sobhe-no.ir
1462
چهارشنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
14
موسیقی

سومین سوگواره عاشورایی داستان کوتاه کوتاه ده

یادداشتی بر نمایش‌ «تن‌داده» به کارگردانی منصور صلواتی

یورش به فرهنگ عادی‌سازی

ابراهیم مهدی‌زاده داستان‌نویس و منتقد

کتاب و ادبیات

«قبیله برمودا» منتشر شد

«قبیله برمودا» حاصل دوسال تحقیق و مطالعه نویسنده درمورد سرخپوستان آمریکای شمالی(داکوتا) است؛ قبیله‌ای که هنوز هم در آن منطقه زندگی می‌کنند و آداب و رسوم جالبی دارند، آداب و رسومی شبیه مسلمانان

صبح نو

موسیقی

سومین سوگواره عاشورایی داستان کوتاه کوتاه ده

حماسه سترگ کربلا جلوه‌ای است تابناک از کمال معرفت و تعالی ساحت‌ها و ابعاد شگرف انسانی. بازنمایی واقعه عظیم عاشورا در عرصه هنر، به غور عمیق در گستره این اقیانوس نیاز دارد. 
 بی‌تردید صید مروارید‌های این وسعت شگفت، به بازنگری دقیق و رویکرد‌هایی نو وابسته است.
کسب معرفت در این اقلیم بیکران و انعکاسش در ساحت داستان نیز با دانش‌افزایی و ارتقای مختصات بینش نویسنده ارتباطی مستقیم دارد.
باشگاه بانوی فرهنگ با برگزاری دو دوره سوگواره عاشورایی داستان کوتاه کوتاه ده سعی داشت که با ایجاد جریانی ادبی، قلم‌های مشتاق را به سوی این وادی ژرف و حیرت‌انگیز هدایت کند. مقصود آن بود که در عرصه ادبیات و به طور ویژه در حوزه عاشورا، آثاری فاخر خلق شود.
از آنجا که شورای سیاست‌گذاری سوگواره در پی این هدف است که نویسندگان از نظر شناخت این حماسه بزرگ، قدمی پیش‌تر آیند و از دریچه‌ای نو به  آن بنگرند، طرحی دیگر انداخت و به رای نهایی تازه‌ای رسید.
علاقه‌مندان از محرم امسال تا محرم سال آینده در کلاس درس اساتید خواهند نشست و از منظرهای گوناگون در زمینه فرم و محتوا تجهیز خواهند شد. 

captcha
شماره‌های پیشین