sobhe-no.ir
1461
سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
13
نصرالله از آمادگی مقاومت برای هرسناریو برابر رژیم اسرائیل سخن گفت؛

هراس غرب از قدرت بازدارندگی حزب‌الله

آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد

سفارش همیشگی رهبر انقلاب اسلامی کتاب و کتابخوانی است

همه می‌دانیم که سفارش همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی کتاب و کتابخوانی است و ایشان درخصوص حوزه کتاب سفارش‌های بسیار زیادی در ترویج، توزیع و تولید کتاب داشتند که اگر بخواهیم به آن‌ها بپردازیم نیازمند یک عمر فعالیت هستیم

صبح نو

نصرالله از آمادگی مقاومت برای هرسناریو برابر رژیم اسرائیل سخن گفت؛

هراس غرب از قدرت بازدارندگی حزب‌الله

سیدحسن نصرالله در سخنانی، رفتار آینده مقاومت با رژیم اسرائیل را به نتایج مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی مرتبط دانست و از آمادگی مقاومت برای رویارویی با هر سناریو دربرابر رژیم‌صهیونیستی سخن گفت؛ سخنانی که وحشت و هراس مقامات صهیونیستی و غربی را به همراه داشت تا آنجاکه هیات‌هایی از اروپا و آمریکا برای مذاکره وارد بیروت شدند. سخنانی که رهبر حزب‌الله، قدرت بازدارندگی لبنان در برابر تهدیدات علیه بیروت را به نمایش گذاشت. هراس صهیونیست‌ها از قدرت بازدارندگی حزب‌الله زمانی بیشتر می‌شود که سیدحسن نصرالله بعد از گذشت ۱۶سال از دومین پیروزی مقاومت لبنان بر اشغالگران، صراحتا رژیم اسرائیل را تهدید به جنگ می‌کند؛ موضوعی که خود مقامات و محافل اسرائیلی اعتراف می‌کنند، معادله بازدارندگی مقاومت لبنان و افزایش چشمگیر توانمندی‌های نظامی آن، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های صهیونیست‌ها در سطح چالش‌های خارجی این رژیم است. این معضل تل‌آویو زمانی تشدید شده که اکنون پس از گذشت ۱۶سال از دومین شکست خفت‌بار اسرائیل مقابل حزب‌الله، صهیونیست‌ها بار دیگر خود را در معرض خطر جنگی تازه با این حزب می‌بینند. عمده علت این ترس اسرائیلی‌ها به تحولات اخیر در پرونده مناقشه مرزی با لبنان برمی‌گردد. صهیونیست‌ها که تصور می‌کردند اوضاع نابسامان اقتصادی، معیشتی و سیاسی لبنان موجب محدودیت حزب‌الله شده و مقاومت شرایط کافی برای پاسخ به تحرکات متجاوزانه اسرائیل را ندارد، از مدت‌ها قبل و بدون اینکه توافقی در پرونده مرزبندی دریایی با لبنان حاصل شود، شروع به اکتشاف و استخراج انرژی در منطقه مورد مناقشه و به‌طور مشخص میدان گازی کاریش کردند و همان‌طور که انتظار می‌رفت دولت لبنان صرفا به مواضع کلامی در رد این تحرکات رژیم‌صهیونیستی متوسل شد.

 اخطار پهپادی حزب‌الله به رژیم رژیم‌صهیونیستی
 درحالی‌که سید «حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله حتی قبل از انتخابات پارلمانی لبنان درباره حقوق دریایی این کشور هشدار داده و بر لزوم قطع کردن دست اسرائیلی‌ها از ثروت‌های لبنان تاکید کرده بود، عملیات پهپادی که اخیرا حزب‌الله بر فراز میدان گازی کاریش در منطقه موردمناقشه انجام داد، صرفا در حد یک اخطار ابتدایی انجام شد که هراس صهیونیست‌ها را به‌دنبال داشت. صهیونیست‌ها در این مرحله علاوه‌بر موشک‌های دقیق و پهپادهای تهاجمی و غیرتهاجمی حزب‌الله به توان یگان دریایی آن‌ها، وحشت دارند. افسران ارشد نیروی دریایی رژیم اسرائیل در این زمینه بعد از پرواز پهپادهای شناسایی حزب‌الله در میدان کاریش به مشکلات و نقاط ضعف نیروی دریایی ارتش اسرائیل اشاره کردند که این رژیم را در برابر حملات احتمالی بعدی حزب‌الله آسیب‌پذیر می‌کند.
 
