sobhe-no.ir
1431
یکشنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
11
متوسط تزریق واکسن کرونا در کشور بالای ۷۵درصد است

آسمان آبی با واکسیناسیون

دولت سیزدهم از ابتدای مسیر خود، قدم‌‌های محکمی در راستای واکسیناسیون و واردات واکسن کرونا برداشت، جامعه شاهد سرعت گرفتن توزیع و تزریق واکسن کرونا نیز بود. درمورد ویروس کرونا باید بدانیم که مهم‌ترین راه‌حل همه‌گیری و بازگشت به زندگی عادی، تزریق واکسن کروناست ولی نکته مهم اینکه تزریق واکسن کرونا علاوه‌بر جنبه شخصی، جنبه اجتماعی نیز دارد و باید تعداد کافی از مردم این واکسن را تزریق کنند تا اثربخشی اجتماعی داشته باشد. به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵درصد از مردم حتی دوز اول را هم دریافت نکرده‌اند. بهرام عین‌اللهی درخصوص درصد تزریق واکسن کرونا در کشور در یک برنامه تلویزیونی گفت: ۹۵درصد مردم یک دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و ۵درصد از مردم حتی دوز اول را هم دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که درصد تزریق دوز دوم ۸۵درصد و این آمار در دوز سوم ۵۵درصد بوده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن اشاره به اینکه متوسط تزریق واکسن کرونا در کشور بالای ۷۵درصد است، ادامه داد: شکر خدا واکسن‌های خوبی هم تزریق شده و ایمنی مناسبی ایجاد شده است.

خبر

آبرسانی بنیاد برکت به ۲۷۰۰نقطه روستایی

شناسایی ۷۴بیمار جدید کرونایی

صبح نو

شناسایی ۷۴بیمار جدید کرونایی

 بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۷۴بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شد. تا ۲۸خردادماه ۱۴۰۱ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۴بیمار جدید مبتلابه کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۳۲نفر از آن‌ها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت‌میلیون و ۲۳۴هزار و ۵۹۷نفر رسید. براساس آخرین آمار، دو بیمار مبتلابه کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، به ۱۴۱هزار و ۳۶۳نفر رسید. تاکنون هفت‌میلیون و ۶۰هزار و ۲۸۳نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۳۰۵نفر از بیماران مبتلابه کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۲میلیون و ۵۰۰هزار و ۸۶۰آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
درحال‌حاضر، ۱۰۶شهرستان در وضعیت زرد و ۳۴۲شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۱۲هزار و ۸۰۹دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. تاکنون ۶۴میلیون و ۶۰۲هزار و ۶۴۱نفر دوز اول، ۵۷میلیون و ۹۴۱هزار و ۷۹۶نفر دوز دوم و ۲۷میلیون و ۶۶۳هزار و ۲۶۳نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۱۵۰میلیون و ۲۰۷هزار و ۷۰۰دوز رسید. در شبانه‌روز گذشته ۱۲هزار و ۸۰۹دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
 

captcha
شماره‌های پیشین