sobhe-no.ir
1459
یکشنبه، ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
2

رهبر انقلاب: مسوولان تدابیر لازم را برای ترمیم آسیب های سیل به‌کار ببندند

گزارش

تغییر بودجه به سبک دولت

دولت تاکنون قانون مصوب مجلس در تخصیص کالابرگ را اجرایی نکرده است، بلکه اخیرا طی لایحه‌ای، بندهایی از بودجه امسال را تغییر داد

سرمقاله

صید سیاسی از سیل

یک پاراگراف ، یک خبر

صبح نو

یک پاراگراف ، یک خبر

مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تعیین‌تکلیف برنامه هفتم توسعه که از موضوعات عقب‌افتاده این مجمع هست، این هفته هر روز جلسه دارد. مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیش از این هر دو هفته یک‌بار جلسه داشت، از دیروز و با رأی اکثریت اعضا هر روز جلسه خواهد داشت تا برنامه هفتم توسعه تعیین‌تکلیف شود. از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون 6برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اجرا شده که مدت‌زمان اجرای هر برنامه، پنج سال است؛ برنامه هفتم توسعه باید از سال1400 شروع می‌شد که با استجازه مجمع تشخیص مصلحت نظام از مقام معظم رهبری، برنامه ششم یک‌سال تمدید شد تا دولت جدید و مجلس با هماهنگی با مجمع تشخیص اقدام به نگارش آن کنند.
 
سربازان گمنام امام زمان(عج)، یک تبعه‌ کشور پادشاهی سوئد را به اتهام جاسوسی، شناسایی و بازداشت کردند. متهم سوئدی که در سفرهای چندگانه‌ پیشین به ایران، به‌دلیل برخی رفتارها و ارتباطات مشکوک، در لیست مظنونان واحد ضدجاسوسی وزارت اطلاعات قرار گرفته بود، همیشه از لحظه‌ ورود به کشور، کلیه تحرکات، ارتباطات، سفرهایش به شهرهای مختلف کشور (که کلا خارج از مقاصد و رویه‌های گردشگری انجام می‌شدند) تا هنگام خروج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، دقیقا تحت‌نظر ماموران زبده‌ ضدجاسوسی این وزارتخانه قرار می‌گرفت. 
 
امیریوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه بازآماد و قطعه‌سازی در هوانیروز یک نهضت بزرگ است، تاکید کرد: امروز نیروی زمینی و خصوصا هوانیروز به یک قدرت بازدارنده تبدیل شده و شیرازه آن نیز در طرح‌های لبیک نهفته است که همین امر باعث بالندگی نیروهای زمینی می‌شود. وی با بیان اینکه هوانیروز در بحث به‌روز کردن بالگردها گام‌های بزرگی برداشته، ادامه داد: امروز ده‌‍‌ها فروند هلیکوپتر مجهز به سامانه دید در شب شده‌اند و در برنامه داریم هلیکوپترهای دیگری را نیز به این سامانه مجهز کنیم. 

captcha
شماره‌های پیشین