sobhe-no.ir
1431
یکشنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
14

خبر

«صبح‌نو» درگذشت احمد مهدوی‌دامغانی را به اهالی قلم تسلیت می‌گوید

اقامت در آمریکا با یاد ایران

مرضیه کیان / احمد مهدوی دامغانی، نویسنده و محقق پیشکسوت که روز جمعه، ۲۷خردادماه در ۹۵سالگی در آمریکا از دنیا رفت، پس از انتقال به ایران، در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) آرام خواهد گرفت.

خبر

مجموعه‌ کتاب‌های «در ۳۰ ثانیه» منتشر شد

صبح نو

خبر

«مثل درخت» آماده نمایش شد
به گزارش «صبح‌نو» به نقل از روابط‌عمومی مستند، محسن خان‌جهانی که سابقه ساخت مستندهای چون «آزادراه»، «بر سر خاک»، «صندلی ۲۵۷» را در کارنامه هنری‌اش دارد، طی چندماه گذشته، ساخت مستندی را از فضل‌الله جواهری، یکی از کارآفرین‌های نمونه کشور به پایان برده و امیدوار است در ماه‌های آینده فیلم در یک فرصت مناسب با حضور مخاطبان واقعی‌اش به نمایش دربیاید.
این مستندساز درباره این مستند گفت: «مستند «مثل درخت» یک کار بیوگرافی است اما ترجیح دادم از برخی روال‌های ساخت این نوع مستندسازی دوری کنم و تلاش کردم به‌گونه‌ای مخاطب را وارد زندگی این کاراکتر بکنم که فیلم، خیلی شعاری نشود؛ بنابراین امیدوارم مخاطبان هم پس از تماشای این فیلم، این برداشت را داشته باشند.»
 
نمایشگاه انفرادی آثار 
«ژانت مُخَطَّس» در گالری «زرنا»
 نمایشگاه نقاشی‌های «ژانت مُخَطَّس» ساعت16 روز جمعه 27خردادماه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی افتتاح شد. این نمایشگاه تا 30خردادماه در گالری «زرنا» برقرار است.
«ژانت مُخَطس»، هنرمند متولد تهران و ساکن تبریز که از 20سال پیش فعالیت هنری خود را آغاز کرده، دارای فوق‌دیپلم نقشه‌کشی ساختمان، مدرک فنی‌حرفه‌ای درجه‌    1 و 2 رشته‌ نقاشی و کارت مربیگری، مدرک خوشنویسی از انجمن خوشنویسان ایران است. او تاکنون در چند نمایشگاه معتبر بین‌المللی آنلاین کشور ترکیه شرکت داشته و این روزها در آموزشگاه خصوصی و حرفه‌ای خود، نقاشی را در دو سطح مقدماتی و حرفه‌ای آموزش می‌دهد.
مدیریت گالری «زرنا» را استاد «زهرا رسول‌زاده نمین» (مجسمه‌ساز و هنرمند رشته‌ تاپستری) برعهده دارد. علاقه‌مندان به تماشای آثار این هنرمند نقاش، می‌توانند تا روز 30خردادماه به گالری «زرنا» در نشانی خیابان انقلاب، بین وصال‌شیرازی و دانشگاه، کوی اسکو، شماره‌۱۰، طبقه‌ دوم مراجعه کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با شماره‌‌تلفن 66409838 تماس بگیرند.
  
«مبارک در ژاپن» دوباره به سنگلج می‌آید
 نمایش «مبارک در ژاپن» به کارگردانی علی فتحعلی، آخرین روزهای تمرین خود را پشت سر می‌گذارد تا به‌زودی و با یادی از استاد «سعدی افشار» در تماشاخانه‌ سنگلج روی صحنه برود.
نمایش «مبارک در ژاپن» به نویسندگی و کارگردانی علی فتحعلی که پیش از این در تمام ایران اجرا شده بود، بار دیگر در تماشاخانه‌ سنگلج میزبان علاقه‌مندان به نمایش‌های سنتی و ایرانی خواهد بود. این نمایش با یادی از استاد «سعدی افشار» اجرا می‌شود.
داوود داداشی، علی فتحعلی، محمود موسوی، نگار مقدسی، حمیدرضا جهانگیری، حمیدرضا مرادی، مهدی نوری، اسماعیل یوسف‌پور و محمد حاج‌محمدی در نمایش «مبارک در ژاپن» به‌عنوان بازیگر حضور دارند. نمایش «مبارک در ژاپن» با مدت‌زمان اجرای 105دقیقه، از روز چهارشنبه اول تیرماه، ساعت19:30 در تماشاخانه‌ سنگلج اجراهای خود را آغاز می‌کند و تا یک‌ماه روی صحنه خواهد بود.
 

captcha
شماره‌های پیشین