sobhe-no.ir
1461
سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
4

یک پاراگراف یک خبر

گزارش

سرانجام بازگشت اموال مسروقه مشتریان بانک ملی

بانک ملی همچنین اعلام کرده که درحال‌حاضر، اموال مسروقه بانک ملی در خزانه بانک قرار دارد و دادستانی باید به بانک نامه بدهد تا براساس این نامه اموال به صاحبان تحویل داده شود

گزارش

مصرف گاز در ایران؛ بیش از مجموع ۳۰کشور اروپایی

مصرف بالاتر گاز در ایران، از مجموع مصرف ده‌ها کشور در اروپا، آمریکا، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه، در سال گذشته، زنگ خطر جدی برای اقتصاد و انرژی ایران را به صدا درآورده است

افزایش ۸۳درصدی اجاره مسکن در تهران طی ۲سال اخیر

صبح نو

افزایش ۸۳درصدی اجاره مسکن در تهران طی ۲سال اخیر

 در 2 سال اخیر، اجاره‌بهای مسکن در تهران ۸۳.۳درصد افزایش یافته حال آنکه باید حداکثر ۴۵درصد رشد می‌کرد .
 بانک مرکزی در آخرین گزارش وضعیت بازار مسکن در تیرماه امسال از افزایش ۴۷.۴درصدی اجاره مسکن در شهر تهران نسبت‌به تیرماه سال گذشته و ۵۲.۳درصدی در همه مناطق شهری خبر داده است.
رشد ماهانه اجاره مسکن در تیر ۱۴۰۱ نسبت‌به خرداد امسال نیز چه در شهر تهران و چه در همه مناطق شهری ۴.۵درصد بوده است.
برای سومین سال متوالی در دولت سیزدهم مجددا سیاست تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن به تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا رسید که نرخ آن برای تهران حداکثر ۲۵درصد بود. بنابراین در تیرماه امسال باید حداکثر اجاره مسکن نسبت‌به تیر ۱۳۹۹ به رقم ۴۵درصد در تهران می‌رسید. حال آنکه براساس گزارش‌های بانک مرکزی در تیر۱۴۰۱ نسبت‌به تیر۱۳۹۹ میزان افزایش اجاره‌بهای مسکن در شهر تهران اجاره مسکن ۳۴.۹درصد در تهران و ۳۸.۷درصد در کل مناطق شهری افزایش یافته است.
به عبارت دیگر، در 2 سال اخیر اجاره‌بهای مسکن در تهران ۸۳.۳درصد افزایش یافته، حال آنکه باید حداکثر ۴۵درصد رشد می‌کرد که نشان‌دهنده افزایش ۳۷.۳درصدی اجاره مسکن بیش از سقف تعیین‌شده ازسوی نهادهای سیاست‌گذار بخش مسکن بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین