sobhe-no.ir
1460
دوشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
15
گزارش «صبح‌نو» از نشست خبری پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی

پارک ایده‌ها

مرضیه کیان خبرنگار / اگرچه محدودیتی برای حوزه فرهنگ و هنر نداریم‌ اما موضوعات اساسی از جمله بازی و سرگرمی، صنایع دستی، پوشاک و زیورآلات، گردشگری، سینما، بسته‌بندی، فیلم و انیمیشن، ادبیات فارسی، حقوق، مدیریت، روانشناسی و... مدنظرمان قرار دارد

چاپ ششم

«از حاج ابراهیم تا خان‌طومان» روی پله ششم

ادبیات

هشتمین پویش کتابخوانی «کتاب قهرمان»

صبح نو

ادبیات

هشتمین پویش کتابخوانی «کتاب قهرمان»

هشتمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب قهرمان» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه انتشارات کتابستان معرفت، با محوریت کتاب «داستان بریده‌بریده» از دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۱ و همزمان با ماه محرم‌الحرام، شروع به‌کار می‌کند.
«داستان بریده بریده» مثل یک داستان است و از مرگ معاویه آغاز می‌شود و تا واقعه حرّه ادامه پیدا می‌کند. در این میان پای شخصیت‌های بسیاری وسط می‌آید که بخشی از آن‌ها را اصلا نمی‌شناسیم یا درباره‌شان شناخت درستی نداریم. اما به ادعای علیرضا نظری‌خرم، نویسنده کتاب، هیچ‌جای کتاب داستان‌پردازی به معنای اینکه صحنه‌ای یا حرفی از خیال نویسنده به تاریخ اضافه شده باشد وجود ندارد. کتاب کاملاً براساس آنچه که در تاریخ وقوع پیدا کرده نوشته شده است و منابع استفاده‌ شده نیز در انتهای کتاب آمده است. در «داستان بریده بریده» نویسنده تعمدا از زبان تاریخی و ادبی فاصله گرفته است تا بتواند دایره مخاطبانش را گسترش دهد؛ البته درست که در استاتیک کلمه و مفهوم زیبایی‌شناسی ادبی، اثر در موضع قدرت نیست اما نویسنده سعی دارد با تکیه زدن بر ساده‌نویسی و حتی راحت‌نویسی، اصل گزارش از واقعه را پررنگ‌تر سازد.
جوایز هشتمین دوره از پویش «کتاب قهرمان»، ۵۰۰میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و شرکت در مسابقه می‌توانند عدد ۴ را به ۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده، یا مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور آن را تهیه کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای شیرازه به نشانی https://shirazeh.ir/ و صفحه مجازی @shirazeh_ir در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنید.

captcha
شماره‌های پیشین