sobhe-no.ir
1426
یکشنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۱
15
هفدهمین قرار هفتگی «صبح‌نو» با فرهنگ مقاومت

دخالت آمریكا در خصومت‌های خلیج‌فارس

مرضیه کیان / در این شماره از قرار هفتگی «صبح‌نو» با فرهنگ مقاومت، بنا داریم اتفاقات 22خرداد 1366 را براساس گزارش‌های مستندی که در جلد چهل‌ونهم کتاب روزشمار جنگ ایران و عراق، تحت عنوان «تصویب قطعنامه 598» گردآوری شده است، شرح دهیم.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

«مهاجر سرزمین آفتاب» به کتاب و زندگی رسید
کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» سوژه یازدهمین دوره پویش کتابخوانی کتاب و زندگی شد. این مسابقه با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه و انتشارات 
سوره مهر از ۲۱خردادماه ۱۴۰۱ کار خود را آغاز کرد.یازدهمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه و انتشارات سوره مهر و با محوریت کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب»، از ۲۱خردادماه ۱۴۰۱ شروع به‌کار کرده است. جوایز این دوره از پویش کتاب و زندگی، ۱۰۰میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می‌توانند عدد۷ را به شماره۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده یا با مراجعه به کتابفروشی‌های سراسر کشور، کتاب را تهیه کنند.
 
سریال«دهیاری» روی آنتن شبکه پنج
 مینی‌سریال «دهیاری» به کارگردانی دیپاک کومار میشرا از شب گذشته ساعت۱۹ از قاب شبکه پنج سیما تماشایی شد. به گزارش روابط‌عمومی شبکه پنج سیما، «دهیاری» در ژانر کمدی و درام محصول ۲۰۲۰ کشور هند است و هنرمندانی همچون جیتندرا کومار، نینا گوپتا، راغوبیر یاداو، بیسواپاتی سرکار، چاندان روی، فیصل مالیک، پوجا سینگ و مبارک‌خان در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. داستان این سریال مربوط به پسری جوان به نام آبیشک است که تازه مدرک مهندسی خود را گرفته است، او به‌علت نبود کار مجبور می‌شود به‌عنوان مشاور دهیاری در یک روستای دورافتاده مشغول به کار شود و این تازه شروع ماجراست... . مینی‌سریال «دهیاری» از شنبه تا پنج‌شنبه هر شب ساعت۱۹ پخش و تکرار آن ساعت ۲۳ و ۱۱صبح خواهد بود. منتخب این سریال جمعه ساعت۲۳ برای مخاطبان پخش خواهد شد.
 
 جزئیات کنسرت تابستانی ارکستر سمفونیک تهران
 تالار وحدت، پنج‌شنبه و جمعه دوم و سوم تیرماه، ساعت ۲۱:۳۰ میزبان ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان می‌شود.
در اولین کنسرت تابستان امسال ارکستر سمفونیک تهران، پدرام یوسفی سولیست ویولن و امین غفاری سولیست ویولا هستند.
شُلَیل (ثمین باغچه‌بان)، ویرانه (ثمین باغچه‌بان)، سمفونی شماره ۱۰۴ (ژوزف هایدن)، سمفونی کنسرتانت برای ویلن، ویولا و ارکستر (ولفگانگ آمادئوس موتسارت) چهار قطعه‌ای است که در این کنسرت نواخته می‌شود.
 
  نمایش «ادواردو» روی صحنه می‌رود
نمایش «ادواردو» براساس نمایشنامه‌ای از زندگی ادواردو آنیلی نوشته راحیل سرهنگی و به کارگردانی ابوالفضل عشرب از پنجم تیرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.
ادواردو آنیلی، تنها پسر جیانی آنیلی و مارلا کاراچیلو در سال۱۹۵۴ به دنیا آمد. او که تنها وارث ثروت عظیم خاندان آنیلی محسوب می‌شد بعد از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته ادبیات مدرن و ادیان‌شناسی با اخذ مدرک دکترا با دین اسلام آشنا می‌شود و بعد از پذیرش آن خودش را در برابر مخالفت‌ها و فشار خانواده قرار می‌دهد.  تصمیم ادواردو به همان‌جا ختم نشد و او با دنبال کردن اخبار انقلاب ایران جذب آن می‌شود و تصمیم می‌گیرد زندگی خودش را با ایران گره بزند که بعد از مدتی جنازه‌اش را زیر پل ژنرال فرانکو رومانو شهر فوسانو پیدا می‌کنند. دادستان در همان ساعات اولیه علت مرگ را خودکشی اعلام می‌کند و بدن بی‌جان او بدون کالبدشکافی و پی بردن به‌دلیل مرگ مشکوک او در آرامگاه خانوادگی دفن می‌شود.
امیرحسین انصافی، ندا اصغری، رضا معراجی، محسن قصری، امیرمحمد انصافی، نیلوفر سیاری، مرتضی دلداده، راحیل سرهنگی، مهدی مزدارانی، حانیه رهگذر، سینا صبحی، پژمان سرمایه‌خواه و مهیار برخورداری بازیگران این نمایش هستند.

captcha
شماره‌های پیشین