sobhe-no.ir
1431
یکشنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
11
متوسط تزریق واکسن کرونا در کشور بالای ۷۵درصد است

آسمان آبی با واکسیناسیون

دولت سیزدهم از ابتدای مسیر خود، قدم‌‌های محکمی در راستای واکسیناسیون و واردات واکسن کرونا برداشت، جامعه شاهد سرعت گرفتن توزیع و تزریق واکسن کرونا نیز بود. درمورد ویروس کرونا باید بدانیم که مهم‌ترین راه‌حل همه‌گیری و بازگشت به زندگی عادی، تزریق واکسن کروناست ولی نکته مهم اینکه تزریق واکسن کرونا علاوه‌بر جنبه شخصی، جنبه اجتماعی نیز دارد و باید تعداد کافی از مردم این واکسن را تزریق کنند تا اثربخشی اجتماعی داشته باشد. به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵درصد از مردم حتی دوز اول را هم دریافت نکرده‌اند. بهرام عین‌اللهی درخصوص درصد تزریق واکسن کرونا در کشور در یک برنامه تلویزیونی گفت: ۹۵درصد مردم یک دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و ۵درصد از مردم حتی دوز اول را هم دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که درصد تزریق دوز دوم ۸۵درصد و این آمار در دوز سوم ۵۵درصد بوده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن اشاره به اینکه متوسط تزریق واکسن کرونا در کشور بالای ۷۵درصد است، ادامه داد: شکر خدا واکسن‌های خوبی هم تزریق شده و ایمنی مناسبی ایجاد شده است.

خبر

آبرسانی بنیاد برکت به ۲۷۰۰نقطه روستایی

شناسایی ۷۴بیمار جدید کرونایی

صبح نو

خبر

آبرسانی بنیاد برکت به ۲۷۰۰نقطه روستایی

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از آبرسانی به دوهزار و ۷۰۰نقطه روستایی خبر داد. محمد ترکمانه ضمن بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت نسبت‌به آبرسانی به دوهزار و ۷۰۰نقطه روستایی در استان‌های دارای تنش آبی متعهد است که تا به امروز یک‌هزار و ۹۸۰روستا از نعمت آب بهره‌مند شده‌اند.
مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: درحال‌حاضر نیز عملیات آبرسانی به ۷۴۰نقطه روستایی در حال انجام است و ساکنان این مناطق نیز به‌زودی از آب آشامیدنی بهره‌مند خواهند شد.
 وی درباره نقاط هدف آبرسانی بنیاد برکت گفت: مناطق روستایی هشت استان دارای تنش آبی بالا ازجمله خوزستان، هرمزگان، سیستان‌وبلوچستان، کرمان، خراسان‌جنوبی و یزد در اولویت پروژه‌های آبرسانی بنیاد برکت قرار دارند.
ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت نسبت‌به تامین سه‌هزار و ۴۰۰میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به دوهزار و ۷۰۰نقطه روستای هدف تعهد دارد که تاکنون دوهزار و ۳۰۰میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: بنیاد در سال گذشته و در قالب تفاهمنامه‌ای با آبفای خوزستان اقدام به آبرسانی به ۷۰۲روستای واقع در مناطق دارای تنش آبی استان خوزستان کرد.
 ترکمانه ادامه داد: برای این منظور ۴۰۰کیلومتر لوله‌کشی انجام شد و یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار ازسوی بنیاد برکت تخصیص یافت.
 وی با تاکید بر نهضت آبرسانی بنیاد برکت در کشور اظهار داشت: درحال‌حاضر نیز عملیات آبرسانی به ۷۴۰نقطه روستایی در استان‌های دارای تنش آبی در حال انجام است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد علاوه‌بر اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی به‌عنوان رسالت و ماموریت اصلی‌اش برنامه‌ها و فعالیت‌های گسترده و متنوعی را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی دارد.
ترکمانه در تشریح جزئیات پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سال جاری
 اظهار کرد: ساخت و تکمیل ۱۰هزار پروژه شامل بیش از هشت‌هزار واحد مسکونی محرومان، ۲۰۰مدرسه، ۲۰۰مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی، ۷۰۰طرح آبرسانی، احیای ۶۰۰رشته قنات و ۳۰مرکز بهداشتی و درمانی در دستورکار است.
مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: این طرح‌ها در ۳۱استان کشور اجرا می‌شود و ۴۵۰۰روستا تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی قرار دارند.
ترکمانه با اشاره به فعالیت‌های کلی بنیاد برکت در حوزه عمرانی خاطرنشان کرد: بنیاد نسبت‌به ساخت و تکمیل ۵۸هزار و ۷۰۰پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آبرسانی در مناطق محروم و روستایی کشور تعهد دارد که از این تعداد، ۴۸هزار و ۸۰۰طرح را تکمیل و به بهره‌برداری رسانده است.

captcha
شماره‌های پیشین