sobhe-no.ir
1433
سه شنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
15
نگاهی به نمایش «۲۲۲» به کارگردانی علی شایع

در گیرودار هنر

فاطمه زم‌یار / نمایش«۲۲۲» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی علی شایع که اقتباسی از نمایشنامه «قرمز» نوشته جان لوگان است در خردادماه 1401 در عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه رفت. لوگان، نویسنده نمایشنامه «قرمز» و همچنین نویسنده‌ فیلمنامه «گلادیاتور» و نامزد اسکار است. او به‌عنوان نمایشنامه‌نویس با سوژه‌ «مارک روتکو»، یکی از بزرگ‌ترین نقاشان انتزاعی معاصر و تابلوهای حیرت‌انگیز و زندگی پرفرازونشیب خود و جوایز متعدد برای نمایشنامه‌ «قرمز»، شناخته می‌شود.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

«مستوران» سریال تاریخی با داستانی از دوره‌های صفویان و غزنویان
تصوبربرداری سریال «مستوران»، تازه‌ترین محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج، در بیش از ۱۳لوکیشن مختلف انجام و فصل نخست این سریال در ۲۶قسمت با نگاهی به داستان‌های کهن ایرانی ساخته شده است.
مسعود آب‌پرور، کارگردان سریال «مستوران» درباره این سریال گفت: کار تاریخی- افسانه‌ای در مجموعه‌های بصری تلویزیون خالی بود. تمام تلاش گروه این است که این مجموعه که مبتنی بر قصص کهن و افسانه‌های ایرانی است به زیبایی روایت شود و آنچه شایسته بینندگان عزیز است به تصویر درآوریم.
آب‌پرور با اشاره به تغییر کارگردان این مجموعه افزود: زمانی که من به پروژه پیوستم حدود 70 تا 80درصد از بازیگران برای سریال انتخاب شده بودند و تنها برای چند قسمت آخر توانستیم بازیگر انتخاب کنیم اما چون این تیم هدف مشترکی داشت این مساله در روند کار خللی ایجاد نکرد و با تمام انگیزه و اشتیاق و به بهترین شکل سعی کردیم به هدف خود برسیم.
کارگردان مستوران تصریح کرد: ذائقه متفاوت مخاطبان تلویزیون ایجاب می‌کند برای هر سلیقه‌ای ژانری تولید شود، چراکه قاب تلویزیون به خوراک‌های 
فرهنگی - هنری متنوعی نیاز دارد. مجموعه «مستوران» در تلاش است در راستای حکمت‌آموزی افسانه‌ای و اتصال ذهن ما به اذهان گذشتگان، حرف خود را منتقل کند و امیدوارم شایسته نگاه مردم باشد.
اکبر کاظمی، مدیرتولید درباره ساخت این مجموعه گفت: از سال98 تصمیم گرفتیم قصه‌ای با این مضمون را به تصویر درآوریم. از ابتدای سال99 هم انتخاب بازیگر شروع شد و چند منطقه را هم برای لوکیشن درنظر گرفتیم و مورد بازبینی قرار دادیم تا سرانجام احمدآبادمستوفی و شهرک سینمایی مختار را برای لوکیشن اصلی انتخاب کردیم. بیشتر روایت اصلی داستان هم در این مکان رخ داده و تصویربرداری شده است.
بیژن بنفشه‌خواه ازجمله بازیگرانی است که در مستوران به ایفای نقش پرداخته است. بنفشه‌خواه درباره نقش خود در این مجموعه گفت: سیدجمال سیدحاتمی، کارگردان اول «مستوران» که افتخار همکاری با وی را در دو مجموعه «محکومین» و «سرگذشت» داشتم، به من پیشنهاد این کار را داد و درواقع کسی که مشوق من برای بازی در نقش‌های جدی بود ایشان بود و بعد از تغییر کارگردان هم که بعد از هفت قسمت رخ داد، همکاری خودم را با گروه به‌دلیل علاقه‌ای که به نقش و سریال داشتم، ادامه دادم.
پخش فصل نخست سریال «مستوران» محصول سازمان اوج به کارگردانی مسعود آب‌پرور و سیدجمال سیدحاتمی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی، از پنجشنبه دوم تیر، هرشب ساعت 22:15 از شبکه یک سیما آغاز خواهد شد.
 
 دو بازیگر در تصادف رانندگی سر سریال نتفلیکس کشته شدند
به نقل از ورایتی، دو بازیگر سریال «برگزیده» نتفلیکس در تصادف رانندگی جان باختند و چهار نفر از عوامل تولید مجروح شدند. این دو بازیگر سوار بر یک ون بودند که دچار سانحه تصادف شدند. دو بازیگر دیگر و چهار تن از عوامل تولید نیز در این رویداد مجروح شدند.
ریموندو گاردونو کروز و خوان فرانسیسکو گنزالس آگیلار دو بازیگری هستند که در این حادثه بر اثر جراحت‌های مرگبار جان باختند. درحالی‌که تایید شده این حادثه در صحنه تولید رخ نداده، گفته شده است این بازیگران درحال انتقال از سانتا روزالیا به فرودگاه محلی در مکزیک بودند.
این سریال در کمپانی فیلمسازی «ردروم» در دست ساخت بود و شرکت فعلا تولید را متوقف ساخته است. معلوم نیست این حادثه چه تاثیری بر ادامه روند تولید داشته باشد. رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند که این حادثه روز پنجشنبه در منطقه‌ای کویری رخ داد و اتومبیل ون پس از اینکه از جاده خارج شد، واژگون شده است. سریال «برگزیده» درباره پسر ۱۲ساله‌ای است که می‌فهمد عیسی مسیح بازگشته است تا با قدرت کتاب مقدس بشریت را نجات دهد. این سریال با دیالوگ‌های انگلیسی و اسپانیایی نوشته شده و با اقتباس از کتاب مصور 
«مسیح آمریکایی» نوشته مارک میلار ساخته می‌شود. فیلمبرداری این سریال از ماه آوریل شروع شده بود. دیلی‌بیست نیز گزارش کرده که دوستان و همکاران قربانیان این سانحه از نتفلیکس و سازنده مستقل این سریال به‌شدت انتقاد دارند و اعلام کرده‌اند قصد شکایت دارند زیرا حمل‌‌ونقل و تدارکات ساخت این سریال به‌شدت ضعیف بود. نتفلیکس از هر نوع صحبتی دراین‌باره خودداری کرده است.

captcha
شماره‌های پیشین