sobhe-no.ir
1461
سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
13
نصرالله از آمادگی مقاومت برای هرسناریو برابر رژیم اسرائیل سخن گفت؛

هراس غرب از قدرت بازدارندگی حزب‌الله

آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد

سفارش همیشگی رهبر انقلاب اسلامی کتاب و کتابخوانی است

همه می‌دانیم که سفارش همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی کتاب و کتابخوانی است و ایشان درخصوص حوزه کتاب سفارش‌های بسیار زیادی در ترویج، توزیع و تولید کتاب داشتند که اگر بخواهیم به آن‌ها بپردازیم نیازمند یک عمر فعالیت هستیم

صبح نو

آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد

سفارش همیشگی رهبر انقلاب اسلامی کتاب و کتابخوانی است

همه می‌دانیم که سفارش همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی کتاب و کتابخوانی است و ایشان درخصوص حوزه کتاب سفارش‌های بسیار زیادی در ترویج، توزیع و تولید کتاب داشتند که اگر بخواهیم به آن‌ها بپردازیم نیازمند یک عمر فعالیت هستیم

آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی ظهر دوشنبه ۱۰مرداد با حضور محمدمهدی دادمان، رییس حوزه هنری، حجت‌الاسلام محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد، علی رمضانی، مدیر خانه کتاب و ادبیات، محمد حمزه‌زاده، مدیرعامل سابق بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی و مجدالدین معلمی، مدیرعامل جدید این بنیاد در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار شد.
دادمان در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت ایام ماه محرم گفت: یک مدیر فرهنگی موفق باید واجد سه ویژگی باشد؛ اول اینکه نزدیک به خلق هنری باشد و اگر تجربه مستقیمی با خلق هنری ندارد حداقل تجربه زیسته رشد در فضای فرهنگ را داشته باشد که خوشبختانه آقای حمزه‌زاده از چنین ویژگی‌ای برخوردار بوده و هستند.
دادمان گفت: دومین ویژگی ذهن راهبردی است که قدرت طراحی راهبردی را داشته باشد و محیط را به‌خوبی بشناسند و تجربه آقای حمزه‌زاده به این شکل است.
رییس حوزه هنری افزود: در دوره مسوولیت وی می‌توان گفت حوزه هنری به بلوغ رسید و همه این‌ها نشان می‌دهد که ما با یک عنصر راهبردی روبه‌رو هستیم و به‌طور کامل قدرت ساخت و برساخت یک نهاد فرهنگی در وی بسیار شاخص است.
او افزود: محمد حمزه‌زاده یک معلم و مربی مهربان است و عزیزم‌های وی در تک‌تک افراد زبانزد است و ما با مدیری روبه‌روییم که کارهای خلاق و نوآورانه دارند و این ویژگی بسیار خوبی است. او علاوه‌بر تولید پای مباحثات تعیین‌تکلیف و نحوه دسترسی مخاطب به تولیدات است.
 
اهمیت کتاب در زمانه جهاد تبیین
 در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام قمی گفت: به‌شخصه محمد حمزه‌زاده را فردی دارای نبوغ می‌دانم و خوشحالم که شاهد آثار جدیدی از ایشان خواهیم بود و امید دارم که از کمک‌های وی بهره ببریم؛ بنابراین مهم بود که فردی در تراز وی این مسوولیت را بپذیرد، چراکه حوزه کتاب جدی گرفته شود خصوصا در زمانی که زمانه جهاد تبیین است.
او با اشاره به اینکه انواع قالب‌ها و صورت‌های مختلف کتاب مهم هستند، افزود: نمی‌توان جهاد تبیین را جدی نگرفت و حوزه کتاب را جدی گرفت؛ بنابراین وظیفه حوزه می‌دانم که در بخش‌های مختلف حوزه هنری هم‌افزایی وجود داشته باشد چراکه اگر کمک کنیم می‌توانیم اهتمام به کتاب را جدی بگیریم.
 
در حوزه کودک و نوجوان افت داشته‌ایم
محمد حمزه‌زاده، مدیر سابق بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی هم در ادامه این برنامه گفت: در این سال‌ها اگر خدمتی اتفاق افتاده زیر سایه افراد زیادی است که شاید در پشت‌صحنه مشغول فعالیت هستند و از کلید سوره مهر تا امروز همواره درحال فعالیت در این حوزه هستند.
او افزود: ما هرچند در حوزه نشر توسعه پیدا کردیم اما به همان میزان در حوزه کودک و نوجوان متاسفانه افت داشته‌ایم و زمین را به محتوای خارجی واگذار کردیم؛ این نکات به اضافه ناتوانی جسمی سبب شد تا از ادامه این راه با اینکه بهترین و شیرین‌ترین دوره اجرا را داشتم، کناره‌گیری کنم.
حمزه‌زاده گفت: خوشبختانه هماهنگی و درک در این حوزه بسیار خوب بود اما متاسفانه من حس کردم که دیگر توان کارهای جسورانه را ندارم و حس کردم کشش به نوشتن در حوزه کودک و نوجوان در من بیشتر است و دوری از آن روزبه‌روز بیشتر و بیشتر مرا آزار می‌داد.
 
کتاب هیچ‌گاه حذف‌شدنی نیست
سخنران پایانی این‌ برنامه مجدالدین معلمی، مدیرعامل جدید بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی بود که گفت: خوشحالم به عرصه کتاب و کتابخوانی بازگشتم. به عقیده من، کتاب هیچ‌گاه حذف‌شدنی نیست، آن هم زمانی که خداوند برای پیامبر آخرالزمان خود کتاب را به‌عنوان معجزه در نظر می‌گیرد.
او افزود: کتاب باید رسانه سازمان تبلیغات باشد، همه می‌دانیم که سفارش همیشگی رهبر معظم انقلاب کتاب و کتابخوانی است و ایشان درخصوص حوزه کتاب سفارش‌های بسیار زیادی در ترویج، توزیع و تولید کتاب داشتند که اگر بخواهیم به آن‌ها بپردازیم نیازمند یک عمر فعالیت هستیم.

captcha
شماره‌های پیشین