sobhe-no.ir
1462
چهارشنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
12

صبح نو

خبــــر

چگونگی دریافت چندباره دارو بدون ویزیت مجدد

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام آخرین وضعیت تسویه مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد با این سازمان، توضیحاتی پیرامون روند اجرای طرح دارویاری ارائه و تاکید کرد که قیمت دارو برای بیمه‌شدگان، قبل و بعد از اجرای طرح ثابت مانده است.
دکتر شهرام غفاری درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد با سازمان تامین‌اجتماعی 
اظهار کرد: مطالبات داروخانه‌های سرپایی و مستقل تا پایان سال۱۴۰۰ را تسویه کردیم. همچنین اسناد الکترونیک داروخانه‌ها را در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال جاری پرداخت کرده‌ایم.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی در پاسخ به اینکه آیا 
قرار است به‌زودی بودجه جدید دیگری برای این امر تخصیص دهند؟ گفت: سازمان برنامه‌وبودجه مبلغ ۱۲۰۰میلیارد تومان از محل طرح دارویاری برای ما تخصیص داد و قول دادند که طی امروز و فردا نیز یک اعتبار ۱۲۰۰میلیاردتومانی دیگر تخصیص دهند که در این صورت مطالبات مربوط به داروهای مراکز بستری را هم پرداخت می‌کنیم.
غفاری همچنین درباره توسعه پوشش بیمه‌ای داروهای جدید در مراحل بعدی اجرای طرح دارویار عنوان کرد: هر تصمیمی که دبیرخانه شورای عالی بیمه اتخاذ کند، اجرا می‌کنیم. بیمه‌ها معمولا رأسا و مستقل برای پوشش دارو یا خدمتی اقدام نمی‌کنند، بلکه پیشنهادات به شورای‌عالی می‌رود و آنجا مطالعه هزینه اثربخشی انجام می‌شود و اگر پوشش یک دارو، هزینه اثربخش بوده و مزایا و سودش برای سلامت مردم بیشتر از هزینه‌اش باشد تحت پوشش قرار می‌گیرد.
وی درباره مشکلات مربوط‌به تمدید نسخ دارویی برخی بیماران مزمن نیز توضیح داد و گفت: وقتی پزشک نسخه الکترونیک می‌نویسد می‌تواند گزینه یک، دو یا سه‌بار دریافت دارو بدون ویزیت پزشک را فعال کند. درواقع به شرطی که پزشک این اجازه را در نسخه بدهد، امکان دریافت دارو وجود دارد.
 

captcha
شماره‌های پیشین