sobhe-no.ir
1459
یکشنبه، ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
5
گزارش

تداوم اجرای سیاست‌های حمایتی از بازنشستگان

ارائه خدمات درمان بستری رایگان به بیمه‌شدگان بالای ۶۵سال در تمامی مراکز درمانی دولتی طرف قرارداد از دیگر اقدامات این سازمان است

یک پاراگراف ، یک خبر

کودکستان‌های غیرمجاز ساماندهی می‌شوند

آمار صعودی مبتلایان به کرونا

صبح نو

کودکستان‌های غیرمجاز ساماندهی می‌شوند

رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک آخرین وضعیت ساماندهی و صدور مجوز برای کودکستان‌های غیرمجاز یا تحت پوشش نهادهای دیگر را تشریح کرد.
مجتبی همتی‌فر دراین‌باره اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مهدهای کودک تحت مجوز سازمان بهزیستی کشور بودند و وقتی به موجب مصوبه تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، مهدهای بهزیستی به آموزش‌وپرورش منتقل شدند، بانک اطلاعاتی‌شان نیز منتقل شده و به‌عبارت‌دیگر، این مهدها با همین مجوزها منتقل می‌شوند و تکلیف این مهدها مشخص است. وی افزود: اما مهدکودک‌هایی داریم که تحت پوشش نهادهای دیگر اداره می‌شدند که در این گروه‌ها بخشی بدون مجوز بودند و بخشی دیگر با مجوزهای متفرقه فعالیت می‌کردند.
رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه ذیل سیاست ساماندهی مراکز، درحال دریافت اطلاعات لازم از استان‌ها هستیم، گفت: درنهایت این کودکستان‌ها باید متناسب با استانداردهای جدید، مجوز از سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اخذ کنند.
همتی‌فر با اشاره به تکلیف قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و برنامه تحول دولت مبنی‌بر فراهم کردن فضای نگهداری از کودکان در نهادهای دولتی و شرکت‌ها برای استفاده مادران شاغل گفت: درخواست‌های متعددی در این زمینه به سازمان رسیده است که آن‌ها را به بعد از تدوین آیین‌نامه‌ها موکول کرده‌ایم تا بتوانیم این مراکز را در فرایند مجوزدهی قرار دهیم.
وی افزود: این مراکز نیز تحت‌عنوان کودکستان مجوز خواهند گرفت و تفاوت‌شان با کودکستان‌های بخش غیردولتی در این است که یا تمام عناصرش ازسوی یک سازمان اداره می‌شود و کودکستان مستقر در یک نهاد دولتی است یا مجوز حقوقی را آن سازمان گرفته اما از خدمات بخش غیردولتی ذیل آن مجوز استفاده می‌کند.
 

captcha
شماره‌های پیشین