sobhe-no.ir
1429
چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۱
3

امیرعبداللهیان: آمریکا بسته جدیدایران را پذیرفت

با اینکه پروپاگاندای غرب تلاش دارد ایران را موجودیتی ضد مذاکره و علیه دیپلماسی نشان بدهد، اظهارات روز گذشته وزیر امورخارجه کشورمان نشان داد که تهران نه‌تنها ضد مذاکره نیست، بلکه از هرگونه تعاملی که منجر به «توافق خوب» شود، استقبال می‌کند. اظهارات امیرعبداللهیان همچنین نشان داد که ایران علاوه بر استقبال از توافق خوب، در ارائه بسته‌های ابتکاری به طرف آمریکایی نیز فعال بوده و واشنگتن با وجود چراغ سبز به نظرات راهگشای ایران، علیه تهران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ائتلاف سیاسی صورت داده است.

سرمقاله

خوش‌رقصی اقلیم برای موساد

وزیر خارجه جدید پاکستان به ایران سفر کرد

هدیه خاص امیرعبداللهیان برای پسر بوتو

صبح نو

سرمقاله

خوش‌رقصی اقلیم برای موساد

پایانی ندارد، اقدامات تروریستی فرامرزی ازسوی منطقه اقلیم عراق در ایران؛ منطقه‌ای که به مأمن تروریست‌های عبری و منافقین تبدیل شده است؛ البته بارها با تذکرات جدی دستگاه‌ دیپلماسی و وزارت خارجه کشورمان روبه‌رو شده است.اما تذکرات راه به جایی نبرد و دولتمردان وابسته به کشورهای غربی و عربی مرتجع به حمایت از تروریست‌ها پرداختند و آن‌ها را در آغوش خود نگه داشتند. اکنون واکنش جدی و پاسخ قاطع ایران و شلیک چند موشک، مقامات عراقی ازجمله فؤاد حسین، وزیر امورخارجه عراق را برآشفته کرده است که چرا با بغداد هماهنگ نشدید؟! این سخنان آقای فؤاد حسین درحالی عنوان می‌شود که عراق در هفته‌های اخیر مصوبه ممنوعیت همکاری و عدم به‌رسمیت‌شناختن رژیم‌صهیونیستی را به تصویب رسانده است. این مصوبه پارلمان عراق که این روزها با کناره‌گیری فراکسیون جریان صدر دچار حواشی شده است، این امکان را به دولتمردان عراقی می‌دهد که با هرگونه تحرک نیروهای موساد و رژیم اسرائیل در عراق مخالفت کنند، نه نیروهایی که به‌دنبال دفاع از امنیت مرزهای خود هستند.
خوش‌رقصی فؤاد حسین برای رسانه‌های عبری‌زبان و العربیه اگرچه دلارهای سعودی را روانه بغداد می‌کند، نمی‌تواند خللی در اراده قاطع و پاسخ بحق ایران ایجاد کند. اربیل منطقه‌ای از عراق متحد است و نباید با نفوذ نیروهای موساد به قلمرو عبری تبدیل شود. اربیل و خانواده بارزانی خاطرات بسیاری از نجات این منطقه از دست گروه‌های تروریستی داعش دارند؛ خاطراتی که با شهادت حاج‌قاسم و ایثار محور مقاومت هنوز در جای‌جای این منطقه از شمال عراق ساری و جاری است. باشد که قدردان رشادت‌های حاج‌قاسم‌ها در عراق باشیم، نه اسیر دلارهای سعودی و وعده‌های عبری برای ماندن در قدرت.

captcha
شماره‌های پیشین