هراس صهیونیست‌ها از قدرت بازدارندگی حزب‌الله
 اسرائیلی‌ها همچنین با اشاره به اینکه ممکن است جنگ سوم با مقاومت لبنان، جنگی در دریا باشد به قابلیت‌های یگان دریایی حزب‌الله اعتراف و اعلام کردند که گذشته از توان موشکی حزب‌الله، خطر قایق‌های بمب‌گذاری‌شده و غواصان و تکاوران یگان دریایی این حزب از دغدغه‌های جدید اسرائیل برای جنگ بعدی است. اما هراس صهیونیست‌ها از قدرت بازدارندگی حزب‌الله زمانی بیشتر شده که درحالی‌که آن‌ها از سال‌۲۰۰۶ تاکنون علی‌رغم تهدیدات توخالی خود جرات ورود به هیچ‌گونه تقابل نظامی با مقاومت لبنان را نداشته‌اند، اکنون سیدحسن نصرالله در شانزدهمین سالگرد پیروزی مقاومت بر اشغالگران صراحتا رژیم اسرائیل را تهدید به جنگ می‌کند.
 
نصرالله: احتمال جنگ با رژیم‌صهیونیستی 50- 50 است
 کمااینکه روز گذشته و در سومین سخنرانی خود در دهه اول ماه محرم ضمن هشدار به رژیم‌صهیونیستی تاکید کرد که مقاومت برای هر سناریویی آماده است. «سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی در سومین شب ماه محرم‌الحرام در محفل عاشورایی که در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، تاکید کرد: ما نه طرف مذاکرات با رژیم‌صهیونیستی در رابطه با ترسیم خطوط دریایی هستیم و نه هیچ‌کسی را مکلف کردیم که به نیابت از ما مذاکره کند. وی در ادامه با حمایت از دولت لبنان در این مذاکرات تاکید کرد، مذاکره بر سر تعیین مرزهای دریایی برعهده دولت لبنان است و ما هر اقدامی را که دولت انجام دهد وتو نخواهیم کرد.
وی با اشاره به ورود غیرقانونی کشتی اسرائیلی به منطقه گازی کاریش برای استخراج گاز گفت: مقاومت لبنان گزینه‌های پیش روی خود را برای مواجهه با آن مورد بررسی قرار داده، 50درصد ممکن است با مذاکره حل‌وفصل شود و 50درصد احتمال جنگ وجود دارد.
دبیرکل حزب‌الله پیش از این با اشاره به اختلاف‌های لبنان و رژیم‌صهیونیستی بر سر میدان نفتی کاریش گفته بود: «مقاومت لبنان مانع استخراج نفت ازسوی اسرائیل خواهد شد، حتی اگر منجر به جنگ شود».
 
آمادگی مقاومت لبنان برای تقابل نظامی
 دبیرکل حزب‌الله طی هفته‌های اخیر دوبار با تاکید بر تقویت معادله بازدارندگی حزب‌الله، درباره روی‌آوردن به گزینه نظامی به رژیم‌صهیونیستی هشدار داد. وی ابتدا معادله «کاریش و فراتر از آن» را ترسیم کرده و به اسرائیلی‌ها هشدار داد اگر دست از تجاوز به حقوق دریایی لبنان برندارند، این‌بار پاسخ حزب‌الله نه‌تنها در دریا و اطراف سکوهای گازی، بلکه در عمق فلسطین اشغالی خواهد بود.
سیدحسن نصرالله برای دومین‌بار در سخنرانی‌ای که به مناسبت نزدیک شدن به ماه محرم انجام داد، از معادله دیگر خود در برابر رژیم اسرائیل رونمایی کرد، با این عنوان که «اگر لبنان نتواند به حقوق خود دست یابد، اسرائیل هیچ‌زمان و در هیچ‌کجا قادر به استخراج نفت و گاز نخواهد بود.» وی در ادامه هشدار داد که اسرائیل درنهایت مجبور است چه با جنگ و چه بدون جنگ از مرز دریایی لبنان عقب‌نشینی کند و هرچند حزب‌الله به‌دنبال جنگ نیست و امیدوار است لبنان از طریق مذاکره بتواند حقوق کامل خود را پس بگیرد اما برای تقابل نظامی هم آمادگی کامل دارد.

captcha
شماره‌های پیشین