sobhe-no.ir
1454
یکشنبه، ۰۲ مرداد ۱۴۰۱
15
«صبح نو» از آخرین اجرای تیرماه ارکستر ملی ایران گزارش می‌دهد

از ایران تا آلمان با موسیقی

سمانه استاد خبرنگار / لازم است در هر شهر و شهرستان ارکسترهایی را از سنین پایین تاسیس کرد ولی این امر مستلزم داشتن رهبر ارکستر است

کتاب و ادبیات

رسم اهل ادب کتاب جامع در آداب خدمتگزاری اهل‌بیت(ع) منتشر شد

«صبح نو» از برگزاری هشتمین جشنواره فیلم شهر گزارش می‌دهد

از «خورشید» تا «موقعیت مهدی»

گوشه و کنار

سلام فرمانده در بین‌الحرمین

صبح نو

گوشه و کنار

سلام فرمانده در بین‌الحرمین


سرود سلام فرمانده این بار با ابتکار نیروهای حشدالشعبی و با حضور خوانندگان ایرانی، لبنانی، بحرینی و عراقی این اثر در بین‌الحرمین اجرا شد و جمعی از کودکان و نوجوانان در جوار حرم حسینی، با مهدی موعود(عج) تجدید پیمان کردند.
پس از اجرای سرود سلام فرمانده به زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی در کشورهای مختلف، این بار سرود «سلام فرمانده» به شکلی متفاوت از سایر برنامه‌ها، در کربلا با شور خاصی توسط زائران حرم امام حسین(ع) همخوانی شد.
 در این مراسم که به همت نیروهای حشدالشعبی برگزار شد، ابوذر روحی، خواننده سلام فرمانده از ایران، محمد غنوم از بحرین، کرار الکربلایی از کربلا، حجازی از لبنان و اشرف تمیمی از بصره با حضور در بین‌الحرمین، سرود سلام فرمانده را به زبان فارسی و عربی خواندند.
 جمعی از کودکان و نوجوانان نیز با در دست داشتن پرچم‌های حشدالشعبی و پرچم کشورهای ایران، عراق و بحرین، سلام یا مهدی سر دادند و با مهدی موعود (عج) تجدید پیمان کردند.
  برخی هم پرچم‌هایی مزین به نام حضرت مهدی (عج) در دست داشتند و همراه با خواندن سرود سلام فرمانده به‌سوی حرم حضرت امام حسین(ع) سلام می‌دادند. البته در این گردهمایی، تصاویری از شهدای مقاومت به‌ویژه شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نیز دیده می‌شد.
این نخستین‌بار است که خوانندگان سلام فرمانده به زبان فارسی و عربی در یک جمع حضور یافته و این اثر بین‌المللی را اجرا می‌کنند.

captcha
شماره‌های پیشین