sobhe-no.ir
1431
یکشنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
14

خبر

«صبح‌نو» درگذشت احمد مهدوی‌دامغانی را به اهالی قلم تسلیت می‌گوید

اقامت در آمریکا با یاد ایران

مرضیه کیان / احمد مهدوی دامغانی، نویسنده و محقق پیشکسوت که روز جمعه، ۲۷خردادماه در ۹۵سالگی در آمریکا از دنیا رفت، پس از انتقال به ایران، در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) آرام خواهد گرفت.

خبر

مجموعه‌ کتاب‌های «در ۳۰ ثانیه» منتشر شد

صبح نو

خبر

مجموعه‌ کتاب‌های «در ۳۰ ثانیه» منتشر شد

کتاب‌های «در ۳۰ثانیه» مجموعه‌ کتاب‌هایی برای آشنایی مختصر و مفید با برخی مفاهیم، نظریه‌ها، دستاوردها یا موضوعات کلیدی است که ممکن است به گوش‌تان خورده باشد. تاکنون 6جلد از مجموعه‌ کتاب‌های «در ۳۰ثانیه» منتشر شده است که شامل «یونان باستان»، «اقتصاد»، «فلسفه»، «قرن بیستم»، «عکاسی» و «روان‌شناسی» می‌شود.
در جلدهای «یونان باستان» درباره‌ دستاوردهای مهم تمدن یونان، در «اقتصاد» درباره‌ نظریه‌های تفکربرانگیز تاریخ، در «فلسفه» درباره‌ موضوعات عمیق فلسفی، در «عکاسی» درباره‌ موضوع‌های اساسی از دنیای عکاسی، در «روان‌شناسی» درباره‌ نظریه‌های تامل‌برانگیز روان‌شناسی و در «قرن بیستم» درباره‌ رویدادها و ایده‌های مهم قرن بیستم می‌خوانید.
نگارش جلدهای مختلف مجموعه «در ۳۰ثانیه» را گروهی از متخصصان همان حوزه برعهده داشته‌اند و ۵۰نکته‌ مهم درباره یک مبحث به‌اختصار و به‌گونه‌ای قابل درک برای مخاطب توضیح داده شده است. در مجموعه کتاب‌های «در ۳۰ثانیه»، هر صفحه به توضیح یک مفهوم مهم، زندگی‌نامه‌های مختصر از شخصیت‌های تاثیرگذار و خلاصه‌ای از محتوای موردبحث آورده شده است. همچنین هر جلد از این مجموعه با استفاده از تصاویر متعدد، تلاش کرده است تا به درک مخاطب از موضوع کمک کند.
«نشر شهر» پیش از انتشار این، ۱۳جلد از سری کتاب‌های «در چند دقیقه» را ترجمه و منتشر کرده است که با استقبال خوبی ازسوی مخاطبان مواجه شد و برخی از کتاب‌های این مجموعه تاکنون چندمرتبه تجدید چاپ شده‌اند.
مجموعه کتاب‌های «در ۳۰ثانیه» بین ۱۵۵ تا ۱۵۶صفحه هستند. این کتاب‌ها در قطع وزیری و با قیمت ۶۹هزار تومان ازسوی موسسه «نشر شهر» وارد بازار نشر شده است. به‌زودی کتاب‌های جدیدتری از این مجموعه منتشر می‌شود.
 

captcha
شماره‌های پیشین