدید خود را در درگاه اینترنتی NCR.IR ثبت می‌کنند. این درگاه از طریق مرورگر تلفن همراه نیز در دسترس افراد است. محدودیت زمانی ندارد و در هر ساعت شبانه‌روز قابل مراجعه است. رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تغییر نشانی از طریق درگاه مذکور به‌سادگی و با صرف چند دقیقه وقت، در کمتر از پنج دقیقه، نشانی جدید ثبت می‌شود، افزود: تمامی خدمات‌دهندگان مکلف به استفاده از خدمت (سرویس) نشانی ثبت احوال هستند؛ بنابراین آخرین نشانی افراد، یعنی نشانی حال حاضری که در آن سکونت دارند و در پایگاه ثبت احوال موجود است به‌عنوان نشانی افراد به خدمات‌دهندگان اعلام می‌شود.
کارگر با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۸۰هزار نفر اقدام به ثبت نشانی جدید خود در این درگاه کرده‌اند، افزود: از تمام مردم دعوت می‌کنیم برای دریافت خدمات بهتر از دولت نسبت‌به ثبت تغییرات نشانی خود در زمان تعیین شده (20روز) اقدام کنند.
 

captcha
شماره‌های پیشین