sobhe-no.ir
1425
شنبه، ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
1
قطع دوربین‌های فراپادمانی، طرف غربی را مجبور به واکنش کرد

قاطعیت تهران

مامور بی‌آبروی صهیونیست‌ها که در این روزها حسابی میدانداری می‌کند، وظیفه‌اش را به بهترین شکل ممکن انجام داد. رافائل گروسی که با گزارش‌های سیاسی‌اش در ماه‌های گذشته، اعتباری برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باقی نگذاشته است، باز هم اربابان صهیونیست خود را خشنود و زمینه‌ساز قطعنامه جدیدی علیه ایران در شورای حکام شد. هشدارهای ایران اما طرف‌های غربی را از تصمیم خود برای صدور قطعنامه علیه ایران باز نداشت. پیش از صدور این قطعنامه سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه‌ای از قطع دوربین‌های فراپادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یکی از مراکز هسته‌ای کشورمان خبر داد. این اقدام همچنین شامل توقف فعالیت دستگاه اندازه‌گیری برخط سطح غنا و فلومتر (OLEM) می‌شود. هشدارها و اقدامات ایران اما طرف مقابل را تحرکات خود بازنداشت و درنهایت در ساعات پایانی چهارشنبه (۱۸خردادماه) قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) به همراه آمریکا که به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص برنامه هسته‌ای ایران ارائه شده بود با ۳۰رأی مثبت، دو رأی منفی چین و روسیه و سه رأی ممتنع لیبی، پاکستان و هند به تصویب رسید؛ قطعنامه‌ای که بیش از گذشته به فضای بی‌اعتمادی بین ایران و غرب دامن زد.

یونان، حکم مصادره نفت ایران را لغو کرد

زبان واقعی دنیا

اوایل خردادماه نفتکش «Prudent Warrior» از عراق به‌سمت تگزاس درحال حرکت بود که ایران آن را در آب‌های بین‌المللی خلیج‌فارس توقیف و به داخل آب‌های سرزمینی خود هدایت کرد. این اقدام ایران پس از احضار کاردار سفارت یونان در تهران به وزارت‌خارجه و درخواست از این کشور برای خودداری از راهزنی دریایی صورت گرفت.

سرمقاله

صراط مستقیم انقلاب اسلامی

مهدی فضائلی

یادداشت

حکمت یک حکم

دکتر فرشاد مهدی پور

درباره سریال یاغی و دلایل دیده شدن آن

«کــــــــــــارت» بـــــــــــــــرنده

محمدناصر حق‌خواه| پس از پایان پخش سریال «زخم کاری» که توانست در سال1400 بخش گسترده‌ای از مخاطبان شبکه نمایش خانگی را پیگیر تماشای هر هفته خود کند، ماه‌ها بود با وجود نام‌های بزرگ و کارنامه‌داری که پایشان به سریال‌سازی در شبکه نمایش خانگی باز شده بود، هیچ‌کدام نتوانسته بودند موج بزرگی از واکنش مثبت را برانگیزند. در این یک ماه گذشته با وجود پخش ناگهانی و بدون تبلیغات وسیع سریال «یاغی»، اولین سریال محمد کارت، او توانست معادلات شبکه نمایش خانگی را تغییر دهد. چهار قسمت اول یاغی همه بیش از 97درصد رضایت مخاطب داشته‌اند و قسمت آخر آن در پلتفرم فیلیمو 4/98درصد رضایتمندی مخاطب داشته است. با وجود تبلیغات محدود قبل از پخش سریال، ایده‌های تبلیغی مثل ساخت صفحه اینستاگرامی برای بعضی بازیگران سریال که براساس شخصیت آنان در داخل سریال تولید محتوا شده و بیوگرافی خاص آنان در آن نوشته شده است، باعث پخش بعضی ویدئوهایشان در صفحات مجازی شده که تبلیغی رایگان اما پرکارکرد است. «یاغی» قطعا برگ‌های برنده‌ای دارد که با پخش همین چهار قسمت اول، از منتقدان و کارشناسان سینمایی تا بعضی عوامل سینما و البته قشر غالب مخاطب به آن واکنش‌های مثبت نشان داده‌اند. در این مطلب می‌خواهیم کوتاه و مختصر از چند رکن اساسی موفقیت سریال تا همین‌جا بنویسیم.

اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در دانشگاه تهران برگزار شد

آمدم ، ای شاه پناهم بده

«صبح‌نو» از کاخ‌سازی عجیب وسط جنگل‌های مازندران گزارش می‌دهد

جنگل‌خواری سوپر میلیاردرها

فائزه مومنی / ماجرای کاخ پرحاشیه سیمرغ مجددا ورد زبان‌ها شده و این‌بار با ورود دستگاه قضا باید دید تصمیم نهایی در این زمینه چیست؟ کاخی که برای ساخت آن بیش از ۳۰هزار مترمربع از باغات مرکبات تخریب شده است. همه چیز از فروش یک ویلای بسیار بزرگ آغاز شد، صاحب این مجموعه که برای فروش کاخ خویش اقدام به انتشار آگهی در فضای مجازی کرده بود با واکنش افکار عمومی مواجه شد که چطور مجموعه‌ای به این بزرگی درست وسط اراضی کشاورزی مجوز ساخت دریافت کرده است.در حالی این کاخ بزرگ در مازندران ساخته شده که متولیان استانی حساسیت‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از تغییر اراضی کاربری در استان مازندران را در دستورکار خویش قرار داده‌اند. دست‌اندازی به اراضی کشاورزی و منابع طبیعی طی این سال‌ها با حساسیت‌های ویژه‌ای مواجه است، تخریب چندین بنای غیرمجاز و رسانه‌ای شدن آن حتی مردم را نسبت‌به ساخت‌وسازهای غیرمجاز حساس کرده است.حساسیت‌های جدی دستگاه‌ قضا هم تا حدوی زمینه کاهش ساخت‌وسازهای غیرمجاز را فراهم کرده است. با همه این احوال این سوال برای افکار عمومی ایجاد شده که چرا با وجود حساسیت‌های موجود کاخ بزرگی در وسط زمین کشاورزی به وسعت سه هکتار احداث شده است. برای ساخت این عمارت مجلل که با چندین اتاق خواب، سالن بیلیارد، چندین تالار مجزا و ده‌ها امکانات دیگر با قیمت نجومی برای گروهی خاص در حال احداث است، بیش از ۳۲هزار متر مربع از باغات مرکبات تخریب شده است.

دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی در کمتر از ۴۸ ساعت

متهمان در دست قانون

سارقانی که به شعبه بانک ملی در خیابان انقلاب دستبرد زده بودند، دستگیر شدند. هزاران سکه، مبالغ هنگفت ارز و اسکناس خارجی از این افراد کشف شده که تحویل بانک مرکزی می‌شود. برخی از سارقان صندوق امانات بانک ملی پس از سرقت به کشور «ترکیه» متواری شده بودند که با تلاش‌های نیروی انتظامی در این کشور بازداشت و به ایران بازگردانده شدند. اکثر اموال ربوده‌شده از صندوق‌های امانات نیز بازگردانده شده است. به‌دنبال سرقت از ۱۶۸صندوق اجاره‌ای از شعبه دانشگاه بانک ملی ایران، تیمی ویژه از ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده و در عرض کمتر از یک هفته از وقوع سرقت، تعدادی از عاملان این سرقت ازسوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

شماره‌های پیشین