sobhe-no.ir
1461
سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
15
«صبح‌نو» از نشست «همراه خاطره‌ها» با حضور مجید انتظامی گزارش می‌دهد

پس از ۱۰سال به صحنه برمی‌گردم

در صورتی‌که در هر کاری به‌خصوص اثر هنری عشق نباشد، آن اثر به چشم نخواهد آمد

جعل خاطرات

مریم مهری از گلخانه شماره دو می‌گوید

با گذشت زمان با مبحث خاطره جعلی در روانشناسی آشنا شدم. ذهن ما خاطراتی را براساس خاطرات خودمان یا براساس خاطرات دیگران می‌سازد، یا یک خاطره را دستکاری می‌کند و به همین دلیل ما دسترسی به اصل خاطره نداریم و نمی‌توانیم بگوییم که در واقعیت چه اتفاقی افتاده است

سینما

سوره «پاتوق مستند» را راه انداخت

صبح نو

سینما

سوره «پاتوق مستند» را راه انداخت


 «پاتوق مستند» عنوان جدیدترین برنامه‌ای‌ است که به همت مرکز مستند و تلویزیونی سوره در راستای هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مستندسازان و علاقه‌مندان به سینمای مستند، راه‌اندازی شده است و به نمایش و نقدوبررسی مستندهای روز ایران و جهان می‌پردازد.
اولین جلسه «پاتوق مستند» با عنوان «مهاجرت؛ از رویا تا رنج»، به نمایش و نقد و بررسی مستند «زمزمه‌های گمشده در دوردست» به کارگردانی منصور فروزش اختصاص دارد. این برنامه با اجرای محمد دلاوری و حضور میثم مهدیار، پژوهشگر و استاد دانشگاه، منصور فروزش، کارگردان و سیدمهدی دزفولی، تهیه‌کننده روز چهارشنبه ۱۲مردادماه ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن شهر هنر سینما آزادی برگزار می‌شود.
مستند ۶۰دقیقه‌ای «زمزمه‌های گمشده در دوردست» که محصول سال۱۴۰۰ است، پیش از این در بخش جنبی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» و بخش مستند زیر ذره‌بین سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور داشته است. این مستند همچنین در بازار بین‌المللی فیلم «کَن» که همزمان با هفتادوپنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کَن» برگزار شد، حضور داشت.
در خلاصه داستان این مستند آمده است: گروهی از پناهجویان ایرانی و افغان در شهر کوچکی در صربستان زندگی می‌کنند. آن‌ها برای زندگی بهتر می‌خواهند از مرزهای اروپا عبور کنند. این پناهجویان از آینده‌ای که برای خود متصور هستند، صحبت می‌کنند.

captcha
شماره‌های پیشین