sobhe-no.ir
1462
چهارشنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
5
گزارش

جانباختگان سیل کشور به 76نفر رسید

شمار جانباختگان سیل و آبگرفتگی در کشور برابر تازه‌ترین گزارش‌های دریافتی، ۷۶نفر است. اجساد این افراد به پزشکی قانونی منتقل شده و بررسی اولیه حاکی از مرگ آن‌ها در پی سیل است

اجرای ۹۵درصد از طرح نسخه‌‌پیچی آنلاین

آخرین نشانی خود را به ثبت‌احوال اعلام کنید

یک پاراگراف ، یک خبر

صبح نو

گزارش

جانباختگان سیل کشور به 76نفر رسید

شمار جانباختگان سیل و آبگرفتگی در کشور برابر تازه‌ترین گزارش‌های دریافتی، ۷۶نفر است. اجساد این افراد به پزشکی قانونی منتقل شده و بررسی اولیه حاکی از مرگ آن‌ها در پی سیل است

 
تازه‌ترین آمارها از شمار جانباختگان و حادثه‌دیدگان سیل‌ اخیر حاکی از مرگ ۷۶تن و امدادرسانی به بیش از ۶۱هزار نفر در ۲۵استان کشور است.
درپی بارش‌های شدید باران در نقاط مختلف شاهد جاری شدن سیل و وقوع آبگرفتگی در این مناطق بودیم؛ بارش‌هایی که در برخی از نقاط نظیر فیروزکوه، امامزاده داوود (ع)، یزد، رفسنجان و... خسارات جانی و مالی زیادی برجای گذاشته است.
محمدحسن نامی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور که به استان چهارمحال‌وبختیاری سفر کرده، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ امروز برای بازدید از مناطق سیل‌زده و اطلاع از آخرین روند امدادرسانی به استان چهارمحال‌وبختیاری سفر کردم. در جریان این سفر با استاندار و دیگر مسوولان و مقامات محلی نیز دیدار و گفت‌وگوهایی انجام شده و آخرین وضعیت امدادرسانی در این استان ارائه شد. بنا شد تا طبق دستور ریاست محترم جمهوری به‌سرعت نسبت‌به جبران خسارات و حمایت از آسیب‌دیدگان اقدام شود.
وی همچنین درباره آمار جانباختگان سیل در کشور نیز گفت:‌ شمار جانباختگان سیل و آبگرفتگی در کشور برابر تازه‌ترین گزارش‌های دریافتی، ۷۶نفر است. اجساد این افراد به پزشکی قانونی منتقل شده و بررسی اولیه حاکی از مرگ آن‌ها در پی سیل است و تحقیقات ثانویه و تکمیلی نیز در حال انجام است. همچنین ۱۶نفر نیز مفقود هستند که جست‌وجو برای یافتن آنان ادامه دارد.
مهدی ولیپور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نیز در گفت‌وگو با ایسنا به تشریح آخرین وضعیت خدمات ارائه‌شده ازسوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در سیل اخیر پرداخت و گفت:‌ از ابتدای مردادماه تاکنون ۶۵۰۰امدادگر در ۱۵۰۰تیم عملیاتی در جریان امدادرسانی به سیل در ۲۵استان کشور فعالیت داشتند. در این ماموریت‌ها ۱۲۰۰دستگاه خودرو و ۱۵فروند بالگرد نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه عملیات امدادونجات در ۱۶۶۹نقطه متاثر از سیل صورت گرفته است، گفت:‌ ۱۶۷شهرستان، ۱۳۰شهر، ۱۳۸۶روستا و ۱۵۳محور مواصلاتی تحت سیل و آبگرفتگی قرار داشتند که عملیات امدادی در آن‌ها ازسوی هلال‌احمر انجام شده است. در جریان این عملیات‌ها به ۶۱هزار و ۱۲۷نفر امدادرسانی شده و ۸۵۸۵نفر اسکان اضطراری داده شدند. همچنین ۳۰۱۸نفر نیز به نقاط امن منتقل شدند.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه خدمات هلال‌احمر در ۲۵استان متاثر از سیل ادامه دارد، گفت:‌ این ماموریت‌ها به‌ویژه در استان‌های فارس، کرمان، سیستان‌وبلوچستان، خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری، تهران، کهگیلویه‌وبویراحمد و لرستان ادامه دارد.
 

captcha
شماره‌های پیشین