sobhe-no.ir
1461
سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
5
گزارش

استفاده ۲۴درصدی از ماسک در موج هفتم کرونا

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هشتم مردادماه ۱۴۰۱، به پایین‌ترین حد خود رسیده است

آخرین وضعیت عملیات امدادونجات سیل در کشور

سیلاب دوای درد کم‌آبی تالاب‌ها نیست

یک پاراگراف ، یک خبر

صبح نو

گزارش

استفاده ۲۴درصدی از ماسک در موج هفتم کرونا

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هشتم مردادماه ۱۴۰۱، به پایین‌ترین حد خود رسیده است

روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضدکرونا همچنان کاهشی و درحد ۳۴درصد است؛ درحالی‌که افزایش بارز بستری و افزایش موارد فوت کرونا در بسیاری از استان‌های کشور گزارش شده و نگرانی از افزایش جان‌باختگان این بیماری در کشور وجود دارد.
براساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هشتم مردادماه ۱۴۰۱ (از یکم تا هشتم مردادماه)، به پایین‌ترین حد خود یعنی بالغ بر ۳۴.۲۱درصد رسیده است.
درعین‌حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۹تیر تا ۵مردادماه  ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۳.۲۸درصد بوده است. در این شاخص، بیشترین میزان رعایت در استان سیستان‌و‌بلوچستان با ۵۲.۳۸درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان هرمزگان با ۳۰.۹۲درصد بوده است.
میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور نیز از ۲۹تیر تا ۵مردادماه ۱۴۰۱، ۳۱.۸۵درصد بوده که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان کرمانشاه با ۴۳.۳۸درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۱۸.۰۸درصد بوده است. میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۹تیر تا ۵مردادماه ۱۴۰۱، ۴۳.۹۵درصد بوده است. درعین‌حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان کرمانشاه با ۵۴.۲۹درصد و کمترین میزان رعایت مربوط‌به هرمزگان با ۲۵.۵۴درصد بوده است.
درعین‌حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، براساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۲۹تیر تا ۵مردادماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۱۷۷۲۵۲مورد بازرسی انجام شده است.  همچنین طی این مدت تعداد ۳۲۹۴۹مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی و ۷۲۴مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین