sobhe-no.ir
1431
یکشنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
1
دلار توافقی در صرافی‌ها وارد کانال 29هزارتومان شد

تعادل در بازار ارز

کانال‌های زرد چگونه با ارائه اخبار جعلی و هدفمند، فتنه‌گری و اختلاف‌افکنی می‌کردند؟

قالیباف رکورددار تخریب توسط سیاه‌نویس ها

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اخیرا در بیانیه‌ای دستگیری ادمین‌های (مدیران) کانال‌های «نیمه‌محرمانه»، «سرائر» و «سایه‌نویس» را ازسوی سازمان اطلاعات سپاه تایید کرد؛‌ کانال‌هایی که با خبرپراکنی با هدف اغراض سیاسی و انحراف افکار عمومی به‌دنبال تسویه‌حساب سیاسی و وارونه جلوه دادن حقایق بودند.

سرمقاله

ابهامات باقری

محبوبه نیاورانی

رسانه‌های صهیونیستی از فروپاشی دولت نفتالی بنت خبر دادند

احتمال بازگشت نتانیاهو به قدرت

کابینه رژیم‌صهیونیستی درحال فروپاشی است و درصورت ارائه لایحه انحلال کنست، سقوط خواهد کرد و صهیونیست‌ها باید منتظر انتخاباتی باشند که «نتانیاهو» شانس بیشتری برای برنده شدن در آن دارد؛ موضوعی که «احمد روح‌الله‌زاد»، کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو»، بر آن تاکید دارد و می‌گوید: هرچند بایدن و دموکرات‌ها با نتانیاهو دچار اختلاف هستند، اما با وجود لابی صهیونیستی در دولت بایدن به نظر می‌رسد که نتانیاهو بتواند دوباره با کاخ سفید ارتباط گیرد. آن‌ها چند وقتی است به‌دنبال اجرایی کردن صلح ابراهیم هستند که با خروج آمریکا از منطقه، بتوانند ناتوی عربی را با سیاست‌های رژیم اسرائیل مستقر سازند.

نفت ونزوئلا پس از دو سال تحریم به اروپا فرستاده شد

راه های نقش آفرینی ایران در بازار انرژی

ازسرگیری صادرات نفت ونزوئلا به اروپا (ایتالیا، اسپانیا و...) درحالی پس از دو سال تحریم‌های آمریکا، بار دیگر قوت گرفته است که در سویی دیگر، روسیه هم با وجودی که درگیر جنگ اوکراین و تحریم کشورهای غربی است، بازار نفتی شرق (چین، هند، کره و...) را به دست گرفته است؛ بازارهایی در شرق و غرب جهان که با وجود جنگ و تحریم، می‌توانند نفت ونزوئلا و روسیه را داشته باشند اما جایی برای نفت ایران خالی نیست! تغییر مسیر بشکه‌های نفتی روسیه به بازارهای آسیا، به زیرساخت‌های جدید پرهزینه‌ای نیاز دارد که ساخت آن سال‌ها طول می‌کشد. این در حالی است که ایران می‌تواند با کمترین هزینه‌های جاری نفت این بازارها در شرق آسیا را تامین کند.

«صبح‌نو» درگذشت احمد مهدوی‌دامغانی را به اهالی قلم تسلیت می‌گوید

اقامت در آمریکا با یاد ایران

مرضیه کیان / احمد مهدوی دامغانی، نویسنده و محقق پیشکسوت که روز جمعه، ۲۷خردادماه در ۹۵سالگی در آمریکا از دنیا رفت، پس از انتقال به ایران، در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) آرام خواهد گرفت.

«صبح نو» یک سال پس از انتخابات ۱۴۰۰ وضعیت دولت جدید را بررسی کرده است

در میان مردم

انتخابات ریاست‌جمهوری1400 یک‌سالگی خود را پشت سر گذاشت؛ یک‌سالگی که با تمام اما و اگرهایش تفاوت رویکردها و عملکردهای دو دولت دوازدهم و سیزدهم را به‌خوبی نشان می‌دهد. اگرچه پاره‌ای از مشکلات همچنان باقی است و بی‌ثباتی اقتصادی و تورم هنوز گریبان مردم را رها نکرده اما این به معنای بی تفاوتی دولت مردمی نیست و گام‌های مثبتی را شاهد هستیم. در کنار مردم بودن شاید مهم‌ترین وجه تمایز رئیسی با روحانی باشد؛ وجه تمایزی که رییس‌جمهور را نسبت‌به ارزیابی‌ها و تصمیماتش آگاه‌تر می‌کند و نظرسنجی چهره‌ای آن هم درحال گذار، تنها ارتباط رییس‌جمهور با جمهور نیست. در این راستا، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر دیروز شنبه مصادف با ۲۸خرداد، سالروز انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، به جنوب تهران رفت و از نزدیک با مردم سخن گفت. وی در حضور جمعی از مردم شهرستان پیشوا، قرچک و ورامین که در ورزشگاه جهان‌پهلوان تختی این شهرستان گرد هم آمده بودند، گفت: بنده تصمیم گرفتم که امروز و در اولین سالروز انتخاب دولت مردمی به‌جای حضور در جلسات نمادین به میان مردم بیایم و پیگیر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام باشم. برای بنده به‌عنوان نماینده مردم حضور در میان آن‌ها و رسیدگی به آنچه مایه نگرانی و دغدغه آنان است، دلنشین‌تر از دیدارها و جلسات نمادین است. شاید این مساله امروز بیش از گذشته حائزاهمیت باشد و مدیریت از پشت درهای بسته که سیمای بدی را از دولت به نمایش گذاشته بود با این اقدامات و گفت‌وگوی چهره‌به‌چهره با مردم و شنیدن درددل آن‌ها ترمیم شود.

شماره‌های پیشین