sobhe-no.ir
1458
شنبه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۱
5
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با حاج یدالله بهتاش مداح و پیرغلام اهل‌بیت(ع)

نجات اهل عالم با حسین(ع) است

ما همه در پناه سیدالشهدا(ع) هستیم و تنها راه نجات از رخدادهای نامبارک امام‌حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) است

پذیرش همه واکسن‌های ایرانی در سفر اربعین

یک پاراگراف ، یک خبر

صبح نو

پذیرش همه واکسن‌های ایرانی در سفر اربعین

وزیر بهداشت از تطابق بیش از ۹۰درصدی سامانه تیتک با HIS بیمارستان‌ها، تصویب آیین‌نامه صندوق بیماری‌های خاص در هیات دولت، پذیرش تمامی واکسن‌های ایرانی در سفر اربعین و همچنین تداوم اختصاص ارز ترجیحی به تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.
دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تصویب آیین‌نامه صندوق بیماری‌های خاص در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت خبر داد و گفت: یکی از کارهای بزرگ دولت سیزدهم، این است که برای بیماران خاص، پوشش حمایتی خاصی در نظر گرفته است. وزیر بهداشت با بیان اینکه بیماران خاص نباید دغدغه هزینه دارو و تجهیزات موردنیازشان را داشته باشند، افزود: امسال، مجلس شورای اسلامی، پنج‌هزار میلیارد تومان بودجه برای بیماران خاص در نظر گرفته و ما باید در قالب صندوق مشخص و ساختار منسجم، هزینه‌های این بیماران را تامین کنیم.
عین‌اللهی تاکید کرد: در هیات دولت، آیین‌نامه این صندوق به تصویب رسید و با این مصوبه و بودجه‌ای که در نظر گرفته شده امیدواریم خدمات‌رسانی ویژه به بیماران خاص افزایش و ارتقا یابد.
وی افزود: برای بیماران خاص وضعیت ویژه و خدمات متناسبی برقرار می‌شود تا دارو و تجهیزات موردنیاز خود را در کمترین زمان و به آسان‌ترین روش دریافت کنند.
عین‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود تمامی واکسن‌های ایرانی زائران اربعین را موردقبول کشور عراق دانست و گفت: در نشستی که با وزیر بهداشت و نخست‌وزیر عراق داشتم، اذعان داشتند که همه واکسن‌های تولید ایران را به‌عنوان واکسن مجاز می‌شناسند و بنابراین زائران در سفر اربعین مشکلی نخواهند داشت.
وی افزود: باتوجه‌به اینکه شمار بسیاری از افراد از کشورهای مختلف در مراسم اربعین شرکت می‌کنند، توصیه به زائران اربعین کشورمان این است که در مدت زمان باقی‌مانده، واکسن یادآور را تزریق کنند.

captcha
شماره‌های پیشین