sobhe-no.ir
1432
دوشنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
15
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با نویسنده کتاب «بهار، آخرین فصل»را می‌خوانید

سربازی که خدمت را وظیفه می‌دانست

مرضیه کیان/ کتاب «بهار، آخرین فصل» مستند روایی زندگی شهید مدافع حرم اسدالله ابراهیمی است که به قلم مرتضی اسدی در سال1400 ازسوی انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده است. این اثر حکایت مردی از سرزمین چهارفصل است که بهار را برای هبوطش، برای وجودش و برای صعودش برگزید؛ حکایت پسربچه بازیگوش دیروز و ایثارگر امروز.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

اجرای زنده ترکاشوند و عظیمی 
در نمایش عاشقانه‌ها
حمیدرضا ترکاشوند و امیر عظیمی در کنار ژاله صامتی، سیما تیرانداز و شقایق فراهانی در نمایش «عاشقانه‌ها» ایفای نقش می‌کنند. نمایش «عاشقانه‌ها» با نویسندگی مشترک محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و طراحی و کارگردانی شهرام گیل‌آبادی، اجراهای خود را از آخرین روز بهار در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد آغاز می‌کند. در این نمایش، امیر عظیمی، حمیدرضا ترکاشوند، سیما تیرانداز، شقایق فراهانی، ژاله صامتی(به ترتیب ورود به صحنه)، ایفای نقش می‌کنند و در بخش‌هایی از این اجرا، امیر عظیمی و حمیدرضا ترکاشوند خوانندگی و اجرای زنده دارند. همچنین فرانک جواهری، فرشته رشوند آوه‌ئی و مریم رشوند آوه‌ئی به‌عنوان بازیگران مواجهه در این نمایش ایفای نقش دارند. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت نمایش «عاشقانه‌ها» به سایت تیوال مراجعه کنند.
 
 اعلام آمار فروش و تماشاگران نمایش‌های 
سه تالار نمایشی
 به گزارش روابط‌عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آمار فروش و تماشاگران نمایش‌های به‌صحنه‌رفته در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر به تفکیک اجراها اعلام شد.
نمایش «پروین» به کارگردانی حسین کیانی که از 8خردادماه میزبان علاقه‌مندان در تالار اصلی تئاترشهر بوده با ظرفیت 579 تماشاگر و قیمت بلیت 100هزار تومان است، تاکنون در مجموع 16اجرا (بااحتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) و میزبانی از دوهزار و 442تماشاگر به فروشی معادل 165میلیون و 640هزار تومان دست پیدا کرده است.
نمایش «اسب‌های انباری» به کارگردانی رضا کرمی‌زاده که از روز اول خردادماه در تالار چهارسو با ظرفیت 132تماشاگر و قیمت بلیت 60هزار تومان روی صحنه رفته، تاکنون با مجموع 20اجرا، هزار و 954تماشاگر (با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) به فروشی معادل 86میلیون و 220هزار تومان دست پیدا کرده است.
نمایش «بهشت حکیم‌الله» به کارگردانی ویدا موسوی نیز که از اول خردادماه در تالار سایه تئاترشهر با ظرفیت 72نفر و قیمت بلیت 40هزار تومان روی صحنه رفته، تا به امروز با مجموع 20اجرا و 781تماشاگر (با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) 21میلیون و 770هزار تومان فروش داشته است.
نمایش «بی‌چرا زندگان» به کارگردانی الهام شعبانی که از روز دوم خردادماه در تالار قشقایی تئاترشهر با ظرفیت 96تماشاگر و قیمت بلیت 60هزار تومان روی صحنه است، تاکنون با مجموع 19اجرا و هزار و 325تماشاگر (با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) به فروشی معادل 54میلیون و 924هزار تومان دست پیدا کرده است.
نمایش «یه روز دیگه» به کارگردانی نادیا فرجی که از روز هشتم خردادماه اجرای خود را در کارگاه نمایش با ظرفیت 26نفر و قیمت بلیت 50هزار تومان روی صحنه رفته تاکنون با 16اجرا و 438تماشاگر (با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) به فروشی معادل 17میلیون و 825هزار تومان دست یافته است.
براساس این گزارش نمایش «نازگل» به کارگردانی میثم یوسفی که از روز بیست‌وپنجم اردیبهشت‌ماه در تماشاخانه سنگلج با ظرفیت 236تماشاگر و قیمت بلیت 40 و 50هزار تومانی روی صحنه رفته بود، سرانجام با مجموع 34اجرا و سه‌هزار و 170تماشاگر (با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) و فروشی معادل 69میلیون و 963هزار تومان به اجرای خود پایان داد.
نمایش «بچه‌های تکِ استریت کارلو» به کارگردانی آشا محرابی که از 25اردیبهشت با قیمت بلیت 30هزار تومان در تالار هنر روی صحنه رفت تاکنون با مجموع 27اجرا پذیرای دوهزار و 696تماشاگر بوده که با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان به فروشی معادل 57میلیون و 601هزار تومان دست پیدا کرده است.
 

captcha
شماره‌های پیشین