sobhe-no.ir
1461
سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
3
بحران سیاسی اروپا و آمریکا با فروپاشی دولت ایتالیا رنگ واقعیت گرفت

دومینوی بحران سیاسی در غرب

اربعین، کانون جبهه مقاومت بین‌المللی است

هیات عمانی برای گفت‌وگو درباره تمدید آتش‌بس یمن وارد صنعا شد

شرط مقاومت لغو محاصره و توقف جنگ

صبح نو

اربعین، کانون جبهه مقاومت بین‌المللی است

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی پیش از ظهر دوشنبه در دیدار اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی ضمن قدردانی و تشکر از اقدامات همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم، اربعین را ضامن بقای عاشورا و عاشورا را مظهر همه تحولات در عالم بشریت عنوان کرد و گفت: حرکت امام زین‌العابدین(ع) در بنیانگذاری حرکت اربعین باعث شد هدف قیام حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و شخصیت جامع ایشان برای بشریت تبیین و منشأ تحول برای همه انسان‌ها شود.
وی راهپیمایی باشکوه اربعین را کانون جبهه مقاومت بین‌المللی در منطقه و جهان عنوان کرد و گفت: همه موظف به تلاش برای برگزاری منظم و به دور از هرگونه عیب و نقص این مراسم به‌عنوان حرکت عظیمی ازسوی مسلمانان همه کشورها، هستیم.
رییس‌جمهور با بیان اینکه کسانی که تحمل برگزاری یک سرود در میان اقشار مختلف مردم یا برگزاری جشن غدیر را ندارند، تلاش خواهند کرد که مراسم اربعین شکل نگیرد، افزود: بی‌تردید با لطف خدا و عنایت حضرت اباعبدالله(ع)، همچنین عزم و اراده دلدادگان خاندان اهل‌بیت(ع) و تسهیل‌گری همه دستگاه‌ها، این مراسم هرچه باشکوه‌تر برگزار خواهد شد.
رئیسی در ادامه تامین حمل‌ونقل، اسکان، تغذیه و سلامت زائران حسینی را مورد تاکید قرار داد و گفت: سفر ارزان و دسترسی آسان به وسایل نقلیه در مراسم اربعین بسیار مهم است و این توقع از ما وجود دارد که چه در زمینه حمل‌ونقل و چه اسکان تلاش کنیم این سفر برای زائران پرهزینه نباشد.
وی بر ضرورت برنامه‌ریزی و مدیریت سفر ازسوی زائران برای خدمات‌دهی بهتر تاکید کرد و گفت: قطعا دولت و مسوولان وظیفه دارند شرایط را به بهترین وجه برای زائران حسینی فراهم آورند اما مردمی نگه داشتن این مراسم و استفاده از ظرفیت مردم، هیئات و تشکل‌های مردمی در این زمینه بسیار مهم است.

captcha
شماره‌های پیشین