sobhe-no.ir
1426
یکشنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۱
11
بانک های ناامن پلمب می شوند

ناگفته های یک سرقت

صبح روز دوشنبه ۱۶خردادماه امسال بود که خبر یکی از پیچیده‌ترین و بزرگ‌ترین سرقت‌های بانک به پلیس اطلاع داده شد. سرقتی که از صندوق امانات شعبه دانشگاه بانک ملی ایران در خیابان انقلاب تهران انجام شده و در جریان آن ۱۶۲صندوق ازسوی سارقان تخلیه شده بود. ۱۰نفر ازجمله یک زن در داخل و سه نفر نیز در خارج از کشور دستگیر شدند و به این ترتیب پرونده یکی از پیچیده‌ترین سرقت‌های انجام‌شده از بانک در سال‌های اخیر بعد از گذشت کمتر از پنج روز از اعلام آن به پلیس مختومه شد. اما این سرقت، زنگ خطری جدی برای امنیت در بانک‌هاست، به‌ویژه آنکه روز گذشته سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در نشستی خبری به خبرنگاران گفته بود که ماموران متخصص پلیس حدود یک ماه پیش از وقوع سرقت نسبت‌به عدم رعایت نکات امنیتی در این شعبه از بانک به مسوولان آن هشدار داده بودند؛ هشداری که نه‌تنها جدی گرفته نشده بود، بلکه در همان ایام نگهبان شعبه را نیز ترخیص کرده و از آن عجیب‌تر اینکه این شعبه‌ هیچ ارتباطی نه با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، نه با کلانتری و نه با سامانه مهام پلیس داشت.

خبر

صبح نو

خبر

روند صعودی کرونا در کشور
بررسی بیماری کرونا در هفته گذشته و مقایسه آن با هفته اول خرداد۱۴۰۱، نشان می‌دهد که موارد ابتلا، بستری و فوتی‌ها، در سراسر کشور، روند کاهشی داشته‌ است. در ادامه روند کاهشی کرونا در کشور، تعداد موارد بستری جدید بیماران کرونا در هفته گذشته نسبت‌به هفته اول خرداد، با کاهش ۴۴درصدی از ۳۱۹ به ۱۷۸مورد رسیده است. همچنین موارد فوت روزانه نیز در این بازه زمانی از ۲۹ به ۲۲نفر رسیده که معادل حدود ۲۵درصد کاهش است. تعداد موارد سرپایی شناسایی‌شده در هفته گذشته نسبت‌به هفته اول خرداد، از هزار و ۱۶۲ به ۸۱۰نفر رسیده که کاهش حدود ۳۰درصدی را 
نشان می‌دهد که این نشان‌دهنده کاهش بار بیماری در کشور است. مقایسه تعداد بیماران بستری کووید۱۹ بین هفته‌های اول و دوم خرداد، کاهش و ثبات بیماران بستری در ۲۸استان کشور را نشان می‌دهد؛ البته در سه استان دیگر نیز تعداد موارد بستری در هفته گذشته، ۵و ۶نفر بوده است. همچنین کاهش یا ایستایی موارد فوتی هفته گذشته نسبت‌به هفته ماقبل آن، در ۲۸استان کشور ثبت شده و در سه استان دیگر نیز تعداد موارد مرگ‌ومیر هفتگی از صفر و یک به یک و دو نفر رسیده است.
 
 6 فوتی دیگر براثر کرونا
 براساس اعلام وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۵۶بیمار جدید کرونایی شناسایی و ۶نفر دیگر نیز فوت کردند. تا ۲۱خردادماه ۱۴۰۱ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵۶بیمار جدید مبتلابه کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۱نفر از آن‌ها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت‌میلیون و ۲۳۳هزار و ۵۲۸نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ساعت گذشته، ۶بیمار مبتلابه کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، به ۱۴۱هزار و ۳۴۹نفر رسید. خوشبختانه تاکنون هفت‌میلیون و ۵۸هزار و ۶۶۵نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۳۸۳نفر از بیماران مبتلابه کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۲میلیون و ۴۳۰هزار و ۹۲۴آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. درحال‌حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارد، ۱۱۳شهرستان در وضعیت زرد و ۳۳۵شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
 
تزریق ۱۴هزار دوز واکسن کرونا 
در شبانه‌روز گذشته
 بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۱۴هزار و ۷۲دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. تاکنون ۶۴میلیون و ۵۷۵هزار و ۲۵۶نفر دوز اول، ۵۷میلیون و ۹۰۳هزار و ۲۳۵نفر دوز دوم و ۲۷میلیون و ۶۱۱هزار و ۶۶نفر دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۱۵۰میلیون و ۸۹هزار و ۵۵۷دوز رسید. در شبانه‌روز گذشته ۱۴هزار و ۷۲دوز واکسن کرونا در کشور تزریق 
شده است.

captcha
شماره‌های پیشین