sobhe-no.ir
1459
یکشنبه، ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
6

صبح نو

مشاعره محرمی در رادیو صبا

شبکه رادیویی صبا تدارک ویژه‌ای در قالب ماموریت‌های خود برای محرم دیده است، «چکامه باران» عنوان مسابقه مشاعره‌ای آیینی است که از روز شنبه هشتم مرداد مصادف با اول محرم راهی آنتن می‌شود.
این برنامه در قالب مشاعره فرصتی برای آشنایی مخاطبان با اشعار آیینی و عاشورایی است تا به بازتاب واقعه کربلا در شعر فارسی بپردازند.
سجاد کلبادی‌نژاد، تهیه‌کننده این برنامه به «مهر» گفت: قیام امام‌حسین(ع) و واقعه عاشورا از عوامل مهم تاثیرگذار در ادبیات‌فارسی و همچنین ادبیات عرب بوده و این حادثه و پیام‌های آن را در قالب شعر در گذر تاریخ ماندگار کرده است.
وی اضافه کرد: با گذشت قرن‌ها از آن واقعه، شاعران زیادی در غم و مصیبت این فاجعه دیوان‌ها سروده‌اند. رادیو صبا با هدف مروری بر اشعار آیینی و عاشورایی ویژه‌برنامه «چکامه باران» را در ایام محرم تقدیم مخاطبان می‌کند.
کلبادی‌نژاد تصریح کرد: این برنامه یک مسابقه - مشاعره، با موضوع اشعار آیینی و عاشورایی است که به مناسبت ایام محرم از رادیو صبا پخش می‌شود. در این مسابقه سه شرکت‌کننده حضور خواهند داشت که در بخش‌های مختلف شامل «مشاعره سنتی»، «مشاعره مشروط» و «مشاعره سرعتی و حروف سخت» و… با هم به رقابت می‌پردازند.
وی درباره اهداف این مسابقه عنوان کرد: مسابقه با این هدف طراحی شده تا ضمن آشنایی مخاطبان با اشعار آیینی و عاشورایی به مناسبت ایام محرم، برای افرادی که در زمینه شعر و شاعری استعداد و علاقه‌ای دارند فرصتی فراهم شود تا در این برنامه استعداد خود را محک بزنند. علاقه‌مندان می‌توانند بدون محدودیت سنی در این مسابقه شرکت کنند و استعداد خود را به چالش بکشند. مسابقه «چکامه باران» با اجرا و کارشناسی داوود حیدری و تهیه‌کنندگی سجاد کلبادی‌نژاد هر روز ساعت ۸صبح تقدیم مخاطبان می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین