sobhe-no.ir
1434
چهارشنبه، ۰۱ تیر ۱۴۰۱
3
رویترز به نقل از آژانس گزارش داد که ایران غنی سازی در فردو را آغاز کرده است

پیام هسته ای تهران به غرب

مذاکرات هسته‌ای اگرچه با کارشکنی‌های آمریکا و پادوهای سیاسی‌اش، در ماه‌های اخیر با چالش جدی مواجه شده اما طرف ایرانی همواره بر استقبال از هرگونه مذاکره عزتمندانه تاکید کرده است؛ از این رو و با توجه به کارشکنی‌ها و اعمال فشارها نه‌تنها مسیر مذاکرات را مسدودشده قلمداد نکرد، بلکه از هیچ تلاشی برای شکل‌گیری مذاکرات منتج به نتیجه فروگذار نکرد.

بزرگ‌ترین اعتصاب کارکنان راه‌آهن انگلیس در ۳۰ سال اخیر رقم خورد

شکسته شدن رکورد تورم در لندن

صبح نو

بزرگ‌ترین اعتصاب کارکنان راه‌آهن انگلیس در ۳۰ سال اخیر رقم خورد

شکسته شدن رکورد تورم در لندن

اتحادیه کارکنان راه‌آهن انگلیس اعلام کرد در پی بی‌توجهی دولت به خواسته‌های آنان از امروز چهارشنبه همه کارکنان متروی لندن و قطار‌های بین شهری دست از کار خواهند کشید. اعتصابی که بزرگ‌ترین نوع خود در 30سال اخیر است و حدود ۴۰هزار نفر از کارکنان بخش راه‌آهن، اعتصاب می‌کنند؛ موضوعی که نگرانی مقامات لندن را به همراه داشته تا آنجا که نخست‌وزیر این کشور از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند.
اتحادیه کارکنان راه‌آهن انگلیس اعلام کرد در پی بی‌توجهی دولت به خواسته‌های آنان از امروز چهارشنبه همه کارکنان متروی لندن و قطار‌های بین‌شهری دست از کار خواهند کشید و اعتصاب خواهند کرد. پس از وقوع بزرگ‌ترین تظاهرات ضدسیاست‌های دولت روز شنبه در پایتخت انگلیس، اتحادیه کارکنان راه‌آهن اعلام کردند تلاش‌های آنان برای توافق با دولت به نتیجه نرسیده است و اعتصاب سه‌روزه خود را از امروز آغاز خواهند کرد.
مایک لینچ، دبیرکل اتحادیه کارکنان راه‌آهن گفت، ۱۸ماه است که تلاش می‌کنند اختلافات خود را بر سر شرایط کاری و دستمزد کارکنان حل کنند اما دولت و شرکت‌های راه‌آهن و مترو تمکین نکرده‌اند. اتحادیه کارکنان راه‌آهن اعلام کرد در صورت بی‌توجهی دولت و شرکت‌های راه‌آهن، اعتصاب‌ها به‌صورت دوره‌ای تا پایان سال جاری میلادی ادامه خواهد یافت. بوریس جانسون، نخست‌وزیر و دیگر اعضای هیات دولت، این اعتصاب‌ها را محکوم کرده‌اند و از مردم خواستند در روز‌های اعتصاب، در صورت امکان در منزل باقی بمانند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنند. پیش‌بینی شده است هرج‌ومرج گسترده در پی بزرگ‌ترین اعتصاب کارکنان راه‌آهن در سال‌های اخیر در بخش حمل‌ونقل انگلیس ایجاد شود. اگرچه کارکنان راه‌آهن در انگلیس در روز‌های سه‌شنبه، پنج‌شنبه و شنبه اعتصاب می‌کنند اما انتظار می‌رود به علت کشیده شدن پیامد‌های اعتصاب هر روز به روز بعد، مسافران ۶روز با دشواری در انگلیس روبه‌رو شوند. مدیران شرکت‌های راه‌آهن اعلام کرده‌اند فقط دو درصد امسال بر دستمزد کارکنان می‌افزایند اما مقامات اتحادیه‌ها می‌گویند این افزایش باید متناسب با میزان تورم و حدود ۱۰درصد باشد. به گزارش اتحادیه‌های کارکنان راه‌آهن، این هفته حدود ۴۰هزار نفر از کارکنان بخش راه‌آهن، اعتصاب می‌کنند و انتظار می‌رود ده‌ها هزار نفر از کارکنان دیگر اتحادیه ها، در حمایت از این کارکنان، دست به اعتصاب بزنند.
به نوشته روزنامه گاردین، دولت انگلیس اعلام کرده است در گفت‌وگو‌های نمایندگان اتحادیه‌های کارکنان راه‌آهن و مدیران شرکت‌های راه‌آهن شرکت نمی‌کند و طرفین باید خودشان مشکلات را رفع کنند. دیلی‌میل هم نوشت: اتحادیه‌های کارکنان در انگلیس، درحال تهیه برنامه اعتصاب ۶ماهه‌اند تا وضع دستمزد کارکنان خود را بهبود ببخشند. این اعتصاب پس از آن برگزار می‌شود که اخیرا،  قشر‌های مختلف مردم انگلیس و اتحادیه‌های کارکنان در این کشور بزرگ‌ترین تظاهرات ضد سیاست‌های دولت را پس از همه‌گیری کووید در خیابان‌های مرکزی لندن برگزار کردند. معترضان مطالبات با شعار «ما وضعیت بهتری می‌خواهیم (We demand better)»، پس از عبور از خیابان‌های مرکزی لندن برابر پارلمان انگلیس تجمع کردند و تغییر وضع موجود را خواستار شدند. 
اتحادیه‌های کارکنان در انگلیس می‌گویند سال آینده برآورد می‌شود اقتصاد انگلیس اصلا رشد نکند و با دورقمی شدن میزان تورم، اقتصاد این کشور در میان ۲۰کشور توسعه‌یافته، بدترین وضعیت را پس از روسیه کسب کند. مایکل گوو (Michael Gove)، وزیر جوامع در انگلیس ماه گذشته گفت: «زمان سخت اقتصادی در راه است و دولت نمی‌تواند به همه مردم، برای تامین هزینه‌های زندگی کمک کند و اقتصاد کشور به اصلاحات دردناک نیازمند شده است. تورم در انگلیس، اکنون به بالاترین میزان از دهه۱۹۸۰ میلادی یعنی ۴۲سال اخیر رسیده و با افزایش کم‌سابقه تورم و کاهش چشمگیر رشد اقتصادی در این کشور، اغلب ناظران اقتصادی معتقدند این کشور در آستانه رکود تورمی قرار گرفته است. اتحادیه‌های کارکنان در انگلیس هشدار دادند درصورت بی‌توجهی دولت به خواست آنان به حرکت درمی‌آیند و در آن صورت، سلسله‌تظاهرات و اعتصاب‌های گسترده آغاز خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین