sobhe-no.ir
1424
چهارشنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۱
11
واکنش اعضای شورای شهر به حمله سایبری شهرداری تهران

ردپای موساد و منافقین

هک سامانه‌های شهرداری تهران و اختلال در روند خدمات‌دهی این سامانه‌ها اگرچه موجب نگرانی شهروندان شده است اما با پشتیبانی فنی و نظارتی مدیریت شهری این امیدواری وجود دارد که در روزهای آینده سرعت کندشده خدمت‌رسانی مدیریت شهری به شهروندان به نقطه مطلوب برسد. اما همچنان با گذشت پنج روز از حملات سایبری هنوز سامانه‌های شهرداری در دسترس قرار نگرفته‌اند. چند روزی است که شارژ کارت بلیت مسافران مترو و اتوبوس امکان‌پذیر نیست و مردم در ایستگاه‌ها سرگردان هستند. علت آن هم قطعی سامانه‌های شهرداری تهران به‌خاطر حملات سایبری روز پنجشنبه است. اما ماجرا چه بود؟ اعضای شورای شهر تهران به این امر چگونه واکنش نشان دادند؟

سرمقاله

حرف تازه چیست؟

خبر

دندان‌پزشکی، خدمتی لوکس

صبح نو

سرمقاله

حرف تازه چیست؟

حقیقت روشن است. اتفاقات به طرز شگفت‌انگیزی به وقوع می‌پیوندند. همه ما، یعنی مسوولان و مردم در مرکز گردباد حادثه و رخدادهای متعدد قرار گرفته‌ایم. تحریم ظالمانه از خارج از کشور فشار به زندگی، اقتصاد و سیاست وارد می‌کند و نیازمند یک جراحی بزرگ و تصمیم و رفتار صادقانه طرف‌های مقابل هستیم. تکلیف این مساله در طول تاریخ روشن است و با نگاهی گذار به آن می‌توان به نتیجه درست درباره‌ آن 
رسید.
اما آنچه در جریان وقایع روشن است سهم هرکدام‌مان در مسائل داخلی کشور است که 
یکی پس دیگری بر دغدغه‌های‌مان می‌افزاید. مروری بر وقایع اخیر این موضوع را اثبات می‌کند. یک روز ساختمان بر اثر بی‌درایتی بر سر مردمان آوار می‌شود و در‌حالی‌که از گرانی فرصت نفس کشیدن نداریم؛ گردو‌غبار مهمان ناخوانده شهرهای‌مان می‌شود؛ البته بماند سرقت از صندوق امانات بانک و خیلی مسائل تلخ مثل هک‌های متعدد منافقین و... . اما این روزها می‌گذرد و باید حواس‌مان به سلامت روانی و احساس امنیت جامعه باشد. و این محقق نخواهد شد جز با دلسوزی و اتحاد.
 

captcha
شماره‌های پیشین