sobhe-no.ir
1459
یکشنبه، ۰۹ مرداد ۱۴۰۱
15
«صبح‌نو» از مراسم تشییع مرحوم حبیب‌الله صادقی گزارش می‌دهد

بدرقه به‌سوی خانه ابدی

مرضیه کیان خبرنگار / حبیب‌الله صادقی، هنرمند مردم است و این را به‌خوبی مضامین نقاشی‌هایش بیان ‌می‌کند؛ هنرمندی که وقتی خود را شناخت، خود ماند و دیگر نشد

ادبیات

«آفتاب در حجاب» به چاپ سی‌وششم رسید

گوشه و کنار

نخستین جشنواره بین‌المللی «سلام فرمانده»

صبح نو

گوشه و کنار

نخستین جشنواره بین‌المللی «سلام فرمانده»

با هدف تقویت نهضت سرودخوانی و ترویج هرچه بیشتر سرود حماسی «سلام فرمانده»، شبكه جهانی الكوثر دست به ابتکار راه‌اندازی جشنواره‌ای با عنوان و موضوع این سرود زده و برای نخستین‌بار، جشنواره بین‌المللی «سلام فرمانده» را با مشارکت مخاطبان خود از سراسر جهان برگزار می‌کند. روابط‌عمومی شبکه الکوثر ضمن اعلام این خبر، با عنوان اینکه گروه كودك و نوجوان متولی برگزاری این جشنواره است، افزوده: شبکه جهانی الکوثر طی فراخوانی که مقارن با عید سعید غدیرخم منتشر کرد، از تمامی كودكان و نوجوانان جهان اسلام كه دوستدار و پیرو حضرت مهدی (عج) اند، دعوت کرده تا آثار نمایشی، ادبی، تجسمی و موسیقیایی خود را در رابطه با  سرود «سلام فرمانده»، از راه‌های ارتباطی وب‌سایت، اینستاگرام، تلگرام و واتس‌آپ برای این شبکه ارسال کنند.  پذیرش آثار تا نهم ربیع‌الاول (چهاردهم مهرماه برابر با ششم ماه اکتبر) ادامه دارد و آثار ارسالی محدودیت زبانی ندارند. همچنین بهترین آثار شرکت داده شده، پس از داوری ازسوی هیات‌داوران، در روز هفدهم ربیع‌الاول مصادف با سالروز ولادت باسعادت پیامبر ختمی مرتبت(ص) معرفی و جوایز ارزشمندی به برگزیدگان جشنواره در رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال اهدا خواهد شد.
 از آنجا که استفاده حداکثری از ظرفیت تلویزیون و تصویر، از مهم‌ترین راهبردهای شبکه برای انسجام‌بخشی بیشتر به خیزش فرهنگی بزرگی است که مسلمانان جهان را به مناسبت تولید و فراگیری اجرای سرود «سلام فرمانده»، در یک زمینه واحد قرار داده است، پخش برنامه هفتگی زنده‌ای نیز در همین راستا در دستورکار گروه قرار گرفته که ضمن معرفی بخش‌های مختلف جشنواره و آموزش شرایط تولید آثار و ضوابط ارسال، به گفت‌وگو با دست‌اندركاران بازخوانی سرود در كشورهای مختلف می‌پردازد. این برنامه، آثار برتر دریافتی در طول هفته را نیز به نمایش می‌گذارد تا انگیزه بخش ارسال آثار بیشتر و بهتر شود.

captcha
شماره‌های پیشین